F650GS απλό, Dakar, ή κάτι άλλο;

Renegade

Μέλος
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Θα δείξει
Το μαχανάκι, ήταν ευκαιρία. 3000ε με τα πάντα. ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ. Τεσπα Απλά δεν τα προλαβαίνεις αυτά.
Τι μηχανάκι ήταν, έτσι από περιέργεια;;

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
φ650gs 3000e βαλιτσες κλπ 10.000 κλμ οχι το παλιο 800cc καινουργιο.
 

Renegade

Μέλος
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Θα δείξει
Γαμωτο!! Και κοιτάζω τις αγγελίες συνεχώς μήπως προστεθεί κάποια καινούρια... Κρίμα

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Renegade

Μέλος
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Θα δείξει
Την ξαναβρήκα
Bmw F 650 GS ABS '08 - € 3.100 - Car.gr
ότι λάμπει, δεν είναι τελικά χρυσός.
Την είδα χθες, φαντάστηκα ότι έλεγες αυτην.. οι φωτό μοιάζουν να μην είναι από Ελλάδα, ωστόσο είπα να πάρω τηλ.. πήρα δύο φορές, δεν κάλεσε καν...
Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω ξαναδεί κινητό να ξεκινάει από 691

Έχω κλείσει να δω δύο μοτοσικλέτες τις επόμενες ημέρες, θα έχω νεότερα από Δευτέρα!

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Την είδα χθες, φαντάστηκα ότι έλεγες αυτην.. οι φωτό μοιάζουν να μην είναι από Ελλάδα, ωστόσο είπα να πάρω τηλ.. πήρα δύο φορές, δεν κάλεσε καν...
Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω ξαναδεί κινητό να ξεκινάει από 691

Έχω κλείσει να δω δύο μοτοσικλέτες τις επόμενες ημέρες, θα έχω νεότερα από Δευτέρα!

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
H αγγελια πλεον αναφερει στην περιγραφη "ΑΠΑΤΕΩΝΑΣ ΜΗ ΣΤΕΙΛΕΤΕ ΧΡΗΜΑΤΑ !!!"
 

Renegade

Μέλος
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Θα δείξει
H αγγελια πλεον αναφερει στην περιγραφη "ΑΠΑΤΕΩΝΑΣ ΜΗ ΣΤΕΙΛΕΤΕ ΧΡΗΜΑΤΑ !!!"
Τέλεια!!
Δεν την άνοιξα τώρα που την προσταρε ο Κώστας για να το δω.

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Απορώ ποιοι άνθρωποι στέλνουν χρήματα σε αγνώστους.
 

Renegade

Μέλος
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Θα δείξει
Eχω δει μεχρι στιγμης 3 μοτοσκλετες, 1 F800, και 2 F650.. Δεν θα αναλυσω τα συγκεκριμενα που ειδα αλλα μου δημιουργηθηκε μια απορια.

Εκτος του οτι 3/3 ειχαν καμενο φαναρι, 2/3 ειχαν και σκουριες (επιφανειακη οξειδωση καλυτερα) σε μεγαλο μερος του πλαισιου τους, στις βιδες των αντιβαρων και σε μερικα αλλα σημεια.
Και τα 3, ηταν σε ομολογουμενος καλη και προσεγμενη κατασταση, και σε καμια περιπτωση παραμελημενα ή αφημενα στην μοιρα τους.

Ειναι τοσο ευπαθη τα συγκεκριμενα μοντελα; Μηπως δεν ειναι τοσο ποιοτικα καποια κομματια τους;; Αλλα ειναι δυνατον να δημιουργειται "ψωρα" στο πλαισιο??

Σιγουρα θα δω κι αλλα, αλλα σαν να αρχιζω να προβληματιζομαι με τα συγκεκριμενα μοντελα. :rolleyes::rolleyes:
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Eχω δει μεχρι στιγμης 3 μοτοσκλετες, 1 F800, και 2 F650.. Δεν θα αναλυσω τα συγκεκριμενα που ειδα αλλα μου δημιουργηθηκε μια απορια.

Εκτος του οτι 3/3 ειχαν καμενο φαναρι, 2/3 ειχαν και σκουριες (επιφανειακη οξειδωση καλυτερα) σε μεγαλο μερος του πλαισιου τους, στις βιδες των αντιβαρων και σε μερικα αλλα σημεια.
Και τα 3, ηταν σε ομολογουμενος καλη και προσεγμενη κατασταση, και σε καμια περιπτωση παραμελημενα ή αφημενα στην μοιρα τους.

