Enduro riding

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Τώρα αυτή η εντουρόβολτα με το 640 βγαίνει? Έχω καιρό να κοπανηθώ σε μονοπάτια και το φοβάμαι λίγο.

Πάντως λαστιχάκια του έβαλα enduro οπότε απο πρόσφυση δεν έχουμε θέμα! Να ταν και 5 πόντους πιο κοντή η σέλα ποσο χαρούμενος θα μουνα. Τα 174 εκατοστά μου υποφέρουν ολίγον να πατήσουν κάτω με κέφι!
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Βαγγελη το μονο προβλημα που βλεπω ειναι τα 30-40 κιλα επιπλεον που θα πρεπει να σηκωνεις οταν (αμα) πεφτεις.Αλλα νεο και ωραιο δυνατο σε κοβω οποτε πιστευω τα καταφερνεις
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Τώρα αυτή η εντουρόβολτα με το 640 βγαίνει? Έχω καιρό να κοπανηθώ σε μονοπάτια και το φοβάμαι λίγο.

Πάντως λαστιχάκια του έβαλα enduro οπότε απο πρόσφυση δεν έχουμε θέμα! Να ταν και 5 πόντους πιο κοντή η σέλα ποσο χαρούμενος θα μουνα. Τα 174 εκατοστά μου υποφέρουν ολίγον να πατήσουν κάτω με κέφι!
Μπορεί να έρθω και εγώ να κάνουμε διπλανή διαδρομή τα μεγάλα!!
Δεν νομίζω να βγει η διαδρομή με τα γελάδια (χωρίς να την ξέρω βέβαια)
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Βαγγελη το μονο προβλημα που βλεπω ειναι τα 30-40 κιλα επιπλεον που θα πρεπει να σηκωνεις οταν (αμα) πεφτεις.Αλλα νεο και ωραιο δυνατο σε κοβω οποτε πιστευω τα καταφερνεις
Απο το EXC 450 που είχα είναι πάντως 25 κιλά πιο βαρύ (οκ). Κατα τα άλλα έχουν ίδιο ύψος σέλας, ίδιες διαδρομές στις αναρτήσεις περίπου, παρόμοιο clearance.

Δεν είναι τεράστιες οι διαφορές οκ απλά εγώ δεν είμαι πολύ προπονημένος. Παίζει να το δοκιμάσω. Εσύ με τί θα ρθεις?
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Μπορεί να έρθω και εγώ να κάνουμε διπλανή διαδρομή τα μεγάλα!!
Δεν νομίζω να βγει η διαδρομή με τα γελάδια (χωρίς να την ξέρω βέβαια)
Ντάξει γελάδι δε το λες το 640, παλαιότερα έκανα πολύ enduro με φιλαράκι μαζί με 640 αυτός. Απλα΄είχε 10 πόντους παραπάνω ύψος και πάταγε γερά κάτω. Εκεί κολώνω λίγο, δεν έχω πολύ γερό πάτημα κάτω και σε κάνα δύσκολο θα φέρω τουμπίδια!!
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Απο το EXC 450 που είχα είναι πάντως 25 κιλά πιο βαρύ (οκ). Κατα τα άλλα έχουν ίδιο ύψος σέλας, ίδιες διαδρομές στις αναρτήσεις περίπου, παρόμοιο clearance.

Δεν είναι τεράστιες οι διαφορές οκ απλά εγώ δεν είμαι πολύ προπονημένος. Παίζει να το δοκιμάσω. Εσύ με τί θα ρθεις?
Με 990.
Δεν θα κανω την διαδρομή όμως θα κάνω άλλη γύρα δίπλα τους.
Εαν βέβαια τα καταφέρω να έρθω!
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Απο το EXC 450 που είχα είναι πάντως 25 κιλά πιο βαρύ (οκ). Κατα τα άλλα έχουν ίδιο ύψος σέλας, ίδιες διαδρομές στις αναρτήσεις περίπου, παρόμοιο clearance.

Δεν είναι τεράστιες οι διαφορές οκ απλά εγώ δεν είμαι πολύ προπονημένος. Παίζει να το δοκιμάσω. Εσύ με τί θα ρθεις?
Με KLR των 180 κιλων και των γνωστων αναρτησεων σιγουρα οχι :wacky: ,εχω ενα exc300,το θεμα ειναι να μπορεσω(ειμαι υπο Γερμανικη κατοχη ,χαχα)

ΥΓ.Λες να το κανουμε νυχτερινο???
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Πληροφορίες( copy paste ) από την σελίδα της διοργάνωσης στο fB

........................... ............................. ................ .......

