Eορταστικη χωματαδα Βοιωτια (dirt story)

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Σπερνω σιταρι απο τοτε που θυμαμαι τον εαυτο μου. Εδω και πολλα χρονια οι παραγωγοι σιταριου σπερνουν τα χωραφια τους μονο και μονο για την επιδοτηση και οχι για την παραγωγη λογω του οτι η τιμη του σιταριου ειναι εξευτελιστικη. Η ζημια που μπορει να προκληθει απο λιγα περασματα μοτοσυκλετας ειναι παρα πολυ μικρη λοιπον και μπορω να σας το πω εγω σαν παραγωγος οταν δεν διαμαρτυρομαι ποτε σε κυνηγους που καθε χρονο κανουν αεροδρομιο τα χωραφια μου με τα σκυλια τους. Να ξερετε επισης οτι στην εποχη του λιπασματος τα τρακτερ κανουν πολυ βαθια περασματα ριχνοντας το λιπασμα. Σιγουρα δεν ειναι σωστο που περασαμε απο μεσα αλλα ηταν πιο δυσκολα απο τον δρομο και καποιοι το επελεξαν.
Πώς φενονται οι τσιφλικάδες!!!!!?????
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Αποστολε είναι αλήθεια ότι το τσιφλίκι σου αριθμεί περί τα 15χιλιαδες στρέμματα 569 Ινδούς 1369 πακιστανούς 2500 κολομβιανους 300 τρακτέρ τζοντιρ 6000 άλογα και ένα μλαρ !!!!!!!!!!!!!????????
 

Carooly

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Thivai
Όνομα
Αpostolis
Μοτό
KTM EXCR 530
KAWASAKI KLR 250
Αποστολε είναι αλήθεια ότι το τσιφλίκι σου αριθμεί περί τα 15χιλιαδες στρέμματα 569 Ινδούς 1369 πακιστανούς 2500 κολομβιανους 300 τρακτέρ τζοντιρ 6000 άλογα και ένα μλαρ !!!!!!!!!!!!!????????
Το θεμα δεν ειναι να τα εχεις αυτα μονο αλλα να εχεις και καλους φιλους!:):)
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Το θεμα δεν ειναι να τα εχεις αυτα μονο αλλα να εχεις και καλους φιλους!:):)
αμα ταχες ολα αυτα θαχες σιγουρα και πολλους "φιλους" και θασουν και πολυ ομορφος βεβαιως βεβαιως.(οχι οτι δεν εισαι κ τωρα,μην παρεξηγηθουμε κιολας)
:)
 

Carooly

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Thivai
Όνομα
Αpostolis
Μοτό
KTM EXCR 530
KAWASAKI KLR 250
αμα ταχες ολα αυτα θαχες σιγουρα και πολλους "φιλους" και θασουν και πολυ ομορφος βεβαιως βεβαιως.(οχι οτι δεν εισαι κ τωρα,μην παρεξηγηθουμε κιολας)
:)
Ζητειται φιλος σε καλη τιμη με λιγα χλμ!:p
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Ωραιοι παιδες, το διασκεδασατε για τα καλα :ok: :cool: αλλά οπως ειπωθηκε κι'απο αλλους δεν επρεπε να μπειτε στο σπαρμενο χωραφι :oops: Και του χρονου!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Σπερνω σιταρι απο τοτε που θυμαμαι τον εαυτο μου. Εδω και πολλα χρονια οι παραγωγοι σιταριου σπερνουν τα χωραφια τους μονο και μονο για την επιδοτηση και οχι για την παραγωγη λογω του οτι η τιμη του σιταριου ειναι εξευτελιστικη. Η ζημια που μπορει να προκληθει απο λιγα περασματα μοτοσυκλετας ειναι παρα πολυ μικρη λοιπον και μπορω να σας το πω εγω σαν παραγωγος οταν δεν διαμαρτυρομαι ποτε σε κυνηγους που καθε χρονο κανουν αεροδρομιο τα χωραφια μου με τα σκυλια τους. Να ξερετε επισης οτι στην εποχη του λιπασματος τα τρακτερ κανουν πολυ βαθια περασματα ριχνοντας το λιπασμα. Σιγουρα δεν ειναι σωστο που περασαμε απο μεσα αλλα ηταν πιο δυσκολα απο τον δρομο και καποιοι το επελεξαν.
Καλό είναι που αναφέρθηκε το λάθος να περνάμε από χωράφια κλπ κλπ.... Αλλα περίμενα να μιλήσεις για να καταλάβουν όλοι ότι δεν κάναμε ζημια,για αυτό δεν φάγαμε και σκάγια...
Το τερέν πάντως ήταν πολύ ζόρικο, ιδίως για τα μεγάλα...οχι βέβαια ότι γλύτωσαν τα μικρά.

