Ducati Multistrada V4 2020

Jhon

Μέλος
Περιοχή
Άργος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Ducati Multi Strada 1200 Enduro
Τελείως διαφορετικά πράγματα σε σχέση με πριν, και διάχυτη εμφανισιακά τουλάχιστον η στόχευση σε Mega On Off πλέον στην V4.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Πολύ μπροστά... Δυστυχώς είναι πολύ δύσκολο να αποκτηθεί στην Ελλάδα.
Πανεμορφο
Δεν έχει πια η ντουκατι πρόγραμμα χρηματοδότησης; είχε ένα αντίστοιχο με την BMW.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Δεν έχει πια η ντουκατι πρόγραμμα χρηματοδότησης; είχε ένα αντίστοιχο με την BMW.
Δεν είναι μόνο το κόστος απόκτησης, αλλά συντήρησης.
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Δεν είναι μόνο το κόστος απόκτησης, αλλά συντήρησης.
Θεωρω πλεον οτι ειναι μυθος η συντηρηση στα Ντουκατι.
Η τουλαχιστον δεν ειναι τοσο τραγικη
 

cantona

Μέλος
Περιοχή
Αρτέμιδα
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
R1250GSA
Και όμως... Είναι τραγική.
Επειδή σε λίγο θα είμαι σε αναζήτηση αντικαταστάτη του Tenere, μέσα στην τριάδα των επιλογών μου είναι και το 1260. Από την μικρή έρευνα που έχω κάνει, γνωρίζω ότι στο μεγάλο σέρβις των 30Κ ζητάει 700€, ένα GS θα δώσει σημαντικά λιγότερα;
Θα με ενδιέφερε πραγματικά γιατί τα κοιτάω όλα, εκτός από το κόστος της αγοράς, σαφώς σημαντικό ρόλο παίζει και το κόστος συντήρησης!
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Αν δεν λέει ψέμματα ο Βαγιανέλης ναι θα δίνεις πολύ λιγότερα, πιο συχνά βέβαια. Νομίζω η 1260 θέλει "μεγάλο σέρβις" κάθε 40,000χλμ;
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Αν δεν λέει ψέμματα ο Βαγιανέλης ναι θα δίνεις πολύ λιγότερα, πιο συχνά βέβαια. Νομίζω η 1260 θέλει "μεγάλο σέρβις" κάθε 40,000χλμ;
30κ αν θυμαμαι καλα.
Λόγω του οτι ειναι πολυ αραιά δεν ειναι τοσο μεγαλο το ποσο κατα την γνωμη μου.
Επίσης το μηχανακι για εμενα ειναι πολυ πιο μπροστα απο τον ανταγωνισμό σε επίπεδο περιφερειακών κτλ
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Επειδή σε λίγο θα είμαι σε αναζήτηση αντικαταστάτη του Tenere, μέσα στην τριάδα των επιλογών μου είναι και το 1260. Από την μικρή έρευνα που έχω κάνει, γνωρίζω ότι στο μεγάλο σέρβις των 30Κ ζητάει 700€, ένα GS θα δώσει σημαντικά λιγότερα;
Θα με ενδιέφερε πραγματικά γιατί τα κοιτάω όλα, εκτός από το κόστος της αγοράς, σαφώς σημαντικό ρόλο παίζει και το κόστος συντήρησης!
Καλό είναι να περάσεις από τα εξουσιοδοτημενα και να πάρεις τιμές, για να γνωρίζεις ακριβώς.
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Καλό είναι να περάσεις από τα εξουσιοδοτημενα και να πάρεις τιμές, για να γνωρίζεις ακριβώς.
Και να υπολογίσεις πως λόγω πολλών hp και ροπής θα θέλει συχνά αναλώσιμα οπως αλυσιδογραναζα, τακάκια, λάστιχα κτλ. Αλλά χαλάλι της γιατι είναι μηχανάρα και είναι στην κορυφή της πιο εμπορικής κατηγορίας.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Και να υπολογίσεις πως λόγω πολλών hp και ροπής θα θέλει συχνά αναλώσιμα οπως αλυσιδογραναζα, τακάκια, λάστιχα κτλ. Αλλά χαλάλι της γιατι είναι μηχανάρα και είναι στην κορυφή της πιο εμπορικής κατηγορίας.
Ε ναι... Είναι σαν να λέμε ότι μια φερραρι θέλει συχνά λάστιχα.
 

VISION

Μέλος
Όνομα
ΑΡΑΜΠΑΤΖΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Μοτό
ΚΤΜ 1090
Κάθε 30κ είναι το service
Και καλό θα είναι να ρίξεις μια ματιά στης αναρτημένες τιμές εργατωρας.
Εάν θυμάμαι καλά στο 1260 χρειάζονται 8-9 ώρες
Do the math....
 
Top Bottom