Ducati Multistrada enduro

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Είναι αλήθεια φίλε όλες η νέες Μότο ...( transalpίζουν ) ...δεν υπάρχουν ιδέες !!
Μωρε ιδεες υπαρχουν αλλα δεν μπορουν να ονομαζοντε εντουρο, adv ή οτιδηποτε αλλο χωματινο οταν στην πραξη δεν ειναι
Ασχετο με το θεμα αλλα θα το πω: To transalp στα τοσα χρονια που το εχω μου απεδειξε οτι δεν ειναι αυτο που δειχνει Αρκει να μην το λυπαται κανεις!

Σωστα εν μέρει όσα λέτε. ....αλλά φανταστείτε πριν 20 χρονια ότι τα ίδια λέγαμε για το transalp, για να μην αναφέρω πιο βαριά μηχανάκια σαν το 1200.
Εγώ έχω καταλήξει ότι όλα πάνε χωμα, με κάποιες υποχωρήσεις ή πλεονεκτηματα-μειονεκτηματα, σε όλα τα μοντέλα.
Η περδικουλα του αναβατη πρώτα από όλα και όλα πανε

advφον!!
 

ckalfas

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
BMW R 1200 GSA
KTM 640 ADV
Yamaha Virago 250
Το μόνο που έμεινε δούμε είναι το απόλυτο mad max εργαλείο... ένα bmw xr 1000 με 30λιτρο ρεζερβουάρ, ικανές χωμάτινες αναρτήσεις, κάγκελα, προβόλια, τρακτερωτά ελαστικά και εξωφρενικό γκάζι που 300αρίζει...:wacky::wacky::wacky:
 

ΜΟΥΡΙΚΗΣ

Μέλος
Περιοχή
ΚΡΑΝΙΔΙ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ. ΚΑΙ ΦΩΚΙΑΝΟ ΑΡΚΑΔΙΑΣ.
Όνομα
Γιώργος Μουρίκης.
Μοτό
ΚΤΜ 640 Adventure R (07)
YAMAHA YZF 600R (97) Thundercat

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Το μόνο που έμεινε δούμε είναι το απόλυτο mad max εργαλείο... ένα bmw xr 1000 με 30λιτρο ρεζερβουάρ, ικανές χωμάτινες αναρτήσεις, κάγκελα, προβόλια, τρακτερωτά ελαστικά και εξωφρενικό γκάζι που 300αρίζει...:wacky::wacky::wacky:
ειναι σιγουρο οτι θα το κανουν!!!!!
 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Το μόνο που έμεινε δούμε είναι το απόλυτο mad max εργαλείο... ένα bmw xr 1000 με 30λιτρο ρεζερβουάρ, ικανές χωμάτινες αναρτήσεις, κάγκελα, προβόλια, τρακτερωτά ελαστικά και εξωφρενικό γκάζι που 300αρίζει...:wacky::wacky::wacky:

https://www.facebook.com/130157890436680/videos/763836447068818/?comment_id=763850657067397&notif_t=comment_mention
 

Soner

Μέλος
Περιοχή
Βριλήσσια
Όνομα
Άρης
Μοτό
Aprilia ETV 1000 Caponord
Πανεμορφη η Ιταλιδα καλονη και με το "χωματινο κοστουμι" της!

Σταλθηκε απο τα δαχτυλα μου μεσω tapatalk
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Δεν συγκρίνονται τιμολογιακα, ειδικά με το αφρικα! 13000 με 20000 γιατί για παρακάτω δεν το κόβω, επίσης το Αφρικα έχει 21-18 τροχό
Οχι πως θα το παρω ,ουτε πως θελω να το παρω....απλα αμα δεν ηταν στη μεση χρηματα και επρεπε να διαλεξω καποιο μ'αρεσει περισσοτερο το ducati....
Ασε πιστευω πως θα γεμισει ο κοσμος αφρικα...
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Σωστα εν μέρει όσα λέτε. ....αλλά φανταστείτε πριν 20 χρονια ότι τα ίδια λέγαμε για το transalp, για να μην αναφέρω πιο βαριά μηχανάκια σαν το 1200.
Εγώ έχω καταλήξει ότι όλα πάνε χωμα, με κάποιες υποχωρήσεις ή πλεονεκτηματα-μειονεκτηματα, σε όλα τα μοντέλα.
Η περδικουλα του αναβατη πρώτα από όλα και όλα πανε,

advφον!!
Πριν 20 χρονια ημουν 29 χρονων και φυσικα δεν ονειρευομουν τρανσαλ, αφρικα, και λοιπες μαουνες αλλα ηθελα ψηλοφτερα μονοκυλινδρα για να ταξιδευω στα χωματα Το οτι στα 49μου εχω συμβιβαστει με το τρανσαλπ δεν σημαινει οτι ειναι ΤΟ χωματερο εργαλειο, αλλα οτι απλα τα καταφερνει στις διαδρομες και με τον τροπο που εγω πλεον μπορω να το οδηγησω Ή αλλιως που δεν μπορω πλεον να οδηγησω ενα συγχρονο δυνατο μονοκυλινδρο

Ναι ολα πατανε χωμα αλλα αυτο δεν σημαινει οτι ολα πανε χωμα Και υπαρχει χωμα και χωμα
 

