Ducati Multistrada V4 2020

mousitsas

Μέλος
Όνομα
Αγις
Μοτό
KTM 950SE
2005 HAYABUSA
XR400R
CRF1100
Το απλο είναι... Αλλά τι σημασία έχει το βαρος
The bike is fast... Οπως λένε ξεκάθαρα για την κόκκινη θεά
Βρισκω πολυ ενδιαφερον το οτι το μοτερ του vfr1200f με 144 τροχο εχει περιπου την ιδια ισχυ με το μουλτι ν4 (148 τροχο οπως ακουσα) και αν το crosstourer ειχε τις ρυθμισεις του F μοτερ, τοτε θα ειχε τα ιδια περιπου κιλα και ισχυ με το μουλτι και μαλιστα με αξονα. Και με μονους εκκεντροφορους. Δηλαδη, αν η χοντα εδινε στο crosstourer αλλη γεωμετρια και αναρτησεις, θα ειχε ενα μουλτι 10 χρονια πριν το μουλτι.
 
Τελευταία επεξεργασία:

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Ένα ακόμα από το ίδιο "παρεάκι"...από το βίντεο φαίνεται λίγο ταλαιπωρία τόσο μεγάλα μηχανάκια αλλά όκ, το λέει και ο reviewer...αυτά είναι σχεδιασμένα για απλές διελεύσεις σε χαλαρές χωμάτινες διαδρομές, δεν είναι για απαιτητικά τερέν και καταστάσεις.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R

george_pan

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
yamaha
Να αγοράζεις καινούρια μηχανή, και να χρειαστεί να στην βάλουν χέρι βαθιά πολύ βαθιά,και να την ξηλώσουν οι τοπικοί μηχανικοί της εκάστοτε αντιπροσωπείας που όσο να ναι ότι σεμινάριο και να έχουν κάνει δεν έχουν την εμπειρία αυτών που δουλεύουν στο εργοστάσιο παραγωγής-συναρμολόγησης. Πολύ ωραία από εμένα. Ενα παπάκι καινούριο αγόρασα καμια 1400 ευρώ και επειδή με έβγαλε προβλήματα και όχι εννοείται κινητήρα μου γύρισε το μυαλό.
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Να αγοράζεις καινούρια μηχανή, και να χρειαστεί να στην βάλουν χέρι βαθιά πολύ βαθιά,και να την ξηλώσουν οι τοπικοί μηχανικοί της εκάστοτε αντιπροσωπείας που όσο να ναι ότι σεμινάριο και να έχουν κάνει δεν έχουν την εμπειρία αυτών που δουλεύουν στο εργοστάσιο παραγωγής-συναρμολόγησης. Πολύ ωραία από εμένα. Ενα παπάκι καινούριο αγόρασα καμια 1400 ευρώ και επειδή με έβγαλε προβλήματα και όχι εννοείται κινητήρα μου γύρισε το μυαλό.
Καλά τα έλεγε ο καναδός Ryan...αλλά λέγατε ότι κάνει προπαγάνδα κατά των Ιταλικών επειδή δεν του τα δίνουν για test ride...κακεντρεχείς τύποι...
Αντιγράφω τα πιο σημαντικά...
Θα πρέπει να τονίσουμε ότι είναι η πρώτη φορά για ανάκληση τέτοιας κλίμακας, με τις μοτοσυκλέτες να επιστρέφουν ολόκληρες στο εργοστάσιο...
...για τους ιδιοκτήτες που έχουν παραλάβει τις μοτοσυκλέτες τους και θα αναγκαστούν να τις επιστρέψουν για να πάνε στο εργοστάσιο και να γίνει η αντικατάσταση, η εταιρεία έχει ανακοινώσει κάποιες παροχές και προνόμια, όπως η δωρεάν προγραμματισμένη συντήρηση της μοτοσυκλέτας για δύο χρόνια και η δυνατότητα για όχημα αντικατάστασης (αυτοκίνητο ή μοτοσυκλέτα) ή ένα χρηματικό ποσό ύψους 1.500 ευρώ, για την αγορά αξεσουάρ της Ducati.
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Η καινούργια η v4 με σέρβις κάθε 60000 χιλιόμετρα;;;;; που το βασίζουν αυτό;;;

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

MEG@

Μέλος
Όνομα
Τελης
Μοτό
KTM 390 ADV
Η καινούργια η v4 με σέρβις κάθε 60000 χιλιόμετρα;;;;; που το βασίζουν αυτό;;;

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Θα γίνει ανακληση πιο πριν και θα κάνει αναγκαστικά και σερβις...
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Η καινούργια η v4 με σέρβις κάθε 60000 χιλιόμετρα;;;;; που το βασίζουν αυτό;;;

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Με την ίδια λογική που οι Γερμανοί με το πρώτο 1200, έλεγαν πχ 100.000χλμ αλλαγή λαδιού στο διαφορικο.... το ασπαστο!!!! :laugh::laugh::laugh:

Απλά είπαν να μην το παρακανουν, και είπαν να πουν ενα πιο.... μικρό νούμερο :ha
 
Top Bottom