P. S... Δεν ήξερα ότι είσαι μεγαλοτσιφλικας και παντρεψα την κόρη!!
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Real off road meeting με δυνατη συμμετοχή κ πανέμορφες εικονες! Απσογοι ολοι που θα λεγε κ το "πετουμενο"...

(Για το χωραφι οκ,εγινε,δεν χάθηκε ο κοσμος.Το θεμα δεν είναι η ζημια αλλα το αλοθι που ακούσια δημιουργουμε στους ντοπιους οι οποιοι να μην ειναι "ενδεχομενως" φιλικοι οταν θα βλεπουν μοτοσυκλέτες στα λημέρια τους).
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Real off road meeting με δυνατη συμμετοχή κ πανέμορφες εικονες! Απσογοι ολοι που θα λεγε κ το "πετουμενο"...

(Για το χωραφι οκ,εγινε,δεν χάθηκε ο κοσμος.Το θεμα δεν είναι η ζημια αλλα το αλοθι που ακούσια δημιουργουμε στους ντοπιους οι οποιοι να μην ειναι "ενδεχομενως" φιλικοι οταν θα βλεπουν μοτοσυκλέτες στα λημέρια τους).
Το συγκεκριμένο χωριό είναι εντουρομανα.... Μιλάμε πηδανε από τα τρακτέρ στα μηχανάκια οι τύποι!
Με αρχηγό αυτό το όργιο.... Τον καρουλη!
 

Blue line

Μέλος
Όνομα
Sakis
Μοτό
GS 1200 ADV
KTM EXC300 TPI
Σχετικά με το χωράφι νομίζω ότι υπάρχει λύση για να μην εκτεθούμε.
Συνεννοείται ο Αποστόλης με τον ιδιοκτήτη του χωραφιού και του χρόνου τον Οκτώβρη ξαναμπαίνουμε σε γραμμές και του το οργώνουμε (ξεμπαζώνουμε) δωρεάν.
Και εμείς θα κάνουμε το κέφι μας και αυτός θα γλυτώσει το όργωμα :fun.
 

naftilos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα Παλληνη-Ηρακλειο Μεσσαρα
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Aprilia Pegaso 650ie - Caponord ETV 1000RR - Futura RST1000
Αποστολε είναι αλήθεια ότι το τσιφλίκι σου αριθμεί περί τα 15χιλιαδες στρέμματα 569 Ινδούς 1369 πακιστανούς 2500 κολομβιανους 300 τρακτέρ τζοντιρ 6000 άλογα και ένα μλαρ !!!!!!!!!!!!!????????
Για τους 1555 μαυριτανούς πειρατές και 2.222 τζιμπουτιανους κυνηγούς κεφάλων που επανδρώνουν την άμυνα του τσιφλικιου δεν θα αναφέρεται τίποτα Μεγάλε Δομεστικε των σχολών, υποζύγια είναι? δεν είναι και αυτοί άνθρωποι?
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Καλό είναι που αναφέρθηκε το λάθος να περνάμε από χωράφια κλπ κλπ.... Αλλα περίμενα να μιλήσεις για να καταλάβουν όλοι ότι δεν κάναμε ζημια,για αυτό δεν φάγαμε και σκάγια...
Το τερέν πάντως ήταν πολύ ζόρικο, ιδίως για τα μεγάλα...οχι βέβαια ότι γλύτωσαν τα μικρά.

P. S... Δεν ήξερα ότι είσαι μεγαλοτσιφλικας και παντρεψα την κόρη!!
Ζημιά κάνατε. Η τοποθέτηση του @ΛΕΩΝΙΔΑΣ. ήταν απλή και σωστή: Λάθος, συγνώμη. Ο καθένας μας μπορεί να το πάθει.

Από εκεί και πέρα κάθε άλλη απάντηση πλαισιωμένη από δικαιολογίες δημιουργεί εντυπώσεις και προκαλεί απαντήσεις. Δε θέλω να γράψω περισσότερα γιατί σκοπός δεν είναι η αντιπαράθεση αλλά όπως λέγονται τα σωστά πρέπει -έτσι απλά- να εντοπίζονται και τα λάθη. Μας διαβάζουν πολλοί.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
κατι τρεχει με την καθετη ευθυγραμμιση των τροχων,η με ξεγελα το ματι μου???
Το βλέπεις και εσύ καπως εεεεεεεε...???
 

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E

?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
κατι τρεχει με την καθετη ευθυγραμμιση των τροχων,η με ξεγελα το ματι μου???
Το βλέπεις και εσύ καπως εεεεεεεε...???
Είστε κακεντρεχείς και οι δύο ! :p Το εργκαλείο ανασηκώνει τροχό σπινάροντας και πλαγιολισθένοντας έχοντας ο αναβάτης τον πλήρη έλεγχο της αέρινης κίνησης που προκαλεί το χαλίκι τύπου ''τιτάν''.
Αμέσως να βγάλετε ρδελο το μεκανάκι του κυρίου ! Ντροπή σας !!! :ha



Κατά τα άλλα, πολύ ζήλεψα που δεν λασπώθηκα μαζί σας.... δεν πειράζει. Στην επόμενη!
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Είστε κακεντρεχείς και οι δύο ! :p Το εργκαλείο ανασηκώνει τροχό σπινάροντας και πλαγιολισθένοντας έχοντας ο αναβάτης τον πλήρη έλεγχο της αέρινης κίνησης που προκαλεί το χαλίκι τύπου ''τιτάν''.
Αμέσως να βγάλετε ρδελο το μεκανάκι του κυρίου ! Ντροπή σας !!! :ha



Κατά τα άλλα, πολύ ζήλεψα που δεν λασπώθηκα μαζί σας.... δεν πειράζει. Στην επόμενη!
Αλοίμονο...
Ρδέλο η αγκούστα...
Δεν το είπαμε ποτέ αυτό...(έως τώρα...:fun)
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ

?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
κατι τρεχει με την καθετη ευθυγραμμιση των τροχων,η με ξεγελα το ματι μου???
ελα στην επομενη βολτα εσυ και εγω θα σου μαθω την οριζοντια ευθυγραμμιση γατακι.....
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
ελα στην επομενη βολτα εσυ και εγω θα σου μαθω την οριζοντια ευθυγραμμιση γατακι.....
Δεν ξερω οι αλλοι ομως εγω δεν τοπα για πλακα,ισως παλι να ειναι οφθαλμαπατη λογω φωτογραφικης γωνιας.
Ελεγξε το παντως εν σταση αν ευθυγραμμιζονται εντελως,εχω δει μηχανακια που εχουν οντως προβλημα,ελπιζω το δικο σου ναναι ενταξει.

ΥΓ.Οσο για το τι θα μου μαθεις..θα δειξει ,θαρθω με το κουλουρι για ναχει κ λιγο ενδιαφ:friend:ερον
 
Τελευταία επεξεργασία:

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Δεν ξερω οι αλλοι ομως εγω δεν τοπα για πλακα,ισως παλι ειναι οφθαλμαπατη λογω φωτογραφικης γωνιας.
Ελεγξε το παντως εν σταση αν ευθυγραμμιζονται εντελως,εχω δει μηχανακια που εχουν οντως προβλημα,ελπιζω το δικο σου ναναι ενταξει.

ΥΓ.Οσο για το τι θα μου μαθεις..θα δειξει ,θαρθω με το κουλουρι για ναχει κ λιγο ενδιαφ:friend:ερον
οσο αφορα το ζβαρνα σε ενημερωνω οτι ειναι οπως ειμαι εγω δηλαδη βλαμενο
οσο αφορα το κουλουρι θα σου πω αφτο ...που πας ρε καραμητρο!!!!!!!!!!!!!!!!!να μπλεξεις με τα 59 σκληροτραχηλα αλογα και το ενα βοιδι????????
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
οσο αφορα το ζβαρνα σε ενημερωνω οτι ειναι οπως ειμαι εγω δηλαδη βλαμενο
οσο αφορα το κουλουρι θα σου πω αφτο ...που πας ρε καραμητρο!!!!!!!!!!!!!!!!!να μπλεξεις με τα 59 σκληροτραχηλα αλογα και το ενα βοιδι????????
:laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh:
 
Top Bottom