Ειναι τοσο ευπαθη τα συγκεκριμενα μοντελα; Μηπως δεν ειναι τοσο ποιοτικα καποια κομματια τους;; Αλλα ειναι δυνατον να δημιουργειται "ψωρα" στο πλαισιο??

Σιγουρα θα δω κι αλλα, αλλα σαν να αρχιζω να προβληματιζομαι με τα συγκεκριμενα μοντελα. :rolleyes::rolleyes:
πταιζματα ......φιλε μου
ανευ ουσιας ειναι αυτα
κατα την προσωπικη μου γνωμη παντα
 

Renegade

Μέλος
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Θα δείξει
πταιζματα ......φιλε μου
ανευ ουσιας ειναι αυτα
κατα την προσωπικη μου γνωμη παντα
Ξερεις τι γινεται;
Κρατανε που κρατανε ψηλη τιμη σχεδον ολα τα μεταχειρισμενα 10ετιας λογω περιορισμενης αγορας (πωλουνται ελαχιστα κατω απο ο,τι τα εβρισκε κανεις σαν μοντελα 5ετιας) θα ηθελα και η κατασταση τους να ειναι αντιστοιχα ψηλη.
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Ξερεις τι γινεται;
Κρατανε που κρατανε ψηλη τιμη σχεδον ολα τα μεταχειρισμενα 10ετιας λογω περιορισμενης αγορας (πωλουνται ελαχιστα κατω απο ο,τι τα εβρισκε κανεις σαν μοντελα 5ετιας) θα ηθελα και η κατασταση τους να ειναι αντιστοιχα ψηλη.
σου ξαναλεω μην δινεις σημασια σε αυτα .....να ακους
αλλου δωσε σημασια οπως σερβις ποιοτητα και κουλτουρα κατοχου μοτοσυκλετιστικη ,τρακαριζματα κλπ
τα ψωριαζματα κλπ με ενα καλο πλυσιμο και μετα λιγο προσωπικη ενασχοληση ....
 

Renegade

Μέλος
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Θα δείξει
σου ξαναλεω μην δινεις σημασια σε αυτα .....να ακους
αλλου δωσε σημασια οπως σερβις ποιοτητα και κουλτουρα κατοχου μοτοσυκλετιστικη ,τρακαριζματα κλπ
τα ψωριαζματα κλπ με ενα καλο πλυσιμο και μετα λιγο προσωπικη ενασχοληση ....
Ακουω! Η τουλαχιστον προσπαθω! Αυτος ειναι και ο λογος που ανοιξα το παρον θεμα. Να ανταλλαξουμε αποψεις, να ακουσω τους πιο εμπειρους με σκοπο να βοηθηθω στο να επιλεξω μοτοσικλετα.
Συμφωνω απολυτα με ολα αυτα που λες, και παντα ειναι τα πρωτα που κοιταζουμε σε κατι μεταχειρισμενο. Επισης, δεν περιμενω να αγορασω κατι σε κατασταση καινουριου οταν κυκλοφορει στον δρομο 10 χρονια.
Ειπα ομως, πως δεν θα αναλυσω τα συγκεκριμενα που ειδα. Δεν τα εγραψα αυτα για να σχολιασω την κατασταση που βρισκοντουσαν, τους ιδιοκτητες τους, την χρηση που τους εγινε, ουτε εκρινα αν ηταν αξιολογες περιπτωσεις μεταχειρισμενου ή οχι.
Σχολιασα το γεγονος οτι ειδα παρομοιες φθορες σε συγκεκριμενα σημεια που με ξενισαν, και με εκαναν να αναρωτιεμαι ως προς την ποιοτητα κατασκευης του συγκεκριμενου μοντελου.
 

