Ducati Multistrada V4 2020

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Να κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου και να πω τώρα ότι το τρίτο τρίμηνο του 2021 ήταν το δυσκολότερο για τις περισσότερες εταιρείες να πάσχουν από πραγματικές ελλείψεις.
Επομένως, εφόσον η DCT είχε τη τύχη να προνοήσει για στοκ ηλεκτρονικά παρελκόμενα -και έτσι να "έχει" να πουλάει προϊόν- είναι λογικό να "έκλεψε" πωλήσεις από κάποιες εταιρείες με προϊόντα αντίστοιχου βεληνεκούς.
Φυσικά αυτό δεν μειώνει την επιτυχία της, αλλά οι συγκυρίες πρέπει να λαμβάνονται υπόψιν αν θέλεις ως εταιρεία να έχεις συνέχεια στην θετική πορεία σου και δεν πρέπει να επαναπαύεσαι ποτέ.
Η ανάλυση είναι θεωρητική από μέρους μου καθώς δε ξέρω τι γινόταν σε BMW, ΚΤΜ κτλ αν και στη BMW που ρώτησα για το R NineT Urban έλαβα απογοητευτική απάντηση για την ημερομηνία παράδοσης.... και ήμουν εντός του 3ου τριμήνου. Δε ξέρω όμως τι απάντηση θα έπαιρνα π.χ. για το XR.
 
Τελευταία επεξεργασία:

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Τα nineT πάνε για ανανέωση ριζική, οπότε δεν πιστεύω ότι βιάζονται να δώσουν αν δεν έχουν στοκ.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Τα nineT πάνε για ανανέωση ριζική, οπότε δεν πιστεύω ότι βιάζονται να δώσουν αν δεν έχουν στοκ.
Γιαυτό φρόντισα να είμαι ξεκάθαρος. Για αυτό ρώτησα μόνον και μου είπαν τον Ιούλιο.... Δεκέμβρη και αν....
Αλλά αν υπάρχουν ανάλογες -έστω και μικρότερες- καθυστερήσεις και στα εξωτικά μοντέλα της BMW αλλά και άλλων εταιρειών αυτό θα έδινε ένα bust στη DCT. Νομίζω.
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Αφηνω στην ακρη επιδοσεις κλπ, αυτο που βλεπω στην φωτογραφια δεν εχει καθολου ωραιες αναλογιες, σαν scooter που πηρε αναβολικα. Το προηγουμενο μοντελο ηταν πιο ομορφο.
Και ζητανε 30χιλ για μηχανακι που αισθητικα παραπεμπει σε Νταφυ Ντακ..
 

dimos47ki7

Μέλος
Περιοχή
Τρικαλα
Όνομα
Δημος
Μοτό
KTM 1290 Super Adventure 16
Να κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου και να πω τώρα ότι το τρίτο τρίμηνο του 2021 ήταν το δυσκολότερο για τις περισσότερες εταιρείες να πάσχουν από πραγματικές ελλείψεις.
Επομένως, εφόσον η DCT είχε τη τύχη να προνοήσει για στοκ ηλεκτρονικά παρελκόμενα -και έτσι να "έχει" να πουλάει προϊόν- είναι λογικό να "έκλεψε" πωλήσεις από κάποιες εταιρείες με προϊόντα αντίστοιχου βεληνεκούς.
Φυσικά αυτό δεν μειώνει την επιτυχία της, αλλά οι συγκυρίες πρέπει να λαμβάνονται υπόψιν αν θέλεις ως εταιρεία να έχεις συνέχεια στην θετική πορεία σου και δεν πρέπει να επαναπαύεσαι ποτέ.
Η ανάλυση είναι θεωρητική από μέρους μου καθώς δε ξέρω τι γινόταν σε BMW, ΚΤΜ κτλ αν και στη BMW που ρώτησα για το R NineT Urban έλαβα απογοητευτική απάντηση για την ημερομηνία παράδοσης.... και ήμουν εντός του 3ου τριμήνου. Δε ξέρω όμως τι απάντηση θα έπαιρνα π.χ. για το XR.
Στα παραπάνω, πρόσθεσε και το καινούριο χρηματοδοτικό της Ducati, στα χνάρια του χρηματοδοτικού της bmw, και φαντάζει απόλυτα λογική η αύξηση των πωλήσεων.
Άλλωστε, τα Ducati πάντα ήταν ποθητά μηχανάκια, απλά οι περισσότεροι δεν τα έφταναν οικονομικά

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
Αφηνω στην ακρη επιδοσεις κλπ, αυτο που βλεπω στην φωτογραφια δεν εχει καθολου ωραιες αναλογιες, σαν scooter που πηρε αναβολικα. Το προηγουμενο μοντελο ηταν πιο ομορφο.
Οντως, ειναι αρκετα ασχημο με ατσουμπαλες αναλογιες. Το πιο ομορφο αυτης της σειρας, ηταν το πρωτο 1200, μετα προοδευτικα καθε αναβαθμιση γινοταν και λιγο πιο ασχημη. Βεβαια απο την αλλη, η αγορα φαινεται να θελει πιο πρησμενα, ελαφρως ατσουμπαλα μηχανακια με μπουγιο.
 

jocker-t

#Ντανταντιρλάνταντα
Περιοχή
Busy Riding
Όνομα
Harris
Μοτό
"The Whip"
Το ακουμπάω πρόχειρα εδώ , σύντομα περισσότερα ...


Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Στο δώσανε χωρίς κλειδί.
Δε θα παίρνει μπρος λογικά,πρόσεχε.
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Πολύ πιο άνετο , πιο χαμηλό ,το καλύτερο σιφτερ που έχω οδηγήσει από όλες τις εταιρείες , με τα μπλιμπλικια δεν ασχολήθηκα , από Δευτέρα που θα πάω μακριά , με όλα τα συστήματα ενεργά σε γιαπ με τρίτη στο κιβώτιο ... ( Δεν ξέρω τι έγινε (κάτι αλητείες μου έρχονται στο μυαλό αλλά εγώ δεν κάνω τέτοια πράγματα.)

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
Εγώ δεν πιστεύω ότι αυτή μοτοσυκλέτα αξίζει όλα αυτά τα λ7
Δεν βλέπω καν νόημα στον 4Κ κινητήρα.
Είναι τόσο έξω από εμένα τα γούστα μου
και τις ανάγκες μου που δεν μπαίνω στον κόπο
καν ν ασχοληθώ!
Τέσπα αυτοί ξέρουν καλύτερα
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Έχει ροπή από χαμηλά και ψηλά ξυρίζει , είναι άνετο και όλα είναι καλοφτιαγμένα και smooth ,μακράν από τα καλύτερα κιβώτια ταχυτήτων.

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom