Enduroβολτα στα Γεράνεια

bill race

Μέλος
Περιοχή
Λουτρακι
Όνομα
Βασιλης
Μοτό
Gamoto
Το αθλητικό σωματείο ΜΟ. Λ.Π. διοργανώνει εντουροβόλτα στα Γεράνεια στις 8 Μαρτίου 2020.
Η εκκίνηση θα γίνει στην Περαχώρα Λουτρακίου από τις 10:00 - 11:30.
Εκεί θα βρίσκεται και η γραμματεία όπου θα συμπληρώνονται επιτόπου οι συμμετοχές με το κόστος τους να ανέρχεται στα 15 ευρώ.
Η διαδρομή θα είναι 75 χλμ
περίπου, εύκολης έως μέτριας δυσκολίας με ποικιλόμορφο τερέν και υψόμετρο έως 800 μέτρα, σηματοδοτημένη κυρίως με κορδέλες αλλά και σήματα enduro.

Ο ανεφοδιασμός θα είναι στο 50χλμ και η μεταφορά του από και προς την γραμματεία θα γίνει από την οργάνωση.

Δίπλα στην εκκίνηση της διαδρομής θα υπάρχει για όλους τους χωμάτινους φίλους κορδελιασμένο πιστάκι.
Οι μοτοσυκλέτες θα πρέπει να είναι σε καλή κατάσταση και οι αναβάτες να φέρουν τον κατάλληλο εξοπλισμό (κράνος, γάντια, μπότες, θώρακα, επιγονατίδες, κλπ).

Σημείωση: Βενζινάδικο υπάρχει στην Περαχώρα, 100 μέτρα από τον χώρο της γραμματείας.

Για οποιαδήποτε επικοινωνία με το αθλητικό σωματείο.
Τηλ. 6948008082 Νίκος
Τηλ. 6974314702 Παναγιώτης
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Γ
Το αθλητικό σωματείο ΜΟ. Λ.Π. διοργανώνει εντουροβόλτα στα Γεράνεια στις 8 Μαρτίου 2020.
Η εκκίνηση θα γίνει στην Περαχώρα Λουτρακίου από τις 10:00 - 11:30.
Εκεί θα βρίσκεται και η γραμματεία όπου θα συμπληρώνονται επιτόπου οι συμμετοχές με το κόστος τους να ανέρχεται στα 15 ευρώ.
Η διαδρομή θα είναι 75 χλμ
περίπου, εύκολης έως μέτριας δυσκολίας με ποικιλόμορφο τερέν και υψόμετρο έως 800 μέτρα, σηματοδοτημένη κυρίως με κορδέλες αλλά και σήματα enduro.

Ο ανεφοδιασμός θα είναι στο 50χλμ και η μεταφορά του από και προς την γραμματεία θα γίνει από την οργάνωση.

Δίπλα στην εκκίνηση της διαδρομής θα υπάρχει για όλους τους χωμάτινους φίλους κορδελιασμένο πιστάκι.
Οι μοτοσυκλέτες θα πρέπει να είναι σε καλή κατάσταση και οι αναβάτες να φέρουν τον κατάλληλο εξοπλισμό (κράνος, γάντια, μπότες, θώρακα, επιγονατίδες, κλπ).

Σημείωση: Βενζινάδικο υπάρχει στην Περαχώρα, 100 μέτρα από τον χώρο της γραμματείας.

Για οποιαδήποτε επικοινωνία με το αθλητικό σωματείο.
Τηλ. 6948008082 Νίκος
Τηλ. 6974314702 Παναγιώτης
Σούπερ
:ll::friendship::yew::brv:
 

bill race

Μέλος
Περιοχή
Λουτρακι
Όνομα
Βασιλης
Μοτό
Gamoto
Εκεινη την ημερα οχι Βαγγελη, μπορουμε ομως να κανονισουμε μια on offαδα τις επομενες ημερες παρακαμπτοντας τις δυσκολιες των εντουροδιαδρομών και προσθετοντας καποια αλλα πολυ ομορφα!!!!
 

labros

Μέλος
Περιοχή
Ιλιον - Τζουμέρκα
Όνομα
Λάμπρος
Μοτό
Ντακαρίσιο
μπορουμε ομως να κανονισουμε μια on offαδα τις επομενες ημερες
:yew: ας είναι μετά τις 28 Μαρτίου ( μ' έχει πάει εμπλοκή σχεδόν όλα τα σκ με κάτι) ... και πάλι αστειευομαι οι βόλτες δεν παραγγέλνονται



