Ducati Multistrada enduro

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Πάντως με διαφορά η δύναμη φαίνεται στα ΚΤΜ, αυτά διέλυσαν λάστιχα και έσπασαν κώλους απ τις κωλοτούμπες!!!
 

Simitis

Μέλος
Όνομα
Πέτρος
Μοτό
Ducati Multistrada Enduro
Λοιπόν κλείνουμε 1 χρόνο αύριο. Έχουμε και λέμε

21.419 χλμ.

1.450,94 λίτρα καταναλώθηκαν

2.161,28€ κόστος καυσίμων

71 γεμίσματα

Μέση ετήσια κατανάλωση 6,66 lt/100km (the number of the beast)

Καλύτερη κατανάλωση 5,01 lt/100km

Χειρότερη κατανάλωση 9,17 lt/100km

Μέσο κόστος ανά χιλιόμετρο 0,099€

Services 395€ (το πρώτο και των 15000χλμ.)

Επισκευές 736€

Βελτιώσεις 695€

1 ανάκληση (Πίσω βάση αμορτισέρ)

1 διαρροή λαδιών από ελαττωματική? τσιμούχα και κάποιες βίδες από διάφορα σημεία φύγαν (καλύφτηκαν από εγγύηση) + δεν λειτουργούσε το Bluetoothκαι ο συναγερμός (οφειλόταν από συσκευή φόρτισης δικιά μου που έριχνε την ασφάλεια)

Τελική 265χλμ/ώρα σε κατηφόρα, σε ευθεία 255χλμ/ώρα (κοντερίσια όλα)

Θετικά με την λίγη εμπειρία μου. Δύναμη, στιβαρότητα, κράτημα (αισθητή διαφορά των προγραμμάτων), ρεζερβουάρ, αποσκευές, Hillcontrol, φώτα, σταθεροποιητής ταχύτητας και πολλά πολλά άλλα.

Αρνητικά. Aκριβά service, κατανάλωση λαδιού, κάλυψη αέρα, Bluetooth προβλήματα σε android, θα ήθελα άξονα :oops:

4 θηλυκά στην πίσω σέλα

Θα το ξανά αγόραζα?

Τώρα ίσως όχι (ίσως το Multistrada 950 να με κάλυπτε, δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα μπορεί να λέω μαλ@κίες). Του χρόνου που θα βγει το 950 Enduro ίσως χάσω.

Εν κατακλείδι όμως είμαι πολύ ευχαριστημένος :happy:

 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Ολα καλα.... αυτο το "θα ηθελα αξονα " τι το 'θελες ?
για να ''κανει'' δουλεια ντεεεεε.......
τεσσερα θηλυκα θελει :hungover:, λεμεεεεεε.......
:laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh:
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
@Simitis να ρωτήσω; To bluetooth πως το χρησιμοποιείς, με κινητό;

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Simitis

Μέλος
Όνομα
Πέτρος
Μοτό
Ducati Multistrada Enduro
@geez996 γιατι αφού θέλει η ducati να το αποκαλεί globetrotter τοτε γιατι να κουβαλάω σπρέι μαζί μου + ρύθμιση αλυσίδας + να λερώνω τα χεράκια μου απο τα σπρέι..(gay alert)
@STF συνδέεις την μηχανή με κινητό και θεωρητικά με τα button αριστερά μπορείς πχ να χαμηλώσεις την μουσική, να αλλάξεις τραγούδι η και να απαντήσεις κλήσεις. Στο lg v10 που ειχα λειτουργούσαν τα μισά. Στο Xiaomi παλι το ιδιο. Σε iPhone ειναι κομπλε. + Οτι περνας εφαρμογή και κρατάει ιστορικό ταχύτητας, μέγιστη κλίση και σε ποιο σημείο το εκανες κτλ.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
@geez996 γιατι αφού θέλει η ducati να το αποκαλεί globetrotter τοτε γιατι να κουβαλάω σπρέι μαζί μου + ρύθμιση αλυσίδας + να λερώνω τα χεράκια μου απο τα σπρέι..(gay alert)
@STF συνδέεις την μηχανή με κινητό και θεωρητικά με τα button αριστερά μπορείς πχ να χαμηλώσεις την μουσική, να αλλάξεις τραγούδι η και να απαντήσεις κλήσεις. Στο lg v10 που ειχα λειτουργούσαν τα μισά. Στο Xiaomi παλι το ιδιο. Σε iPhone ειναι κομπλε. + Οτι περνας εφαρμογή και κρατάει ιστορικό ταχύτητας, μέγιστη κλίση και σε ποιο σημείο το εκανες κτλ.
Σου βρήκα λύση.....
Θα σου δίνω τη χοντρη να κάνεις μακρινά ταξίδια, για να γλυτώσεις από σπρέι.......και θα μου αφήνεις την κουκλάρα :ida:
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
@Simitis πιθανά να σου έχω λύση.
Μπαίνεις στο μενού του κινητού και βρίσκεις το σημείο που βλέπεις τις συνδεδεμένες συσκευές. Βρίσκεις τη Ducati και πατάς το γρανάζι (ρυθμίαεις) για τη παραμετροποίηση της συγκεκριμένης σύνδεσης. Έχει ένα κουμπί που λέει: "Πρόσβαση στο μήνυμα" και το απενεργοποιείς. Τέλος τα προβλήματα σύνδεσης.