dimprio

Μέλος
Περιοχή
Πάτρα
Όνομα
dimitris
Μοτό
GS 800
Οταν ειναι δεκα χρονων μηχανη ειναι περιπου φυσιολογικα αυτα που βλεπεις.Ειδικα στα αντιβαρα που λες. Τα οποια διορθωνονται για πλακα. Τωρα οσον αφορα το καμενο φαναρι, οσα υπαρχουν λιγα εχουν αλλαξει με το νεο φαναρι και θα το λενε σιγουρα στην αγγελια. Αλλιως το εχεις στο μυαλο σου για αλλαγη αργοτερα.Εμενα ας πουμε ειχε λιγο καψιμο αλλα αφου το καθαρισα ,αλλαξα λαμπες κ σταθεροποιηθηκε.Αν ποτε καει ολο θα αγορασω αλλο. Αν δεις καποιο με σκουριες σε σκελετο να το αποφυγεις. Εμενα δν ειχε . Καποιοι τα πανε κ χωμα αρκετα και τα πλενουν μετα απο μερες. Βεβαια για να βρεις ενα αρτιο και με εξοπλισμο δεν θα το βρεις σε καλη τιμη.
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Ακουω! Η τουλαχιστον προσπαθω! Αυτος ειναι και ο λογος που ανοιξα το παρον θεμα. Να ανταλλαξουμε αποψεις, να ακουσω τους πιο εμπειρους με σκοπο να βοηθηθω στο να επιλεξω μοτοσικλετα.
Συμφωνω απολυτα με ολα αυτα που λες, και παντα ειναι τα πρωτα που κοιταζουμε σε κατι μεταχειρισμενο. Επισης, δεν περιμενω να αγορασω κατι σε κατασταση καινουριου οταν κυκλοφορει στον δρομο 10 χρονια.
Ειπα ομως, πως δεν θα αναλυσω τα συγκεκριμενα που ειδα. Δεν τα εγραψα αυτα για να σχολιασω την κατασταση που βρισκοντουσαν, τους ιδιοκτητες τους, την χρηση που τους εγινε, ουτε εκρινα αν ηταν αξιολογες περιπτωσεις μεταχειρισμενου ή οχι.
Σχολιασα το γεγονος οτι ειδα παρομοιες φθορες σε συγκεκριμενα σημεια που με ξενισαν, και με εκαναν να αναρωτιεμαι ως προς την ποιοτητα κατασκευης του συγκεκριμενου μοντελου.
μάλλον έγινα λίγο πιεστικός...
ζήτω συγγνώμη, δεν ήταν ο στόχος μου
μερικές φορές νομίζω όπως σκέφτομαι σκέφτονται και οι άλλοι ,φυσικά είναι λάθος!!!!
πάω να αυτομαστιγωθω
 

Renegade

Μέλος
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Θα δείξει
μάλλον έγινα λίγο πιεστικός...
ζήτω συγγνώμη, δεν ήταν ο στόχος μου
μερικές φορές νομίζω όπως σκέφτομαι σκέφτονται και οι άλλοι ,φυσικά είναι λάθος!!!!
πάω να αυτομαστιγωθω
Όχι, καμιά σχέση, δεν παρεξήγησα το ύφος σου!! Απλά προσπάθησα να εξηγήσω τι εννοούσα λίγο καλύτερα γιατί όπως είναι λογικό, εφ'οσον δεν γνωριζόμαστε από κοντά, δεν καταλαβαίνει κανείς το ύφος μου, και δεν ξέρει πόσο σχετικός είμαι η όχι με το αντικείμενο!!
Ελπίζω να σε πρόλαβα πριν το μαστίγωμα!!

Οταν ειναι δεκα χρονων μηχανη ειναι περιπου φυσιολογικα αυτα που βλεπεις.Ειδικα στα αντιβαρα που λες. Τα οποια διορθωνονται για πλακα. Τωρα οσον αφορα το καμενο φαναρι, οσα υπαρχουν λιγα εχουν αλλαξει με το νεο φαναρι και θα το λενε σιγουρα στην αγγελια. Αλλιως το εχεις στο μυαλο σου για αλλαγη αργοτερα.Εμενα ας πουμε ειχε λιγο καψιμο αλλα αφου το καθαρισα ,αλλαξα λαμπες κ σταθεροποιηθηκε.Αν ποτε καει ολο θα αγορασω αλλο. Αν δεις καποιο με σκουριες σε σκελετο να το αποφυγεις. Εμενα δν ειχε . Καποιοι τα πανε κ χωμα αρκετα και τα πλενουν μετα απο μερες. Βεβαια για να βρεις ενα αρτιο και με εξοπλισμο δεν θα το βρεις σε καλη τιμη.
Αυτό που με ενοχλεί περισσότερο είναι η σκουριά στο πλαίσιο και θα προσπαθήσω να αποφύγω κάποιο που έχει. Τα αντίβαρα, κάτι βιδακια κ οι υπόλοιπες μλκιτσες δεν με αποτρέπουν, και ξέρω πως επανέρχονται!
Το φαναρι είναι ένα ζορικο ζητημα, αν και από ο,τι κατάλαβα, στα αρχικά στάδια δεν έχει μεγάλη επίπτωση στον φωτισμό.

