Ducati Scrambler Desert X 2020

lleonidas

Μέλος
Όνομα
Λεωνίδας
Μοτό
Αμήχανος!
Θα παρουσιαστεί ως concept στην EICMA και μέσα στα επόμενα 1-2 έτη ως μοντέλο παραγωγής.
Θα βασίζεται στο Scrambler 1100 και θα διαθέτει 21'' τροχό μπροστά και 18'' πίσω με ελαστικά Pirelli scorpion rally.Θυμίζει Cagiva Elefant με τα δύο στρογγυλά προβολάκια, τον προσανατολισμό, τα χρώματα και τη ρετρό αισθητική.
Επιπλέον θα παρουσιαστεί και ένα motard βασισμένο στο Scrambler icon των 803cc.
Πηγή

 

Chester24

Fatus Olus
Περιοχή
Πατρα - Σαμος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Yamaha XT660z
Και γαμω... Αντικειμενικα πολύ όμορφο

Που να φας και τούμπα στο βουνό να δεις κλάμα.


Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

darksun85

Μέλος
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
kymco agility 150. ψάχνομαι πλέον για μεγαλύτερη
Μου θυμίζει το cagiva elefant εμένα

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Μου θυμίζει το cagiva elefant εμένα

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
νταλε κουαλε ειναι
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Το μηχανάκι δε μοιάζει απλώς, αλλά είναι ξεκάθαρο νομίζω οτι αποτίει φόρο τιμής στο Elefant, το οποίο είχε κινητήρα τουκατι, καποια εκδοση τουλάχιστον...
Φαίνεται τακαρισιο αλλά...το βλέπω να κοστίζει από 15.000 με 17000...με το δεύτερο νούμερο να είναι πιθανότερο. Το μηχανάκι κατ εμέ δεν είναι Scrambler. είναι ρετρό ατβεντσουρ...
Δηλαδή έργο τέχνης. το ερώτημα όμως που προκύπτει είναι το εξής. πάνε τα έργα τέχνης στα βουνά και στα λαγκάδια; Δεν ειναι ρετρο μονο στην εμφάνιση. Ο κινητήρας όπως φαίνεται πρέπει να είναι ο αεροελαιοψυκτος που φοράνε και τα υπόλοιπα Scrambler...
Κοινώς φαίνεται μηχανάκι όχι μονο για αυτούς που έχουν λεφτά αλλά για αυτούς που έχουν και τους περισσεύουν. Γιατι δεν ξέρω αν μπορεί να αντέξει τον ανταγωνισμό στην κατηγορία. Φαίνεται σαν να μην σχεδιάστηκε καν για αυτό. Δηλαδή το 790 R σχεδιάστηκε για να δείχνει και να είναι όχι όμορφο αλλά άγριο γιατί για τέτοια χρήση προορίζεται. για τα βουνά και τα λαγκάδια. Για να δούμε τι θα δούμε. Σιγουρα πάντως το 30λιτρο τεπόζιτο που μοιάζει και λίγο με το παλιό 1290 T κλέβει την παράσταση.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Παρουσιάστηκε ως Concept .
1079cc, 85 ίπποι, 30λιτρο ντεπόζιτο, διαδρομή ανάρτησης 210mm.
Κοιτάω τη σέλα....
Μετά κοιτάω το τιμόνι...
Μετά κοιτάω τα πατητά...

ΟΚ, ακόμη και ο Φασούλας να είσαι θα είναι σα να οδηγάς drangster σε ανηφόρα...
 
Τελευταία επεξεργασία:

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
 

HackmaN

Χωμασφάλτινος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Xtz 660 tenere 2009
Μακάρι να έχει κάτω από 15....
Τουλάχιστον να έχουμε την ελπίδα.
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Μακάρι να έχει κάτω από 15....
Τουλάχιστον να έχουμε την ελπίδα.
15 εχει η απλή η Multistrada...εσύ περιμένεις η τακαρίσια εκδοχή να εχει κατω απο 15; κατω απο 17-18 πολύ δύσκολο. 15 θα είχε αν ειχαν βαλει τον αεροελαιοψυκτο κινητηρα 1100 της σειράς scrambler...τωρα με τον 937...πολυ χλωμο να ειναι κατω απο 17-18...
 
Top Bottom