Falco-avantour

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black




http://www.motoraid.eu/boots/dual-sport-boots/falco-avantour-black


Tην έκλεισα σήμερα. Παραλαβή την ερχόμενη Τρίτη ;)

Τη βρήκα σε σούπερ προσφορά, μοιάζει με τη Forma Terra που μου άρεσε και την είχα σχεδόν πάρει.
Δοκίμασα σήμερα την εικονιζόμενη κι είναι πολύ άνετη, ελαφριά και με προστασίες για on/off χρήση όπου χριεάζεται! Είναι επίσης αδιάβροχη και με διαπνέουσα μεμβράνη,
Έχει και άρθρωση που συναντάει κανείς σε μπότα διπλάσιας τιμής (σε σχέση με την προσφορά, γιατί κάνουν 270 κανονικά).
Η χρήση θα είναι στην άσφαλτο και στα μικτά ταξίδια/βόλτες.
Για χώμα υπάρχει εντουρόμποτα της Sidi.
 

est

Μέλος
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
Σουζούκι ΔρΖ
H τιμή (αν μιλάμε για αυτή που δείχνεις στο λινκ) είναι όντως πολύ καλή!
Τις δικές μου τις είχα πάρει από εκεί επίσης αλλά 2-3 χρόνια πίσω (δεν θυμάμαι) και τις είχε 235 ευρώ.
Είναι άνετες ακόμα και μετά από πολύωρη χρήση, αλλά για την αδιαβροχοποίηση δεν έχω να πω τα καλύτερα.. εμένα άρχισαν να μπάζουν νερό μετά τον 1ο χρόνο (δεν μιλάω για βροχή στο δρόμο αλλά πέρασμα από ποταμάκια και τέτοια).
Αν θα τις ξανάπερνα; Σε αυτή την τιμή που τις πήρες, ναι. Στην τιμή που τις πλήρωσα, όχι.
Μεγειές και αχρείαστες.

Εντιτ: να τσεκάρεις τα αλενοβιδάκια που κρατάνε τις βάσεις κουμπώματος.. χαλαρώνουν και χάνεις το κούμπωμα πριν το καταλάβεις (ειδικά σε χωματάδα).
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
H τιμή (αν μιλάμε για αυτή που δείχνεις στο λινκ) είναι όντως πολύ καλή!
Τις δικές μου τις είχα πάρει από εκεί επίσης αλλά 2-3 χρόνια πίσω (δεν θυμάμαι) και τις είχε 235 ευρώ.
Είναι άνετες ακόμα και μετά από πολύωρη χρήση, αλλά για την αδιαβροχοποίηση δεν έχω να πω τα καλύτερα.. εμένα άρχισαν να μπάζουν νερό μετά τον 1ο χρόνο (δεν μιλάω για βροχή στο δρόμο αλλά πέρασμα από ποταμάκια και τέτοια).
Αν θα τις ξανάπερνα; Σε αυτή την τιμή που τις πήρες, ναι. Στην τιμή που τις πλήρωσα, όχι.
Μεγειές και αχρείαστες.

Εντιτ: να τσεκάρεις τα αλενοβιδάκια που κρατάνε τις βάσεις κουμπώματος.. χαλαρώνουν και χάνεις το κούμπωμα πριν το καταλάβεις (ειδικά σε χωματάδα).
Γι αυτές μιλάμε, τις είδα live και τις φόρεσα. Σήμερα έβαλαν την προσφορά (εγω τουλάχιστον το πρωί την είδα ) και πήγα απευθείας!!!
Ποταμάκια και τέτοια, ισχύει το "αμα βρέχει-θα βραχείς". Θα μπει από πάνω σε ένα ποτάμι 50-60 πόντους, δε γλιτώνει κανείς ;)
Δε με νοιάζει αυτό (έχω και τις εντορόμποτες γι αυτά, που πάλι μπάζουν αλλά δε με νοιάζει - παίζει 2ο ζεύγος κάλτσες, goretex κάλτσες κλπ. Εκεί πάω προετοιασμένος)

Η βροχή με νοιάζει στα ασφάλτινα και μικτά ταξίδια. Εκεί με διαβεβαίωσαν για το αδιάβροχο του πράγματος! Και κρίνοντας από τις Forma που καθ' ομολογία κατόχων είναι αδιάβροχες, ε κι αυτές θα είναι. Μοιάζουν μάλιστα αρκετά πιο πάνω σε ποιότητα από τις Forma. Συν που είναι πιο άνετες, λόγω άρθρωσης και χωρίς την έντονη καμπυλότητα που έχουν οι Forma στη σόλα.
Τες παν, τις θεωρώ καλή επιλογή και στα 270, πόσο μάλλον στα 160€!!!

Θενκς για το τιπ με τα βιδάκια, είναι σημαντικό και την πάταγα.. ;)
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Τις ζαχαρωνω κι εγω.. Σκεφτομαι να παω να τις δοκιμασω!
τα νούμερα είναι περιορισμένα, ήδη 44 δεν υπήρχε το πρωί. Ευτυχώς ήμουν φουλ ΟΚ με το 43!
Αν το σκέφτεσαι, μην αργείς ;)
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
πολυ καλη τιμη.
οι προηγουμενες μποτες μου ηταν falco,φθηνοτερες και πιο απλες.
ο κυπριος ridegaia που γυρναει στας ευρωπας,ειχε θεμα με τις mixto.σε συντομο διαστημα του ανοιξε το σημειο που ενωνεται η σολα με την μποτα και εμπαζε.
καλοταξιδες!!!:friendship:
 

nick_VFR

Κουλάδι όνομα και πράμα
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Honda VFR 800 V-tec
Husqvarna TE 610
Με γεια! Καλοτάξιδες!


Όταν λέμε "άνετες", εννοούμε και στο περπάτημα; Θα μπορούμε να περπατήσουμε καμμιά 500αριά μέτρα με σχετική άνεση;
 
Reactions: est

lmb990

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΛΑΜΠΡΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
καλοφορετες τεο @forester !! ευχομαι να τις ευχαριστηθεις.. πανεμοφες φαινονται.. ελπιζω αυτο που γραφτηκε πιο πανω για αδιαβροχοποιηση να μην ισχυει.. οι forma adv που εχω ισως ειναι η καλυτερη αγορα που εχω κανει σε dual εξοπλισμο (ισως χανουν λιγο σε προστασια σε σχεση με αυτες οπως βλεπω), εχουν φαει τρελο νερο και δεν περασε τιποτα.. και απο κρυο, σαν να εισαι μεσα σε παπλωμα... ελπιζω να συμβαινει το ιδιο και με αυτες + καλυτερη προστασια!!

υγ. περιμενουμε review γιατι η τιμη νομιζω ειναι καταπληκτικη και πολλοι θα θελουν να την παρουν..
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Με γεια! Καλοτάξιδες!


Όταν λέμε "άνετες", εννοούμε και στο περπάτημα; Θα μπορούμε να περπατήσουμε καμμιά 500αριά μέτρα με σχετική άνεση;
Ναι ανετες πολυ κι οχι μονο για 500 μετρα περπατημα.
Κι οι Forma terra που δοκιμασα εξισου ανετες ηταν.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
καλοφορετες τεο @forester !! ευχομαι να τις ευχαριστηθεις.. πανεμοφες φαινονται.. ελπιζω αυτο που γραφτηκε πιο πανω για αδιαβροχοποιηση να μην ισχυει.. οι forma adv που εχω ισως ειναι η καλυτερη αγορα που εχω κανει σε dual εξοπλισμο (ισως χανουν λιγο σε προστασια σε σχεση με αυτες οπως βλεπω), εχουν φαει τρελο νερο και δεν περασε τιποτα.. και απο κρυο, σαν να εισαι μεσα σε παπλωμα... ελπιζω να συμβαινει το ιδιο και με αυτες + καλυτερη προστασια!!

