Ducati Multistrada V4 2020

Arisxios

Μέλος
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Αρης
Μοτό
Πατίνι
Να πω και εγώ την γνώμη μου πριν 20 μέρες πήγα στην ducadi να κάνω τεστ ride το v4
Τα συμπεράσματα μου…. κούμπωσα κατευθείαν πάνω στο μηχανάκι έχει μια ήρεμη δύναμη το οποίο στα ψηλά σε ξετρελαίνει στριφτερό, στροφές της κάνει πραγματικά ευθεία και απο καλύψει αέρα θεωρώ ότι είναι πολύ καλύτερη από το bmw 1250 adve που έχω, φρέναρες δυνατές σαφώς καλύτερες από τον Bmw1250 adve έχει αρκετό motogp απάνω του και αυτό φαίνεται
και ένα τελευταίο έβαλα το Bmw 1250 adve για πούλημα αυτο τα λέει όλα
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Να πω και εγώ την γνώμη μου πριν 20 μέρες πήγα στην ducadi να κάνω τεστ ride το v4
Τα συμπεράσματα μου…. κούμπωσα κατευθείαν πάνω στο μηχανάκι έχει μια ήρεμη δύναμη το οποίο στα ψηλά σε ξετρελαίνει στριφτερό, στροφές της κάνει πραγματικά ευθεία και απο καλύψει αέρα θεωρώ ότι είναι πολύ καλύτερη από το bmw 1250 adve που έχω, φρέναρες δυνατές σαφώς καλύτερες από τον Bmw1250 adve έχει αρκετό motogp απάνω του και αυτό φαίνεται
και ένα τελευταίο έβαλα το Bmw 1250 adve για πούλημα αυτο τα λέει όλα
Ξέρεις τι θέλεις με τη μία, ετσι απλα ....χωρις τσάμπα ζαλάδες.....
Μαρεσεις...
Καλορίζικο να πω και είμαι ο πρώτος :)
 

Arisxios

Μέλος
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Αρης
Μοτό
Πατίνι
Από το 2006 έχω αλλάξει 3 BMW καιρός για την μετάβαση
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Και εγώ προχθές που πήγα Πάτρα έκανα την μ@λακια και πέρασα έξω από την αντιπροσωπεία της ducati... Desert x στην βιτρίνα... έκατσα και το χάζεψα κανά τέταρτο - μισάωρο και μετά θυμήθηκα ότι τα αγόρια θα χρειαστούν σιδεράκια του χρόνου οπότε αποχώρησα ήσυχα...:UH:
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ρε γμτ

Το θέμα με αυτά δεν είναι μόνο η απόκτηση, είναι και η συντήρηση.

Δηλαδή το λάστιχα στον μισό χρόνο και το σέρβις σε τιμές... Premium είναι κάπως περίεργα.

Κάποια στιγμή που δεν θα βαριέμαι θα φτιάξω έναν πίνακα με κόστος για τα μελλοντικά "dream bikes", να δω πόσο ουτοπία είναι το roadmap μου.


Arisxios με το καλό να παραλάβεις.
 

Arisxios

Μέλος
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Αρης
Μοτό
Πατίνι
Ρε γμτ

Το θέμα με αυτά δεν είναι μόνο η απόκτηση, είναι και η συντήρηση.

Δηλαδή το λάστιχα στον μισό χρόνο και το σέρβις σε τιμές... Premium είναι κάπως περίεργα.

Κάποια στιγμή που δεν θα βαριέμαι θα φτιάξω έναν πίνακα με κόστος για τα μελλοντικά "dream bikes", να δω πόσο ουτοπία είναι το roadmap μου.


Arisxios με το καλό να παραλάβεις.
Σωστά όλα και συμφωνώ σε όλα αλλά εγώ λέω το χόμπι πληρώνεται ότι και ναι αυτό
 

nick_89

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Honda XL650V Transalp
Καλοτάξιδο να είναι.
Το θεωρώ, από τα πιο όμορφα μηχανάκια !! (όπως και το v2, αλλά δεν έχει τίποτα πάνω από τεχνολογίες του ανταγωνισμού)
 

Arisxios

Μέλος
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Αρης
Μοτό
Πατίνι
Και εγώ προχθές που πήγα Πάτρα έκανα την μ@λακια και πέρασα έξω από την αντιπροσωπεία της ducati... Desert x στην βιτρίνα... έκατσα και το χάζεψα κανά τέταρτο - μισάωρο και μετά θυμήθηκα ότι τα αγόρια θα χρειαστούν σιδεράκια του χρόνου οπότε αποχώρησα ήσυχα...:UH:
Και εγώ έχω 2 μεταπτυχιακά που πληρώνω αλλά η τρέλα , τρέλα να μην πω τίποτα άλλο !!!!
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Σωστά όλα και συμφωνώ σε όλα αλλά εγώ λέω το χόμπι πληρώνεται ότι και ναι αυτό
Εντάξει στο την στιγμή που μπορείς όλα καλά. Όταν σχολίασα σκεφτόμουν το "πόσα ασυντηρητα έχει" που διαβάσαμε σε άλλο νήμα.
 

Arisxios

Μέλος
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Αρης
Μοτό
Πατίνι
Καλοτάξιδο να είναι.
Το θεωρώ, από τα πιο όμορφα μηχανάκια !! (όπως και το v2, αλλά δεν έχει τίποτα πάνω από τεχνολογίες του ανταγωνισμού)
Θεωρώ το BMW xr ανωτέρω σε όλα αλλά δυστυχώς με τα προβλήματα που έχω δε μου κάνει
 

Arisxios

Μέλος
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Αρης
Μοτό
Πατίνι
Το m είναι τρελα και χωρίς πολλά προβλήματα
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Το m είναι τρελα και χωρίς πολλά προβλήματα
Γενικά τα xr δεν έχουν παρουσιάσει προβλήματα
Στα 2020 με τις οθόνες τάμπλετ, βλέπω σε ομάδες να βγάζουν συχνά μύνημα να πάνε συνεργείο και απλά τα μπριζωνουν
Σοβαρές βλάβες δεν υπαρχουν
 

Arisxios

Μέλος
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Αρης
Μοτό
Πατίνι
Σωστά
 

Arisxios

Μέλος
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Αρης
Μοτό
Πατίνι
Πάντως να πω ότι σε αναζήτηση περισσότερων στοιχείων και συζητήσεων για το V4 δεν βρίσκω έχει ένα άθλιο forum το οποίο δεν μπαίνει και κανένας μέσα
 

Arisxios

Μέλος
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Αρης
Μοτό
Πατίνι
Τηλεφωνική επικοινωνία πριν 10 λεπτά
Κάθε 15.000χιλ Λάδια φίλτρο λαδιού φίλτρο αέρος τιμή 240€
Κάθε 60.000 Λάδια φίλτρο λαδιού φίλτρο αέρος φίλτρο βενζίνης ρύθμιση βαλβίδων γενικός έλεγχος τιμή 850€
 

Arisxios

Μέλος
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Αρης
Μοτό
Πατίνι
BMW στα Βόρεια προάστια της Αττικής θέλει
R1250 Adve
Κάθε 20.000χιλ Λάδια φίλτρο λαδιού Φίλτρο αέρος βαλβολίνης ρύθμιση βαλβίδων υγρά φρένων 380€ με 400€
 
Top Bottom