EICMA Kove 2023

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Το 800 που θα παρουσιάσει μου φαίνεται θα μας τρελάνει σε Specs τουλάχιστον. 180 κιλά γεμάτο, μαγάλες διαδρομές αναρτήσεων και clearance, 21-18 και 23lt τεπόζιτο?!! ουάου.. όνειρο ακούγεται



Ωραίο λινκ Λευκάδιος
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
Το 800 που θα παρουσιάσει μου φαίνεται θα μας τρελάνει σε Specs τουλάχιστον. 180 κιλά γεμάτο, μαγάλες διαδρομές αναρτήσεων και clearance, 21-18 και 23lt τεπόζιτο?!! ουάου.. όνειρο ακούγεται



Ωραίο λινκ Λευκάδιος
Τα χαρακτηριστικά του είναι τούμπανο, ειδικά αν έχει επώνυμα περιφερειακά όπως συμβαίνει συνήθως πλέον και σε αυτή την τιμή, δεν θα έχει αντίπαλο.
Όμως, πραγματικά, πόσοι θα το αγόραζαν, έναντι κάποιας άλλης μοτοσυκλέτας ;
Ακόμα και οι voflge,benelli,cfmoto πχ έχουν δείξει μερικα χρόνια το τι κάνουν στα πρώτα μοντέλα τους.
Αυτή είναι μια εντελώς άγνωστη εταιρεία.
Μακάρι να έρθει σύντομα να το δούμε και από κοντά!
 

Λευκάδιος

Μέλος
Περιοχή
West Side Athens
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BRP
Νομίζω πως βγάζει ειδική άδεια κυκλοφορίας στην Μ. Βρετανία όπως τα καθαρόαιμα εντούρο που ανανεώνεται ανά χρόνο που κάτι τέτοιο δεν υπάρχει στην Ελλάδα.
Στην χώρα μας βγάζουν άδεια κυκλοφορίας όπως μια κανονική μοτοσυκλέτα.

Θέλει λίγο ψάξιμο αυτό.
Για να το παρουσιάσουν στην EICMA λογικά θα διατεθεί και σε άλλες χώρες τις Ευρώπης και όχι μόνο στο UK.
Στο πρόσφατο παρελθόν (παρακολουθώ την εταιρεία αυτή κάνα χρόνο τώρα στο Φουμπου) δεν είχε πέσει στην αντίληψη μου αντιπρόσωπος στην Ελλάδα αλλά με τόσο ενδιαφέροντα μοντέλα στην γκάμα ίσως κάποιος ενδιαφερθεί.
 
Τελευταία επεξεργασία:

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Τα χαρακτηριστικά του είναι τούμπανο, ειδικά αν έχει επώνυμα περιφερειακά όπως συμβαίνει συνήθως πλέον και σε αυτή την τιμή, δεν θα έχει αντίπαλο.
Όμως, πραγματικά, πόσοι θα το αγόραζαν, έναντι κάποιας άλλης μοτοσυκλέτας ;
Ακόμα και οι voflge,benelli,cfmoto πχ έχουν δείξει μερικα χρόνια το τι κάνουν στα πρώτα μοντέλα τους.
Αυτή είναι μια εντελώς άγνωστη εταιρεία.
Μακάρι να έρθει σύντομα να το δούμε και από κοντά!
την ξέρεις ήδη ρε συ. Πουλάει ο Γκοργκολής μηχανάκια της εδώ και χρόνια με το σήμα της Daytona (Private labelling). Παράδειγμα..


Απλά τώρα κινήθηκε να εξαπλωθεί παγκόσμια και ως αυτόνομο Brand και έβγαλε το όνομα KOVE. Όπως δείχνουν σιγά σιγά δείγματα γραφής τα cfmoto, voge έτσι σιγά σιγά αν αξίζει θα αποκτήσει και αυτό κοινό.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Για να το παρουσιάσουν στην EICMA λογικά θα διατεθεί και σε άλλες χώρες τις Ευρώπης και όχι μόνο στο UK.
Στο πρόσφατο παρελθόν (παρακολουθώ την εταιρεία αυτή κάνα χρόνο τώρα στο Φουμπου) δεν είχε πέσει στην αντίληψη μου αντιπρόσωπος στην Ελλάδα αλλά με τόσο ενδιαφέροντα μοντέλα στην γκάμα ίσως κάποιος ενδιαφερθεί.
Λογικά ο γκοργκολής θα αναλάβει που έχει εμπορικές σχέσεις με το εργοστάσιο εδώ και καιρό. Έχει βέβαια στις τάξεις του και την ZONTES αλλά δεν νομίζω να αφήσει την KOVE για άλλα χέρια.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Και σταμπιλιζατερ βλέπω.
Είναι όμορφο το γαμημενο ..
Εγώ βλέπω σωστές επιλογές για μια μοτοσυκλέτα όπως θα την σχεδιάζαμε και θα την θέλαμε εμείς εδώ του adventure riding. Χωρίς περιττά μπλιμπλίκια, χωρίς περιττά φουσκώματα, χωρίς περιττά κομμάτια στο φέρινγκ, θέλω να δω το τελικό αποτέλεσμα και πως έφτασαν στα 180 κιλά γεμάτη αν επαληθευτούν και τελικά αν όντως ισχύει αν έχει και την απαιτούμενη αντοχή για χρήση χώματος.
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
Εγώ βλέπω σωστές επιλογές για μια μοτοσυκλέτα όπως θα την σχεδιάζαμε και θα την θέλαμε εμείς εδώ του adventure riding. Χωρίς περιττά μπλιμπλίκια, χωρίς περιττά φουσκώματα, χωρίς περιττά κομμάτια στο φέρινγκ, θέλω να δω το τελικό αποτέλεσμα και πως έφτασαν στα 180 κιλά γεμάτη αν επαληθευτούν και τελικά αν όντως ισχύει αν έχει και την απαιτούμενη αντοχή για χρήση χώματος.
Το θέμα είναι να φοράει νορμάλ αναρτήσεις φρένα και λοιπά περιφερειακά,ώστε να έχει κάποια αξιοπιστία και σωστή λειτουργία .
Ακριβώς όπως το λες το συζητάγαμε πριν λίγο με ένα φίλο..γιατί δεν φτιάχνουν τόσα χρόνια ένα τέτοιο μηχανάκι οι μεγάλες εταιρείες;
Περιμέναμε τόσα χρόνια τις αναβιώσεις των παλιών θρύλων ας πούμε...ήμουν νιος και γέρασα!
Φέτος νομίζω έγινε χαμός από νέα μηχανάκια και μόνο θετικό είναι αυτό!!


Στο τέλος του βίντεο τα τεχνικά χαρακτηριστικά του.

Στάλθηκε από το 2201117TY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

Srider

Βόρειο Μέλος
Περιοχή
Gothenburg - Sweden
Όνομα
Giorgos
Μοτό
Ténéré 700 World Raid | 2022
Είναι γνωστός γερμανος αυτός.
Λείπει αντιπρόσωπος και στη Γερμανία.
Αλλά το πρόβλημα φαίνεται πως είναι η έλλειψη ευρωπαϊκής πιστοποίησης.

 

Adventurous

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
GSXR Κ8 1000
Εγώ βλέπω σωστές επιλογές για μια μοτοσυκλέτα όπως θα την σχεδιάζαμε και θα την θέλαμε εμείς εδώ του adventure riding. Χωρίς περιττά μπλιμπλίκια, χωρίς περιττά φουσκώματα, χωρίς περιττά κομμάτια στο φέρινγκ, θέλω να δω το τελικό αποτέλεσμα και πως έφτασαν στα 180 κιλά γεμάτη αν επαληθευτούν και τελικά αν όντως ισχύει αν έχει και την απαιτούμενη αντοχή για χρήση χώματος.
Αυτό είπα μόλις το είδα και εγώ,έχει ότι ακριβώς θέλω για οδήγηση παντού και αν το συγκεκριμένο είχε σηματάκι Honda/Yamaha/Suzuki/Kawasaki θα είχε πέσει το φόρουμ….


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Adventurous

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
GSXR Κ8 1000
Το μόνο που θα άλλαζα προσωπικά στο γκρι θα ήταν μαύρα στεφάνια,μαύρο τιμόνι-τιμονοπλακες και μπροστινά.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Top Bottom