Σε κάποια αυτοκίνητα δεν έχει καμία σημασία, σε κάποια άλλα αυτή η παραμετροποίηση δημιουργεί πρόβλημα. Από όσο έχω καταλάβει αυτό το κουμπί επιτρέπει στα μηνύματα και στις ειδοποιήσεις να εμφανίζονται στην οθόνη ορισμένων φορητών συσκευών, αλλά επειδή στέλνει διαρκώς ένα παρασιτικό σήμα για να επιβεβαιώνει τη συνδεδιμότητα δημιουργεί σε κάποια οχήματα πρόβλημα στη σύνδεση.
Εύχομαι να είναι αυτό.

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
@Simitis πιθανά να σου έχω λύση.
Μπαίνεις στο μενού του κινητού και βρίσκεις το σημείο που βλέπεις τις συνδεδεμένες συσκευές. Βρίσκεις τη Ducati και πατάς το γρανάζι (ρυθμίαεις) για τη παραμετροποίηση της συγκεκριμένης σύνδεσης. Έχει ένα κουμπί που λέει: "Πρόσβαση στο μήνυμα" και το απενεργοποιείς. Τέλος τα προβλήματα σύνδεσης.

Σε κάποια αυτοκίνητα δεν έχει καμία σημασία, σε κάποια άλλα αυτή η παραμετροποίηση δημιουργεί πρόβλημα. Από όσο έχω καταλάβει αυτό το κουμπί επιτρέπει στα μηνύματα και στις ειδοποιήσεις να εμφανίζονται στην οθόνη ορισμένων φορητών συσκευών, αλλά επειδή στέλνει διαρκώς ένα παρασιτικό σήμα για να επιβεβαιώνει τη συνδεδιμότητα δημιουργεί σε κάποια οχήματα πρόβλημα στη σύνδεση.
Εύχομαι να είναι αυτό.

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ωραίος!
Χρήσιμο τιπ, εν γένει ;)
 
Reactions: STF

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
:sk:



χτύπημα κάτω από τη ζώνη....:D
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
@geez996 γιατι αφού θέλει η ducati να το αποκαλεί globetrotter τοτε γιατι να κουβαλάω σπρέι μαζί μου + ρύθμιση αλυσίδας + να λερώνω τα χεράκια μου απο τα σπρέι..(gay alert)
@STF συνδέεις την μηχανή με κινητό και θεωρητικά με τα button αριστερά μπορείς πχ να χαμηλώσεις την μουσική, να αλλάξεις τραγούδι η και να απαντήσεις κλήσεις. Στο lg v10 που ειχα λειτουργούσαν τα μισά. Στο Xiaomi παλι το ιδιο. Σε iPhone ειναι κομπλε. + Οτι περνας εφαρμογή και κρατάει ιστορικό ταχύτητας, μέγιστη κλίση και σε ποιο σημείο το εκανες κτλ.
Για να μην λερωνεσαι και ασχολησε με την αλυσίδα βάζεις ένα αυτόματο chain oiler και ξενοιαζεις. Καλύτερα λεφτά που έχω δώσει και να σκεφτείς το κορόιδευα πριν το αγοράσω.

Sent from my Redmi Pro using Tapatalk
 
Top Bottom