υγ. περιμενουμε review γιατι η τιμη νομιζω ειναι καταπληκτικη και πολλοι θα θελουν να την παρουν..
Λαμπρο θα δειξει και σιγουρα τον 1ο χρονο θα εοναι σουπερ. Το θεμα ειναι ετα απο καμποσα χρονια. Θα δουμε. Οι Tcx goretex που ειχα, ακομα ειναι οκ. Η αδιαβροχοποιηση τους χαθηκε καπου στη δεκαετια. Ελπιζω να βγαλουν κι αυτες καμποαα....


Η τιμη βεβαια ειναι αυτη για λιγα κομματια που υπαρχουν. Οποιος προλαβει....
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Ναι ανετες πολυ κι οχι μονο για 500 μετρα περπατημα.
Κι οι Forma terra που δοκιμασα εξισου ανετες ηταν.

Review παρακαλω...












-Περπατημα 1 χλμ
-Τροχαδην 1 χλμ
-Κουβαλημα σακουλες σουπερ-μαρκετ εως 5ο οροφο


και πεσε να παρεις και 20 καμψεις...


Ενα- δυο , εν -δυο , εν -δυο
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
στις κάμψεις όλες άνετες είναι ;):D
Μένω και στον 1ο όροφο...:rolleyes:
Μια χαρά θα είναι:laugh::laugh::laugh::laugh:
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Μεχρι τις 12 το βραδυ υπαρχει κουπονι στο motoraid για 15% εκπτωση σε ολες τις μποτες οποτε οι συγκεκριμενες πανε στα 135 Ευρω!! Τσαμπα για οποιον θελει τετοιες μποτες
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Μεχρι τις 12 το βραδυ υπαρχει κουπονι στο motoraid για 15% εκπτωση σε ολες τις μποτες οποτε οι συγκεκριμενες πανε στα 135 Ευρω!! Τσαμπα για οποιον θελει τετοιες μποτες
δε νομίζω να παίζει έκπτωση επί πλέον της προσφοράς (είναι στα 160 από τα 260 ήδη). μπορεί να κάνω και λάθος...
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
δε νομίζω να παίζει έκπτωση επί πλέον της προσφοράς (είναι στα 160 από τα 260 ήδη). μπορεί να κάνω και λάθος...
Τις εβαλα στο καλαθι με τον κωδικο και μου βγαζει κανονικα την εκπτωση για παραγγελια!
 

n.l

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
R1200GS '08
δε νομίζω να παίζει έκπτωση επί πλέον της προσφοράς (είναι στα 160 από τα 260 ήδη). μπορεί να κάνω και λάθος...
Τις εβαλα στο καλαθι με τον κωδικο και μου βγαζει κανονικα την εκπτωση για παραγγελια!
Ότι λέει ο Γιάννης ...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Σωστά!!!!!
Το δοκίμασα κι εγώ, υπάρχει έκπτωση επιπλέον!
Όμως προσοχή....., έχει μόνο λίγα νούμερα. 43 και 44 δεν υπάρχει (το 43 το κράτησαν για μένα :( ) που να ξέρω... Το 44 δεν υπήρχε από προχθές όπως έγραψα και στο 1ο ποστ.
Για όσους ταιριάζουν τα νούμερα, είναι μεγάλη ευκαιρία!!!
 

rock n rolla_990

Κόπανος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Ζ
Μοτό
GS χιλιαδιακοσα
Piaggio Beverly
Vespa PX200E
Κι εμένα που περασα τη Παρασκευή μου είπαν θα μου φέρουν τη Δευτέρα το 43 απο τη Πάτρα να το δοκιμάσω και να το πάρω! Αν υπήρχε online θα ηταν ταμαμ το -15%..
 
Top Bottom