Ducati supermoto

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Αναρωτιέμαι σε τι άλλες πλατφόρμες θα το βγάλουν. Ένα supermono φεριγκατο όπως στα 90ies; :inlove::inlove::inlove::inlove:
κοιτα μην δεις ενα μικρο μουλτι,,,
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Νομίζω και το Σβαρνα το 701 τοσο έχει.
Έχεις δίκιο, δεν είχα παρακολουθήσει τιμές. Τόσο έχει και το Gas-Gas.

ΟΚ, υπερακριβά όλα τους λοιπόν για τόσο εξειδικευμένη χρήση. Προφανώς, έχουν κάνει την έρευνα αγοράς και δεν περιμένουν από εμένα για να πουλήσουν.
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Έχεις δίκιο, δεν είχα παρακολουθήσει τιμές. Τόσο έχει και το Gas-Gas.

ΟΚ, υπερακριβά όλα τους λοιπόν για τόσο εξειδικευμένη χρήση. Προφανώς, έχουν κάνει την έρευνα αγοράς και δεν περιμένουν από εμένα για να πουλήσουν.
γαλλια,σκαδιναβια θα παει σφαιρα...
 

Ricos_7

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Θεόδωρος
Μοτό
Aprilia Dorsoduro 1200cc

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Καλησπέρα, το προηγούμενο μοντέλο ήταν πιο ωραίο σχεδιαστικά από το νέο κατά την άποψή μου. Κρίμα που δεν κράτησαν το μόνομπράτσο πίσω.
https://www.webbikeworld.com/wp-content/uploads/2022/07/2020-Ducati-Hypermotard-950-1.jpg
Δεν είναι επόμενο μοντέλο του Hypermotard αλλά άλλη τελείως πλατφόρμα. Προφανώς το μονόμπρατσο θα ήταν βαρύτερο.
 

640 Armageddon

Μέλος
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
640 Adventure, Angry Berg 450
Αναρωτιέμαι σε τι άλλες πλατφόρμες θα το βγάλουν. Ένα supermono φεριγκατο όπως στα 90ies; :inlove::inlove::inlove::inlove:

Σίγουρα θα μπει και σε πλατΦόρμα πιο χωμάτινη. Κατά την γνώμη μου είναι πολύ καλό που βλέπουμε εταιρίες να μπαίνουν στα μεγάλα μονοκύλινδρα, να ξαναγεννηθεί η κατηγορία που υπήρχε κάποτε.
Αυτή η κατηγορία (η ζωή κύκλους κάνει...) θα ξαναβγεί και πλέον πιστέυω θα έχουμε τα singles, και τα twins για να διαλέξει ο κόσμος.
Για το Ducati, προσωπικά δεν βλέπω την ώρα να δούμε και το Motocross απο κοντά, αλλά και το 698, γιατί σίγουρα θα πρέπει να ετοιμαζόμαστε για αλλαγές :cool:
 
Τελευταία επεξεργασία:

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Τί φτιάξαν οι άνθρωποι...

Αξίζει να διαβάσετε τί τεχνολογία έχει επάνω το μοτέρ, το πλαίσιο, τα ηλεκτρονικά, τί φιλοσοφία έιχαν στη σχεδίαση. Πραγματικά κορυφαία στιγμή για τα μονοκύλινδρα..

Ωραία είναι τα μηχανακια τα προσβάσιμα για τους πολλούς αλλά εδώ μιλάμε για τον ανθό απ ότι φαίνεται. Το απόλυτο παιχνίδι, το απόλυτο όπλο διασκέδασης και το πιο ισχυρό και τεχνολογικά προηγμένο μονοκύλινδρο που έχει κατασκευαστεί ποτέ. Και αν είδα καλά απο 14.600€ που ξεκινάει δεν είναι και τραγικό για αυτό που είναι. Όποιος έχει το χρήμα ξέρει τι να κάνει!
 
Top Bottom