DUNLOP Trail Smart max

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
.........

...
Πολύ ευχαριστημένος .
Ήδη έχω παραγγείλει τα καινούργια max.
Εφοσον σου αρεσαν τα παλια, τα MAX θα σ εντυπωσιασουν. ;)
 

CAROLOS

Μέλος
Όνομα
ΜΙΧΑΛΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS 2008 ESA
Έχω βγάλει φωτογραφία με SAMSUNG J5 και δεν μπορεί να στείλει αυτό τον τύπο αρχείου. Τι κάνω?
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black

Τσακάλι

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
R1200GS
Honda Sh 150
Δεν ξέρω αν έχει ειπωθεί αλλά το είδα σήμερα στο fb κ είπα να το ποστάρω.


Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

ManosP650

Μέλος
Όνομα
Manos
Μοτό
vstrom
καλημερα, νεος στο φορουμ, και επειδη ψαχνομαι για αλλαγή ελαστικών στο vstrom, και ειμαι μεταξύ των trailsmart και των pilot road 5 ειπα να ζητήσω γνώμες για να καταλήξω. Με ενδιαφέρει το κράτημα σε βρεγμένο αλλα και η μεγαλύτερη αντοχή.
Ευχαριστω
 
Όνομα
Νικόλας
Μοτό
ktm 1290 SA R
καλημερα, νεος στο φορουμ, και επειδη ψαχνομαι για αλλαγή ελαστικών στο vstrom, και ειμαι μεταξύ των trailsmart και των pilot road 5 ειπα να ζητήσω γνώμες για να καταλήξω. Με ενδιαφέρει το κράτημα σε βρεγμένο αλλα και η μεγαλύτερη αντοχή.
Ευχαριστω
Προσωπικά τα θεωρώ τα 2 κορυφαία λάστιχα για on off, νομίζω πως όποιο και να βάλεις δε θα μείνεις δυσαρεστημένος από την απόδοσή του.

Στα μείον οτι κανένα από τα 2 δεν έχει μεγάλη αντοχή στο χρόνο καθώς είναι αρκετά μαλακά.
 

ManosP650

Μέλος
Όνομα
Manos
Μοτό
vstrom
Προσωπικά τα θεωρώ τα 2 κορυφαία λάστιχα για on off, νομίζω πως όποιο και να βάλεις δε θα μείνεις δυσαρεστημένος από την απόδοσή του.

Στα μείον οτι κανένα από τα 2 δεν έχει μεγάλη αντοχή στο χρόνο καθώς είναι αρκετά μαλακά.
Καταλαβα, αρα για μεγαλυτερη αντοχη πρεπει να παω σε σκληροτερο δλδ Battlax, metzeler next?? εκει φανταζομαι θυσιαζεις λιγο απο γρηγορο ζεσταμα και κρατηματα??
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Καταλαβα, αρα για μεγαλυτερη αντοχη πρεπει να παω σε σκληροτερο δλδ Battlax, metzeler next?? εκει φανταζομαι θυσιαζεις λιγο απο γρηγορο ζεσταμα και κρατηματα??
:yes::yes::yes: και θυσιαζεις πολυ απο κρατηματα.....
 

ManosP650

Μέλος
Όνομα
Manos
Μοτό
vstrom
:yes::yes::yes: και θυσιαζεις πολυ απο κρατηματα.....
Μαλιστα και δεν θελω να θυσιασω γιατι εχω ηδη την εμπειρια απο τα Pilot road 4 και ημουν πολυ ευχαριστημενος σε αυτο το τομεα, απλα σκεφτομουν να δω κατι πιο "οικονομικο" :)
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Μαλιστα και δεν θελω να θυσιασω γιατι εχω ηδη την εμπειρια απο τα Pilot road 4 και ημουν πολυ ευχαριστημενος σε αυτο το τομεα, απλα σκεφτομουν να δω κατι πιο "οικονομικο":)
στην εξισωση εκτος απο την λεξη ''οικονομικο'' βαλε και την λεξη ασφαλεια...;):ok:
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Το trail smart επειδή το φοράω σε στρώμα τώρα αλλά και στο 990 πρότινος,μπορώ να πω πως πρόκειται για άριστο ελαστικό.Ναι φθείρεται σχετικά γρήγορα,αλλά αυτός είναι και ο σκοπός του άλλωστε...Να μας κρατάει στο δρόμο
Καλύτερα να πας μια βόλτα λιγότερη και τα ρέστα να βάλεις το ελαστικό που πρέπει:)
 

ManosP650

Μέλος
Όνομα
Manos
Μοτό
vstrom
ναι δεν το συζηταω συμφωνω ..οκ οποτε επειδη καταληγω σε μαλακά...θεωρειτε τα dunlop ακομα πιο μαλακα απο τα Michelin ???
 

Dimitrios_B

Μέλος
Όνομα
DIMITRIOS
Μοτό
Suzuki, DL650, 2008
Όταν πήρα την μηχανή (Vstrom 650) μεταχειρισμένη τον Νοέμβριο του 2015, είχε πάνω τα trailmax. Έτσι τα λέγανε αν θυμάμαι καλά. Μετά από 10 μήνες περίπου τα άλλαξα με τα trailsmart. Επειδή τα μεταχειρισμένα είχαν τετραγωνίσει και ξεραθεί ένιωσα κατευθείαν την διαφορά η οποία ήταν τεράστια, σαν να άλλαξα μηχανή. Αξίζει να αναφέρω ότι ήμουν και εντελώς νέος αναβάτης και είχα μόλις λίγους μήνες δίπλωμα μοτοσυκλέτας στην κατοχή μου.

Σήμερα μετά από 3,5 χρόνια και περίπου 30000 χλμ, αλλάζω τα trailsmart με trailsmart Max.

Μου κάνει εντύπωση που οι περισσότεροι τα αλλάζουν πολύ νωρίτερα και με τα μισά σχεδόν χιλιόμετρα και αναρωτιέμαι μήπως έπρεπε να τα είχα αλλάξει πολύ νωρίτερα; Μήπως κινδύνευα τόσο καιρό; Την μηχανή την χρησιμοποιώ χειμώνα - καλοκαίρι μέσα στην Θεσσαλονίκη και κάνοντας αρκετά χιλιόμετρα έξω από την πόλη με 3 βαλίτσες και κάποιες φορές διπλός. Τον χειμώνα μόνο μέσα στην πόλη. Οδηγώ γενικά πολύ φλώρικα και τα πλαϊνά των ελαστικών είναι αφάγωτα :) Τα λάστιχα μετά από τόσο καιρό ήταν ικανοποιητικά για την οδήγησή μου και δεν ένιωθα να γλιστρούν κτλ. εκτός από το φρενάρισμα που δεν ήταν ικανοποιητικό αλλά έχω και φαγωμένα τακάκια τα οποία θα αλλάξω αύριο.

Μόλις έβαλα τα Max και οδήγησα μέχρι το σπίτι ένιωσα την διαφορά στο φρενάρισμα.

Σημαντικό είναι πάντως πως τα σκισίματα που υπάρχουν στα τακούνια εμφανίστηκαν ίσως και μέσα στον χρόνο και θεώρησα ότι μάλλον έτσι είναι αυτό το ελαστικό.

Στις φώτο τα παλιά trailsmart.

 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom