Ducati Scrambler Desert Sled 2018

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Επειδή του χρόνου το καλοκαίρι (2020) θέλω να κάνω ένα ταξίδι εκτός Ελλάδας αλλά κι εντός να οργώσω τα βουνά (με δασικούς χωματοδρομους) και τα λαγκάδια και να επισκεφτώ μέρη όπως το Naxos Adventure Rally κι επειδή ξεκίνησα τη μοτοσυκλετιστική μου καριέρα με adve μηχανή, ήρθε η ώρα αργά αλλά σταθερά να βάλω κι εγώ την αγγελία μου...μιας και η adve κατηγορία έχει πάρει φωτιά (όχι το σαββατόβραδο)... Για όλα τα παραπάνω λοιπόν
Πωλείται Ducati Scrambler Desert Sled 2018 2.131 χλμ
1η άδεια κυκλοφορίας 28/06/2018 1ος ιδιοκτήτης
Εγγύηση μέχρι 28/06/2020
Αξεσουάρ Ducati
Θερμαινόμενα γκριπ
Led φλας
Προστατευτικό ψυγείου λαδιου
Πλαϊνοί σάκοι
Μαύρα πλαϊνά πλαστικά
(Διαθέσιμα και τα ασημί πλαϊνά πλαστικά)
ΟΧΙ ανταλλαγές
Τιμή 8.000...για φίλους, γνωστούς και μη εξαιρετέους μπορούμε να κάνουμε και μια πιο καλή τιμή...
Για φωτό και λοιπές λεπτομέρειες υπάρχει και το λινκ της αγγελίας...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
φίλε μου περί ορέξεως.....
από την άλλη νομίζω ότι αυτό το εργαλείο είναι πολύ ωραίο για αυτά που θέλεις να κάνεις
μια ζελατίνα μπροστά για τα ταξίδια σου
λάστιχα 50-50 για το χώμα σου
λάστιχα 100 % χωμάτινα μέχρι και για μονοπάτια
εκφράζω πάντα προσωπική γνώμη
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Αλ, με όλο το σεβασμό αυτό είναι ένα κόσμημα... θα το δώσεις;
Δε σκέφτεσαι τη περίπτωση να πάρεις κάτι μικρό να κάνεις τις ADVentur-άδες σου και να κρατήσεις αυτή τη κούκλα!

*Edit: Επιτέλους και κάποιος που σέβεται τους κανόνες των Αγγελιών.... και δεν βάζει απλώς ένα λινκ
**Edit: Τα 790 και Τ700 θα υπάρχουν και μετά από 2-3 χρόνια (αν και αν πάρεις μικρό δε θα το αλλάζεις για τίποτα)!
 
Τελευταία επεξεργασία:

