ENDURO TRAINING BASIC LEVEL (εκδήλωση ενδιαφέροντος)

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Θα κάνει κι άλλα ομαδικά μαθήματα; σας είπε κάτι;

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άνοιξε θέμα Γιώργη και θα μαζευτείτε αμέσως.
Νομίζω ο Νίκος κάνει μαθήματα με λίγα άτομα.
 

arcolios

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα - Χανιά
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Δώδεκαπενήντα adve
Έτοιμος για τον Σπανό την Κυριακή στις 26



Sent from my iPhone using Tapatalk
Σύντροχε δώσε περισσότερες πληροφορίες για το ελαστικό.
Σου είπε ο Σπανός ποιο το ποσοστό χωμάτινου ελαστικού που απαιτείται για το μάθημα και σύμφωνα με αυτό έκανες την αλλαγή;
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Σύντροχε δώσε περισσότερες πληροφορίες για το ελαστικό.
Σου είπε ο Σπανός ποιο το ποσοστό χωμάτινου ελαστικού που απαιτείται για το μάθημα και σύμφωνα με αυτό έκανες την αλλαγή;
Το level 1 νομίζω ότι το κάνει και με ασφάλτινα ελαστικά.
Δεν έχεις όμως την ίδια διασκέδαση και ασφάλεια.
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
τα μαθηματα γενικα τα κανει ανα δυο ατομα(η και ατομικα).
το πρωτο λεβελ γινεται και με ασφαλτινα λαστιχα,η εν παση περιπτωσει οχι χωματινα,οπως λεει και ο μανιακ.
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Είναι καλή ιδέα όσοι γνωρίζουν να ανοίξουν ένα θέμα που να έχει στο πρώτο ποστ όλα τα σχολεία ασφαλούς οδήγησης ή εκπαίδευσης σε χώμα ή και όχι. πρέπει να υπάρχουν αρκετά στην Αθήνα.
 

abakas

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
BMW R1250GS ADV
ΚΤΜ 950 ADV :-)
Σύντροχε δώσε περισσότερες πληροφορίες για το ελαστικό.
Σου είπε ο Σπανός ποιο το ποσοστό χωμάτινου ελαστικού που απαιτείται για το μάθημα και σύμφωνα με αυτό έκανες την αλλαγή;
Καλησπέρα, το level 1 όπως γράφτηκε δεν απαιτεί χωμάτινα ελαστικά. Η εκπαίδευση βγαίνει και με τα κλασσικά 90-10. Τα χωμάτινα τοποθέτησα με πρωτοβουλία μου μια και σκέφτομαι να συνεχίσω το χώμα. Πρακτικά τώρα στο training δίνουν μεγαλύτερη αυτοπεποίθηση και συγχωρούν ενδεχομενο αδέξιο χειρισμό. Θα τα κρατήσω εως τον Οκτώβριο μια και στο στεγνό είναι εξίσου καλά με τα ασφάλτινα με την διαφορά του θορύβου και των μικροκραδασμών.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

arcolios

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα - Χανιά
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Δώδεκαπενήντα adve
Καλησπέρα, το level 1 όπως γράφτηκε δεν απαιτεί χωμάτινα ελαστικά. Η εκπαίδευση βγαίνει και με τα κλασσικά 90-10. Τα χωμάτινα τοποθέτησα με πρωτοβουλία μου μια και σκέφτομαι να συνεχίσω το χώμα. Πρακτικά τώρα στο training δίνουν μεγαλύτερη αυτοπεποίθηση και συγχωρούν ενδεχομενο αδέξιο χειρισμό. Θα τα κρατήσω εως τον Οκτώβριο μια και στο στεγνό είναι εξίσου καλά με τα ασφάλτινα με την διαφορά του θορύβου και των μικροκραδασμών.


Sent from my iPhone using Tapatalk
OK, ποιό ελαστικό είναι;
 

abakas

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
BMW R1250GS ADV
ΚΤΜ 950 ADV :-)
ευχαριστώ σύντροχε!
Αν σε ενδιαφέρει κοίταξε αν έχει μείνει κάποιο ζευγάρι στο rodamoto.gr, δουλεύουν άψογα σε δρόμο και χώμα παρά τις παλαιές ημερομηνίες;).
https://advride.gr/threads/pirelli-scorpion-rally.7935/
Ακόμα μπορείς να δεις και τα MITAS E-07 για τα οποία συμφώνησε και ο Σπανός ότι είναι εξαιρετικά over all.
 
Top Bottom