DUNLOP Trail Smart max

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αξίζει να τα δοκιμάσετε!
Δεν ξέρουμε αν τετραγωνίσει γρήγορα σαν τo προηγούμενο, αλλά σαν λαστιχο είναι ότι καλύτερο.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Ετσι όπως το περιγραφουν , μάλλον θα αντέχει πολύ παραπάνω! Κι εγώ θα τα βάλω στο GS όπου να 'ναι ;)
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
καλυτερο απο το Metzeler Tourance?
μαλλον εννοεις τα next;
πιθανον κι εγω να τα βαλω αλλα αργω σχετικα ακομα.
αν κρατανε παραπανω απτον προκατοχο τους θα ειναι μαλλον το τοπ ελαστικο.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Νσι ρε για τα Νεχτ λεω...αστειατζηδες :p τι οχι?
τα ΝΕΧΤ είναι πολύ κοντα με τα Α41 τελικά, τώρα που το σκέπτομαι!
Καλό και τίμιο λάστιχο με μεγάλη διαρκεια ζωής. Αλλά το trailsmart max είναι το καλύτερο σε κράτημα, μάλλον. Επίσης - το έχω γραψει πολλές φορές- το Ντανλοπ ΔΕΝ έχει αντίπαλο στο βρεγμένο!!!!!
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
@forester αν θυμαμαι καλα καπου στα 6-7.000 χλμ το νανλοπ( trailsmart) εριξε αρκετα αποτομα την αποδοση του.
οχι οτι γλυστραγε,αλλα καπου εκει αρχισε να τετραγωνιζει λιγο και να μην μου δινει αυτην την σιγουρια 100% που ειχα ως τοτε.
το εχεις παρατηρησει κι εσυ;
πανε και 2-3 χρονια βεβαια οποτε τα νουμερα ειναι στο περιπου.
 

aeriko

Μέλος
Όνομα
Πάνος
Μοτό
R 1200GS
αλλο trailsmart και αλλο trailsmart max

Στάλθηκε από το TA-1024 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
αλλο trailsmart και αλλο trailsmart max

Στάλθηκε από το TA-1024 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
το ξερω.απλα το συγκρινω με το προηγουμενο του.
προφανως δεν εχει κανει καποιος μπολικα χλμ να μας πει πως συμπεριφερεται τοτε.
 

aeriko

Μέλος
Όνομα
Πάνος
Μοτό
R 1200GS
το ξερω.απλα το συγκρινω με το προηγουμενο του.
προφανως δεν εχει κανει καποιος μπολικα χλμ να μας πει πως συμπεριφερεται τοτε.
εχω κανει 500 χλμ, ειναι λιγα ακομη.

Στάλθηκε από το TA-1024 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
@forester αν θυμαμαι καλα καπου στα 6-7.000 χλμ το νανλοπ( trailsmart) εριξε αρκετα αποτομα την αποδοση του.
οχι οτι γλυστραγε,αλλα καπου εκει αρχισε να τετραγωνιζει λιγο και να μην μου δινει αυτην την σιγουρια 100% που ειχα ως τοτε.
το εχεις παρατηρησει κι εσυ;
πανε και 2-3 χρονια βεβαια οποτε τα νουμερα ειναι στο περιπου.
Εμενα τα τρια ζευγη στη σειρα που εχω χρησιμοποιησει, τετραγωνισαν στις 8 με 10000 χλμ.
Χαλαει η αισθηση, αλλα αν το βγαλεις απο το μυαλο σου, δεν αλλαζει το κρατημα τους. Τωρα εχω 13000 με το ιδιο ζευγος κι αν δεν ειχα την αφρικα με ολοκαινουρια λαστιχα, θα τα αλλαζα ακριβως για την αισθηση-ξυραφι που ειχαν κι εχασαν.
Πιστευω οτι αυτο θα συμβει πιο αργα στα max.
Και παλι λεω οτι προκειται για την αισθηση και μονο. Η γομα προσφέρει αριστο κρατημα ακομα. Και στο βρεγμενο το ιδιο.
 

nikos_pc

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
TIGER 800 XC
Διαβάζω τα καλύτερα λόγια για τα trailsmart, μόνο εγώ έχω αντιθετη άποψη απορω. Στην πολη γλυστραει παντού και πάντα, με φοβίζει απίστευτα εκτός ενω ειναι εντάξει δεν μπορώ να πω ότι τα εμπιστεύομαι. Με τα anakke 3 θεωρω ότι ημουν πολύ καλύτερα. Στην επόμενη αλλαγή παω ολοταχως για mitas.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
To feedback , η αίσθηση..., είναι μοναδική γα τον καθένα μας. Δεν αισθανόμαστε όλοι το ίδιο.
Επίσης το στύλ οδήγησης επηρεάζει κι επηρεάζεται από το μηχανάκι και το στήσιμό του. Όλα είναι αλληλένδετα και για τον καθένα μοναδικά. Δε γίνεται να αρεσει σε όλους το ίδιο πράγμα.
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
Διαβάζω τα καλύτερα λόγια για τα trailsmart, μόνο εγώ έχω αντιθετη άποψη απορω. Στην πολη γλυστραει παντού και πάντα, με φοβίζει απίστευτα εκτός ενω ειναι εντάξει δεν μπορώ να πω ότι τα εμπιστεύομαι. Με τα anakke 3 θεωρω ότι ημουν πολύ καλύτερα. Στην επόμενη αλλαγή παω ολοταχως για mitas.
Εγώ ας πούμε τα anakee 3 δεν τα βάζω ούτε τσάμπα.
 
Top Bottom