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
H αλήθεια είναι ότι δεν έχω καταλήξει 100%. Δηλαδή υπήρχε το εναλλακτικό σενάριο να βρω ενα δευτερο μεταχειρισμένο που να εχει και αυτονομία και να ειναι και πολυεργαλείο, αλλά δεν ήμουν ποτέ της λογικής να έχω πολλά οχήματα, συν ότι εδώ κοντά δεν υπάρχουν πολλές επιλογές...Σκεφτομαι και το ενδεχόμενο της ενοικίασης από την άλλη για τα συγκεκριμένα ταξίδια αλλά και αυτό δεν είναι του στυλ μου.
Αυτό που δε θα κάνω είναι να προσπαθήσω να μετατρέψω το συγκεκριμένο μηχάνημα σε adve...Βλέπω στο advrider.com κάτι ζελατίνες και σκέφτομαι ότι αν ήμουν η Ducati θα τους έδινα πίσω τα λεφτά τους να πάρω τα μηχανάκια...Είναι μηχανάρα οδηγικά για αυτό που είναι. Η επίσης αλήθεια είναι ότι αυτά τα ρετρό μηχανάκια ήταν απωθημένο πολύ πριν βγουν στην αγορά. Οπότε όταν κυκλοφόρησαν το δίλημμα ήταν αναπαλαίωση-μεταμόρφωση κάποιου παλιού μοντέλου ή αγορα κατευθείαν καινούριου; Κι επειδή αν δεν κάνεις εσύ την αναπαλαίωση δεν έχει και νόημα γιατί χάνεις όλη τη διαδικασία συν του ότι κοστίζει και πάρα πολύ, προκρίθηκε η επιλογή για καινούριο ρετρο. Και από τα καινούρια ρετρο όταν τα οδήγησα έκρινα ότι οδηγικά τα Ducati ηταν τα καλύτερα...Δε βιάζομαι γιατί πέρα από ρυθμιζόμενα μπρος πίσω που έχει συν όλα τα εξτρά, στην πόλη είναι παπάκι, περνάει άνετα ανάμεσα από αυτοκίνητα και γενικά παντού...στο επαρχιακό οργώνει. Είναι δηλαδή σε πολλά επίπεδα καλό.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
H αλήθεια είναι ότι δεν έχω καταλήξει 100%. Δηλαδή υπήρχε το εναλλακτικό σενάριο να βρω ενα δευτερο μεταχειρισμένο που να εχει και αυτονομία και να ειναι και πολυεργαλείο, αλλά δεν ήμουν ποτέ της λογικής να έχω πολλά οχήματα, συν ότι εδώ κοντά δεν υπάρχουν πολλές επιλογές...Σκεφτομαι και το ενδεχόμενο της ενοικίασης από την άλλη για τα συγκεκριμένα ταξίδια αλλά και αυτό δεν είναι του στυλ μου.
Αυτό που δε θα κάνω είναι να προσπαθήσω να μετατρέψω το συγκεκριμένο μηχάνημα σε adve...Βλέπω στο advrider.com κάτι ζελατίνες και σκέφτομαι ότι αν ήμουν η Ducati θα τους έδινα πίσω τα λεφτά τους να πάρω τα μηχανάκια...Είναι μηχανάρα οδηγικά για αυτό που είναι. Η επίσης αλήθεια είναι ότι αυτά τα ρετρό μηχανάκια ήταν απωθημένο πολύ πριν βγουν στην αγορά. Οπότε όταν κυκλοφόρησαν το δίλημμα ήταν αναπαλαίωση-μεταμόρφωση κάποιου παλιού μοντέλου ή αγορα κατευθείαν καινούριου; Κι επειδή αν δεν κάνεις εσύ την αναπαλαίωση δεν έχει και νόημα γιατί χάνεις όλη τη διαδικασία συν του ότι κοστίζει και πάρα πολύ, προκρίθηκε η επιλογή για καινούριο ρετρο. Και από τα καινούρια ρετρο όταν τα οδήγησα έκρινα ότι οδηγικά τα Ducati ηταν τα καλύτερα...Δε βιάζομαι γιατί πέρα από ρυθμιζόμενα μπρος πίσω που έχει συν όλα τα εξτρά, στην πόλη είναι παπάκι, περνάει άνετα ανάμεσα από αυτοκίνητα και γενικά παντού...στο επαρχιακό οργώνει. Είναι δηλαδή σε πολλά επίπεδα καλό.
Είναι μια κούκλα, τη χάζευα και τη καβάλησα στατικά σε μια έκθεση. Είναι απλή όσο πρέπει και ικανή όσο χρειάζεται. Ταιριάζουμε αρκετά στο τρόπο σκέψης.
Η πρόταση μου για ένα 250άρι μεταφράζεται σε 150 ευρώ πάγια έξοδα μαζί με ένα σέρβις.
Και θα ζεις το "όνειρο" και στις ήπιες οονοφαδες και ασφάλτινες με το Scrambler και Adventure καταστάσεις με ένα CRF250L για παράδειγμα (αν μιλάμε για καινούριο).
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Πολύ μου αρέσει αυτό το μηχανακι ,κουκλί ,καλοπουλητο

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Πέρα από κουκλί στρίβει με τη σκέψη...τι cornering abs τι lean traction control...εδώ μιλάμε για τηλεπαθητική. Δυστυχώς όμως στον πηγαιμό για τη Merzouga...θα χρειαστούμε κάτι άλλο...
Και για τους φίλους που δυσκολεύονται υπάρχει και δυνατότητα χρηματοδότησης...
 
Top Bottom