Δεν ήξερα πως αν αλλαχθούν οι λάμπες (με κάποιες που δουλεύουν σε χαμηλότερη θερμοκρασία?? ) σταθεροποιείται ή έστω παρατείνεται η διάρκεια ζωής του! Άρα δεν σημαίνει πως από την στιγμή που εμφανίστηκε χρειάζεται άμεσα αλλαγή. Καλό αυτό.

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Όχι, καμιά σχέση, δεν παρεξήγησα το ύφος σου!! Απλά προσπάθησα να εξηγήσω τι εννοούσα λίγο καλύτερα γιατί όπως είναι λογικό, εφ'οσον δεν γνωριζόμαστε από κοντά, δεν καταλαβαίνει κανείς το ύφος μου, και δεν ξέρει πόσο σχετικός είμαι η όχι με το αντικείμενο!!
Ελπίζω να σε πρόλαβα πριν το μαστίγωμα!!



Αυτό που με ενοχλεί περισσότερο είναι η σκουριά στο πλαίσιο και θα προσπαθήσω να αποφύγω κάποιο που έχει. Τα αντίβαρα, κάτι βιδακια κ οι υπόλοιπες μλκιτσες δεν με αποτρέπουν, και ξέρω πως επανέρχονται!
Το φαναρι είναι ένα ζορικο ζητημα, αν και από ο,τι κατάλαβα, στα αρχικά στάδια δεν έχει μεγάλη επίπτωση στον φωτισμό.

Δεν ήξερα πως αν αλλαχθούν οι λάμπες (με κάποιες που δουλεύουν σε χαμηλότερη θερμοκρασία?? ) σταθεροποιείται ή έστω παρατείνεται η διάρκεια ζωής του! Άρα δεν σημαίνει πως από την στιγμή που εμφανίστηκε χρειάζεται άμεσα αλλαγή. Καλό αυτό.

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
έσπασα 3 μαστίγια!!!!!
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Λυσεις για το φαναρι υπαρχουν πολλες, απο μια απλη "εγχειρηση" και τοποθετηση ενος μινι-προτζεκτορ φαναριου μεσα μεχρι ολοκληρο φαναρι LED> Headlight Genuine Part Cev B Mw F800gs F 800 Gs F 650 Gs F650gs F800r - Buy F800r,B Mw F800gs,F800gs Product on Alibaba.com

Oπως ειπαν και τα παιδια, επιφανειακες σκουριες στο πλαισιο δεν ειναι κατι ιδιαιτερο, εκει που δε θες να δεις σκουριες ειναι βιδες, δαγκανες/εξαερωτηρες φρενων, ξεχαρβαλωμενες αλυσιδες, λεκεδες απο λαδια κτλ. Ολα αυτα δειχνουν ιδιοκτητη που απλα το ειχε για να τον πηγαινει στη δουλεια ή στο καφε και οι πιθανοτητες να μην εχει λαβει σωστη συντηρηση και χρηση ειναι παρα πολλες.
 

dimprio

Μέλος
Περιοχή
Πάτρα
Όνομα
dimitris
Μοτό
GS 800
Το φαναρι είναι ένα ζορικο ζητημα, αν και από ο,τι κατάλαβα, στα αρχικά στάδια δεν έχει μεγάλη επίπτωση στον φωτισμό.

Δεν ήξερα πως αν αλλαχθούν οι λάμπες (με κάποιες που δουλεύουν σε χαμηλότερη θερμοκρασία?? ) σταθεροποιείται ή έστω παρατείνεται η διάρκεια ζωής του! Άρα δεν σημαίνει πως από την στιγμή που εμφανίστηκε χρειάζεται άμεσα αλλαγή. Καλό αυτό.

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Για να καταλαβεις για το φαναρι τι παιζει. Υπαρχουν καποια που ειναι πολυ καμμενα κ δν επανερχονται. Καποια ειναι καμμενα μεν αλλά πολυ λιγοτερο. Ομως ολη η καπνα εχει παει στο κρυσταλλο.Εκει καθαριζεις το κρυσταλλο και αμεσως θα δεις τεραστια διαφορα. Οσον αφορα τις λαμπες επειδη δοκιμασα απλες,xenon και τωρα led ,θα σου πω οτι η θερμοκρασια με τις led ειναι χαοτικες.Δεν καιει με τπτ το φαναρι με τις led. Ολες οι αλλες το καινε,σκεψου το καλοκαιρι τι γινεται.. Επισης αν παρεις 800 θα το πας σε μια επισημη αντιπροσωπεια να το δουν.Πληρωνεις κανα 10αρικο. Εμενα οτι μου ειπαν στο Σφακιανακη ακριβως αυτα ηταν ή χρειαστηκε μελλοντικα.
 
Top Bottom