Due belle donne italiane

R.E.H

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Royal Enfield Himalayan
RE Super Meteor 650
Τετάρτη 10 Νοεμβρίου 2021



Μερικές φορές με αφορμή ένα καφέ μπορεί να κάνεις την καλύτερη βόλτα …

Η ιδέα ξεκίνησε με τον Γιώργο George_M. μεταξύ μεζέ και κρασιού …

Μιας και είχε ρεπό την Τετάρτη και εγώ δεν είχα πάει πουθενά μετά τα Βαλκάνια μήπως κάναμε μια καλή ημερήσια …

Έγινε μια ανταλλαγή διαδρομών και αφού καταλήξαμε κάπου και καλέσαμε και τον Άκη kuklinski .

Με το Άκη είχαμε βρεθεί πριν μερικές εβδομάδες για ένα γρήγορο πρωινό καφέ στα Βίλια και είχαμε πει να ξαναβρεθούμε …

Εκεί οδήγησα και για πρώτη φορά GS το 1100 του Ακή στην επιστροφή από τα Βίλια ως την Μάνδρα και μου άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις …

Τελικά ο Γιώργος δεν τα κατάφερε λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων οπότε με τον Άκη κανονίσαμε για μια κοντινή βολτούλα για καφεδάκι και συζήτηση …

Πρωί Τετάρτης 9 και κάτι συναντιόμαστε στην έξοδο της Αττικής οδού στην Μάνδρα εγώ με την Belle και ο Άκης με ένα guzzi του 82 …


Κάτι σαν να λέμε μια συνάντηση της Sophia Loren με την Giusy Ferreri

Ξεκινήσαμε εγώ μπροστά και ο Άκης ακολουθούσε, ο καιρός ήταν δροσερός …

Η πρώτη στάση έγινε στον πύργο της Οινόης για φωτογραφίες και λίγο κουβεντούλα …










Ένας βοσκός που περνούσε μας ενημέρωσε για τον δρόμο που ψάχναμε …

Οπότε μετά από λίγο καβαλήσαμε με αρχικό προορισμό ένα μοναστήρι που ήθελε να επισκεφθεί ο Άκης.

Φτάσαμε, προσκυνήσαμε και στην συνέχεια οι μοναχοί μας κέρασαν τσίπουρο για να ζεσταθούμε και ακολούθησε μια αρκετά καλή συζήτηση …






















 

R.E.H

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Royal Enfield Himalayan
RE Super Meteor 650
Η ώρα πέρασε και έπρεπε να φύγουμε, επόμενος προορισμός τα Δερβενοχώρια και από εκεί να κατεβούμε Φυλή και να επιστρέψουμε ο καθένας στο σπίτι του …

Κανονίσαμε κάπου στην πορεία να κάνουμε μια στάση για καφέ …




Το μέρος δεν άργησε να βρεθεί και στα γρήγορα βγάλαμε τα συμπράγκαλα που κουβαλάγαμε και φτιάξαμε το καφεδάκι μας …

Το απολαύσαμε στην φύση συζητώντας ….




























Συνεχίσαμε την ανάβαση και λόγω λάθους στην πλοήγηση καταλήξαμε να κατεβαίνουμε προς Μαγούλα αντί για Φυλή …




















Κάπου εκεί αποχαιρέτησα τον Άκη που έπρεπε να πάει τα μαζέψει τα παιδιά του από το σχολείο …















Επέστρεψα και εγώ στο δικό μου σπίτι με χαλαρότερους ρυθμούς, απολαμβάνοντας τον ήχο και την αίσθηση της Belle …

Τελικά δεν χρειάζεται να πας ούτε μακριά ούτε να ξοδευτείς για να περάσεις καλά …
 

Bandit

Μέλος
Περιοχή
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
Moto Guzzi v11 Le Mans, Honda xl250s ,Honda xl500r Paris Dakar
Ωραία βόλτα και ωραίες μοτό.....
Πάτησες και το χωματάκι σου..........;)
 

R.E.H

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Royal Enfield Himalayan
RE Super Meteor 650
Είσαι μεγάλος ρετρολαγνος Παναγιώτη....
Τη Σοφία Λόρεν..όλοι τη ξέρουμε..η Τζουσι Φερετι ποια είναι .;;;;
ψάξτην δεν είναι τοσο παλιά ...


 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Η καλή παρέα πιστεύω είναι το ήμισυ μιας όμορφης βόλτας ;).
Αρχίζω και βλέπω τις γυμνές μοτό και την απλότητα ξανά με άλλο μάτι...:ok:
(αν και από Bros 650 ξεκίνησα...)
Καλά να περνάτε!:friendship:
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Μπραβο παιδες, εξαιρετικη βολτα, μηχανακια και εικονες για ν'αρχισει ομορφα η καινουργια βδομαδα! :ok: :cool:
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
...απο την μια λεω κριμα που δεν καταφερα να ειμαι μαζι σας αλλα απο την αλλη χαιρομαι καθως μια ακομα ιδεα για ποιοτικη βολτα πηρε σαρκα κ οστα.
ο αγαπητος Παναγιωτης ξερει πολυ καλα να ταξιδευει εκει που ''τσακιζει'' ο χαρτης με ρυθμους που ο ''σωληνας'' δεν καταδεχεται να βιντεοσκοπησει κ που τα αλογα ''δεν'' χρειαζονται σελες....
ειλικρινα χαιρομαι οταν βλεπω ανθρωπους να πηγαινουν εδω διπλα αλλα απο τον ''μακρυτερο δρομο''.!
Ακη αν λαμβανεις θα βρεθουμε στην επομενη σιγουρα! :friendship:
 
Top Bottom