Το enduro riding 3 είναι γεγονός.
Η διαδρομή οριστικοποιήθηκε και με αφετηρία και τερματισμό τους Αγίους Θεοδώρους θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 01/12/19. Η εκκίνηση θα δοθεί στις 10:00 π.μ στον παλιό σιδηροδρομικό σταθμό της πόλης μας. Ένα διατηρητέο κτίριο που πρόσφατα ανακαινίστηκε από το δήμο μας. Ξεκινώντας λοιπόν από το γνωστό μας ξεροπόταμο κυρίως για ζέσταμα!!!! Οι γνώστες γνωρίζουν!!! Η διαδρομή θα έχει κυρίως καινούρια μονοπάτια που δεν έχουν χρησιμοποιηθεί ποτέ σε αγώνα ή άλλη βόλτα και κομμάτια εντελώς απάτητα. Τα μόνα γνωστά μονοπάτια που θα χρησιμοποιηθούν θα είναι στο κλείσιμο του κύκλου για την επιστροφή στους Αγίους Θεοδώρους. Δεν θα υπάρχουν επιλογές για hard και soft περάσματα, όλοι θα τα κάνουμε όλα!!!! Γκαζερά θα χαρακτήριζε κάνεις τα περισσότερα από τα νέα μονοπάτια αλλά και κάποια με μια δυσκολία 6 στα 10 θα είναι ικανά να ανεβάσουν την αδρεναλίνη στα ύψη .
Το δύσκολο έργο στην φετινή διαδρομή ήταν να βγει χωρίς οι συμμετέχοντες να δουν και να απογοητευτούν από το καμένο δάσος που δυστυχώς είναι ένα μεγάλο κομμάτι του βουνού μας. Τα καταφέραμε όμως. Η διαδρομή θα είναι περίπου 70 χιλιόμετρα. Αυτοί που θα χρειαστούν ανεφοδιασμό θα φέρουν τα μπιτόνια τους στην αφετηρία και η διοργάνωση θα μεριμνήσει για την μεταφορά τους στο χώρο ανεφοδιασμού. Επιστρέφοντας πρώτα ο Θεός να μην αλλάξετε γιατί όσοι θέλουν θα έχουν την δυνατότητα να συμμετέχουν σε έναν φιλικό αγώνα-έκπληξη (με έπαθλο φυσικά), τον οποίο θα έχει επιμεληθεί η λέσχη μας!!! Αναμνηστικό μπλουζάκι θα υπάρχει όπως πάντα. Κατεβάζετε τη φόρμα συμμετοχής .Συμπληρώνετε τα στοιχεία και την αποστέλλετε στο e-mail lemathmoto@hotmail.com (οι συμμετοχές θα πληρωθούν στη γραμματεία στο χώρο της εκκίνησης) κόστος συμμετοχής 15 ευρώ .
Πιστοί στο καθεστώς του original enduro με μια εξ ολοκλήρου νέα διαδρομή με μονοπάτια που κανείς σας δεν έχει ξαναδεί αλλά ούτε καν φανταστεί, η ΛΕ.Μ.Α.Θ σας προσκαλεί αλλά και προκαλεί!!! Ραντεβού λοιπόν 01/12/2019.

Μείνετε συντονισμένοι για περισσότερες πληροφορίες.

ΤΗΛ. ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ
6908470022
6974719507
6988555444
6936310340
6982999045
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Υπολογίστε την μεγάλη πτώση νερού στην περιοχή τα μεσαία και.... Το νου σας
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Τώρα αυτή η εντουρόβολτα με το 640 βγαίνει? Έχω καιρό να κοπανηθώ σε μονοπάτια και το φοβάμαι λίγο.

Πάντως λαστιχάκια του έβαλα enduro οπότε απο πρόσφυση δεν έχουμε θέμα! Να ταν και 5 πόντους πιο κοντή η σέλα ποσο χαρούμενος θα μουνα. Τα 174 εκατοστά μου υποφέρουν ολίγον να πατήσουν κάτω με κέφι!
Θα έχει σίγουρα δύσκολο τερέν λόγω καιρού αλλά είπαν τα παιδιά της ΛΕΜΑΘ (που αγαπούν το hard enduro ) ότι η συγκεκριμένη βόλτα θα έχει απλά μονοπάτια με έμφαση στη ροή, για αυτό δεν θα υπάρχουν hard και soft. Νομίζω πως μπορείς να δοκιμάσεις με το 640 αλλά έχε το νου σου στους "παγκόσμιους".

Πολλοί φίλοι έκαναν εντουρο παλιοτερα με 640.
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Θα έχει σίγουρα δύσκολο τερέν λόγω καιρού αλλά είπαν τα παιδιά της ΛΕΜΑΘ (που αγαπούν το hard enduro ) ότι η συγκεκριμένη βόλτα θα έχει απλά μονοπάτια με έμφαση στη ροή, για αυτό δεν θα υπάρχουν hard και soft. Νομίζω πως μπορείς να δοκιμάσεις με το 640 αλλά έχε το νου σου στους "παγκόσμιους".

Πολλοί φίλοι έκαναν εντουρο παλιοτερα με 640.
Τι εννοεις με τους παγκοσμιους?θα μας εμβολισουν? Να παρουμε το πουλι μαζι για προστασια
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Τι εννοεις με τους παγκοσμιους?θα μας εμβολισουν? Να παρουμε το πουλι μαζι για προστασια
Υπάρχουν τύποι που νομίζουν πως τρέχουν σε αγώνα παγκοσμίου και κινδυνεύουν να χάσουν την πρώτη θέση. Σε περνάνε άτσαλα, βρίζουν αν έχει κολλήματα, σε χτίζουν με λάσπη όταν σε περάσουν και συνήθως στην πρώτη σοβαρή δυσκολία κολλάνε για κάνα τέταρτο.

Τους γράφουμε στα μέζαιά μας και συνεχίζουμε τη βόλτα.
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Υπάρχουν τύποι που νομίζουν πως τρέχουν σε αγώνα παγκοσμίου και κινδυνεύουν να χάσουν την πρώτη θέση. Σε περνάνε άτσαλα, βρίζουν αν έχει κολλήματα, σε χτίζουν με λάσπη όταν σε περάσουν και συνήθως στην πρώτη σοβαρή δυσκολία κολλάνε για κάνα τέταρτο.

Τους γράφουμε στα μέζαιά μας και συνεχίζουμε τη βόλτα.
Θα έχουμε γέλιο πολύ
Παγκοζμιοι αφτοι διαγαλαξιακός εγώ.....
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Θα περάσουμε όμορφα........
 
Top Bottom