σπαμ off
 

Blue line

Μέλος
Όνομα
Sakis
Μοτό
GS 1200 ADV
KTM EXC300 TPI
Εκεινη την ημερα οχι Βαγγελη, μπορουμε ομως να κανονισουμε μια on offαδα τις επομενες ημερες παρακαμπτοντας τις δυσκολιες των εντουροδιαδρομών και προσθετοντας καποια αλλα πολυ ομορφα!!!!
Βασίλη η εντουράδα πιστεύεις βγαίνει με το 690?
 

lep990

Μέλος
Περιοχή
ΚΙΑΤΟ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ
Όνομα
Νίκος
Μοτό
ΚΤΜ adventure 990
GAS GAS EC250
Honda bros 400
Θα είμαι λ εγώ εκεί... Σάκη αν είναι σαν τα μέγαρα βγαίνει με το 690 άνετα.. Τα μέγαρα τα έβγαλε το 990 το γυμνό ματ. που έρχεται και Νάξο αν το θυμάσαι. Απλά μπορεί να σε κουράσει λίγο..

Στάλθηκε από το SM-J530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Βασίλη η εντουράδα πιστεύεις βγαίνει με το 690?
Μήπως είναι η ώρα για ένα 400cc 500cc ktm με μεγαλύτερο τεπόζιτο να ξεμπερδεύεις από αυτές τις αμφιβολίες? ☺
 
Τελευταία επεξεργασία:

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Blue line Σάκη αν είναι εύκολη προς μέτρια όπως γράφουν στην ανακοίνωση ίσως και να βγαίνει ναι με λίγο παραπάνω κούραση ενδεχομένως. Ο Βασίλης είναι πιο ειδικός να απαντήσει όμως.
 

bill race

Μέλος
Περιοχή
Λουτρακι
Όνομα
Βασιλης
Μοτό
Gamoto
Βασίλη η εντουράδα πιστεύεις βγαίνει με το 690?
Σάκη έχει 3-4 σημεία που είναι κάπως δύσκολα για το 690 (ανηφορικά στριφτερα μικρής όμως διάρκειας) με την εμπειρία σου όμως θα τα καταφέρεις, αν έχεις και κάποιον παρέα αν χρειαστεί λίγο σπρώξιμο δεν θα έχεις πρόβλημα.
Αν βρέξει και έχει λάσπη και γλίτσα στις πέτρες και τις ρίζες θα είναι αρκετά δύσκολα για το 690.
:yew: ας είναι μετά τις 28 Μαρτίου ( μ' έχει πάει εμπλοκή σχεδόν όλα τα σκ με κάτι) ... και πάλι αστειευομαι οι βόλτες δεν παραγγέλνονται



σπαμ off
Το βλέπουμε Λάμπρο;)
Αρχές Μάρτη θα ξέρω και εγώ τις βάρδιες μου και το κανονίζουμε
 

Blue line

Μέλος
Όνομα
Sakis
Μοτό
GS 1200 ADV
KTM EXC300 TPI
Σάκη έχει 3-4 σημεία που είναι κάπως δύσκολα για το 690 (ανηφορικά στριφτερα μικρής όμως διάρκειας) με την εμπειρία σου όμως θα τα καταφέρεις, αν έχεις και κάποιον παρέα αν χρειαστεί λίγο σπρώξιμο δεν θα έχεις πρόβλημα.
Αν βρέξει και έχει λάσπη και γλίτσα στις πέτρες και τις ρίζες θα είναι αρκετά δύσκολα για το 690.

Το βλέπουμε Λάμπρο;)
Αρχές Μάρτη θα ξέρω και εγώ τις βάρδιες μου και το κανονίζουμε
Thank you Βασίλη.
Και εγώ κάτι τέτοιο σκεφτόμουν αναλόγως καιρού και των διαθέσιμων (για σπρώξιμο) θα το δω τελευταία στιγμή.
 

bag

Μέλος
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
africa rd04
Θα είμαι λ εγώ εκεί... Σάκη αν είναι σαν τα μέγαρα βγαίνει με το 690 άνετα.. Τα μέγαρα τα έβγαλε το 990 το γυμνό ματ. που έρχεται και Νάξο αν το θυμάσαι. Απλά μπορεί να σε κουράσει λίγο..

Στάλθηκε από το SM-J530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ειναι 950 και εχει πολυ σκυλο οδηγο.
Μη το χρησιμοποιεις σαν παραδειγμα ομως Νικο γιατι το συγκεκριμένο δίδυμο με κυνηγούσε προ διετίας στα πιο δυσκολα μονοπάτια (εγω με 250 exc τοτε).
Το challenge με το 690 ακουγεται παντως τρομερα ενδιαφέρον!!
 
Top Bottom