ΜΟΥΡΙΚΗΣ

Μέλος
Περιοχή
ΚΡΑΝΙΔΙ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ. ΚΑΙ ΦΩΚΙΑΝΟ ΑΡΚΑΔΙΑΣ.
Όνομα
Γιώργος Μουρίκης.
Μοτό
ΚΤΜ 640 Adventure R (07)
YAMAHA YZF 600R (97) Thundercat
Πριν 20 χρονια ημουν 29 χρονων και φυσικα δεν ονειρευομουν τρανσαλ, αφρικα, και λοιπες μαουνες αλλα ηθελα ψηλοφτερα μονοκυλινδρα για να ταξιδευω στα χωματα Το οτι στα 49μου εχω συμβιβαστει με το τρανσαλπ δεν σημαινει οτι ειναι ΤΟ χωματερο εργαλειο, αλλα οτι απλα τα καταφερνει στις διαδρομες και με τον τροπο που εγω πλεον μπορω να το οδηγησω Ή αλλιως που δεν μπορω πλεον να οδηγησω ενα συγχρονο δυνατο μονοκυλινδρο

Ναι ολα πατανε χωμα αλλα αυτο δεν σημαινει οτι ολα πανε χωμα Και υπαρχει χωμα και χωμα
Καλημέρα !! Όλα στο καιρό τους σωστά.. :ok: (Έ όχι και κροκάλες με της μαούνες ....πάρε ρε φίλε ένα ..endouro και βγάλτου τα μάτια !!! Γιατί θα πέσεις δε θα πέσεις να μην κλαίς ...:UH:...μετά ..σωστά !!!) :ok: ..( Μιλάμε γενικά γιατί να υπάρχουν τότε τα endouro...:thinking:)
 

Billy-Bo

Μέλος
Περιοχή
Καρδίτσα
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
R 1200GS 07'
Να πω την... κακία μου;
Η μηχανή του βίντεο με τις σιδεριές και τις βαλίτσες της Touratech δεν μου αρέσει.
Η γερμανική πινελιά πάνω στην Ιταλίδα ειναι για τα μπάζα.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Αιμήλιε πολυ σωστη παρατήρηση σου! Αυτο ειχα προσεξει και εγω οτι οι κλισεις και το σχεδιο δεν .....ασε που κρυβουν το ολογραμμα ...Multistrada! Περίεργο που δεν το προσεξαν στη Ducati...! Φαντασου να περνουσαν το καγκελο μπροστα απο το σημα BMW!!! Eδω εχω φιλο που δεν βαζει τσαντακια στο 13αρι γιατι κρυβει το σημα ....:D

BMW Motorrad
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Tελικα οσο περνανε τα χρονια τοσο πειθομαι οτι το τρανσαλπ μου ειναι εντουρο :thinking:
Ακου εντουρο το μουλτι της μουλινεχ ντουκατι!:rolleyes:
Να το δω να οδηγιεται απο κοινους θνητους και να σκορπαει απο δω και απο κει χιλιαρικα ευρω στις πρωτες τουμπες

Ρε μηπως εχουμε ξεφυγει λιγο?
Πεστα ρε Κονκωστη, οσο ειναι on-off για χωμα το Crosstourer, τοσο ειναι και το Μulti - ψυλιαζομαι οτι σε πτωση με >30-40χμω στο χωμα ο λογαριασμος θα ξεπερασει €1000 :muted: Ασε που δεν ειμαι σιγουρος οτι τετοιες καρα-στιβαρες αναρτησεις και πλαισιο (οσο και να ταχουν προσαρμοσει) κανουν για χωμα.. :rolleyes:
 
Τελευταία επεξεργασία:

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Ασχετο με το θεμα αλλα θα το πω: To transalp στα τοσα χρονια που το εχω μου απεδειξε οτι δεν ειναι αυτο που δειχνει Αρκει να μην το λυπαται κανεις!
Αυτο αστο για αλλο θεμα Κονκωστη, και θα γουσταρα ενα καλο συγκριτικο σε διαδρομες που ξερουμε με XRV650 (οχι του Μανουελ που τοχει φτιαξει, και ειναι και στην Κρητη).

@maniac: ολα τα on-off περνανε στο χωμα αλλα δεν οδηγουνται ολα "χωματινα", υπαρχουν πολλες διαβαθμισεις, τα μεσαια καλοστημενα μονοκυλιδρα παντως rule ;)
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αυτο αστο για αλλο θεμα Κονκωστη, και θα γουσταρα ενα καλο συγκριτικο σε διαδρομες που ξερουμε με XRV650 (οχι του Μανουελ που τοχει φτιαξει, και ειναι και στην Κρητη).

@maniac: ολα τα on-off περνανε στο χωμα αλλα δεν οδηγουνται ολα "χωματινα", υπαρχουν πολλες διαβαθμισεις, τα μεσαια καλοστημενα μονοκυλιδρα παντως rule ;)
Νομίζω ότι η απάντηση στα ερωτήματά σας για το multi....είναι στα γραφόμενα του Κωστα@konkost
Εκεί που λέει ότι δεν φαίνεται ότι το transalp πάει χωμα
Μήπως δεν φαινετε και στο multi???
Φιλος δημοσιογράφος σε ένα mega test μεγάλων on-off, μου είχε πει ότι όλοι ήθελαν να οδηγήσουν στο χωμα το multi.....οδηγική απόλαυση και απλότητα παντού. ...μου ειπε.

Εγώ πάντως δεν βιάζομαι να αποκλείσω τις δυνατότητες που μπορεί να έχουν κάποια μηχανάκια.....γιατι έχουν δει αρκετά τα μάτια μου.

advφον!!
 
Top Bottom