Falco-avantour

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Όποιος θέλει εγγυημένη αδιαβροχοποιηση μόνο Goretex μην το ψάχνετε! Αλλά εκεί δύσκολα να βρεις ψιλοεντουραδικη μπότα κάτω από 230-250 με έκπτωση! Μην τα θέλουμε και όλα!
Τώρα για τα 135 τι να λέμε, ούτε καθαρά απλές δερμάτινες μπότες δεν παίρνεις με αυτά τα λεφτά.
Σωστό!!!! 100%

Μια ενημέρωση: Μόνο TCX Goretex υπάρχουν στα 230 γιούρα περίπου! Μετά ότι βραθεί σ αυτήν την τιμή σε Gore-Tex θα είναι απο προσφορά κλπ.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Την φόρεσα σήμερα γιατί λέω ας πάρω μία χωμάτινη να την έχω, ΚΑΠΟΙΑ στιγμή θα τον λερώσω τον πήγασο.

Την βάζω, την δένω, πολύ ωραίο αγκάλιασμα του ποδιού στην γάμπα, αστράγαλο, "κουντεπιέ" αλλά μόλις την πάτησα και την περπάτησα λίγο, πολύ μικρή στην περιοχή των δακτύλων, ήθελα ένα πόντο ακόμα για να μην με χτυπάει και να έχει περιθώριο για πιο χοντρή κάλτσα. Εντελώς άλλη εφαρμογή από τις τουριστικές της ίδιας εταιρίας που έχω αγοράσει. Την κράτησα φορεμένη μερικά λεπτά, αλλά απλώς βεβαιώθηκα ότι αν την φορούσα μερικές ώρες και είχα και διαδρομή και περπάτημα και και και, μάλλον θα ανυπομονούσα να την βγάλω και αυτό δεν είναι ποτέ καλό σημάδι. Απίθανα άνετη στο περπάτημα, πιο άνετη από καθαρές τουριστικές και με πολύ καλή προστασία στον αστράγαλο. Τα παιδιά μου έδειξαν και μιά Difi αλλά δεν είχε καλύτερες προστασίες από μιά οποιαδήποτε στριτ μπότα και δεν προχώρησα σε αγορά... Μένει να δω κάτι W2 που είχε προσφορά ο Τζωρτζόπουλος αυτές τις ημέρες.

Ένα τελευταίο 47 μαύρο στο μαγαζί της Αθήνας και δωρεάν χάζι το 1290R του μεγάλου αφεντικού.
 

est

Μέλος
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
Σουζούκι ΔρΖ
@amyroukai
Αν μιλάς για αυτές που φαντάζομαι Γιάννη, πήγαινε δες τις αλλά μην περιμένεις και πολλά..
Γενικά αν ψάξεις από κατόχους, δεν θα βρεις τα καλύτερα σχόλια.
Τι είχα δει κι εγώ και δεν μου άρεσε καθόλου το ογκώδες κόψιμό τους. (Κάποιοι λένε πως είναι μπότα για quad και όχι για μοτο).
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Μένει να δω κάτι W2 που είχε προσφορά ο Τζωρτζόπουλος αυτές τις ημέρες. .
αν ειναι μονο να τις δεις , τοτε οκ...:ok:
αλλα μεχρι εκει...:stop::stop::stop:
τις βλεπεις και τις ξεχνας...
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Εντάξει, κατάλαβα... Θα περιμένω να βρω κάτι σαν την φάλκο λοιπόν.

Ευχαριστώ :)
Falco , Tcx & Forma ειναι ποιοτικες λυσεις αν δε θες να πας στις κορυφαιες και πιο ακριβες Gaerne, Sidi, Alpine stars κλπ.
Αν δε βιαζεααι , περιμενεις την προσφορα. Αλλιως μαζευεις λ7.
Αν παρεις κατωτερη και φτηνη μποτα, θα την ξαναπληρωσεις συντομα ;)
 

rock n rolla_990

Κόπανος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Ζ
Μοτό
GS χιλιαδιακοσα
Piaggio Beverly
Vespa PX200E
Οτι βρεις σε καλή τιμή απο τη Forma ειναι ευκαιρία. Παίρνεις ποιότητα για τα λεφτά που δίνεις!
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Εμένα με χτυπούσε μόνο η δεξιά. Έβαλα ένα μπουκάλι νερού μέσα για μερικές μέρες κι έστρωσε. Δεν ενοχλεί πια. Μάλλον έχει να κάνει με το πώς αποθηκεύτηκαν μέχρι να πουληθουν. Σαν να στραβώνει η πλαστική προστασία της φτέρνας προς τα μέσα, και χτυπάει στον αστράγαλο. Εμένα πάντως έστρωσε όπως είπα , κι ήταν μόνο η μία.
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
με χτυπανε στους αστραγαλους μπορουμε να κανουμε κατι να ανοιξουν?
Να τις φορες συχνοτερα,δλδ να παγαινεις πολυτερες βολτες να ανοιξουν...με 1-2 τσαρκες το 3μηνο δεν γινεται τπτ κομπαρε...
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Να τις φορες συχνοτερα,δλδ να παγαινεις πολυτερες βολτες να ανοιξουν...με 1-2 τσαρκες το 3μηνο δεν γινεται τπτ κομπαρε...
Δύσκολο Γιώργη....
Η αριστερή δε με ενόχλησε ποτέ. Η δεξιά από την 1η μέρα πόναγε. Είναι το πλαστικό κομμάτι, δεν ανοίγει με το φόρεμα. Έβαλα κάτι πιο φαρδ'υ από το πόδι μου (το νερομπούκαλο που λέω) για λίγες μέρες κι ε΄φτιαξε. Ίσιωσε το κομάτι που είχε στραβώσει (πώς;;;;, εκ κατασκευής, ή από την αποθήκευση σε πλάγια θέση, ή κάτι πλάκωνε τη μπότα...; , δεν ξέρω) και πλέον δεν ενοχλεί.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
εβαλα 2 μπαλιτσες των παιδιων...
Προσεξε να πιεζουν προς τα εξω στο σημειο που σε ενοχλει.
 

rock n rolla_990

Κόπανος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Ζ
Μοτό
GS χιλιαδιακοσα
Piaggio Beverly
Vespa PX200E
Με χτυπουσαν κι εμενα στους αστραγαλους. Μετα απο 1 ωρα οδηγησης γινοταν ανυποφορο. Τις φορεσα οσο πιο συχνα μπορουσα και εξαφανιστηκε το προβλημα μετα απο 3-4 φορες. Ακομα και μετα απο 15 ωρες συνεχομενα που εχουν φορεθει 5-6 φορες δε με ενοχλησαν καθολου. Οι μποτες ειναι εκπληκτικες. Αδιαβροχες φουλ. Περασαν οδοιπορικο 2018 και 10ωρα βροχης στην Ιταλια και δε περασε σταγονα ουτε ιδρωσε το ποδι. Η καλυτερη αγορα εξοπλισμου που εχω κανει.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Με χτυπουσαν κι εμενα στους αστραγαλους. Μετα απο 1 ωρα οδηγησης γινοταν ανυποφορο. Τις φορεσα οσο πιο συχνα μπορουσα και εξαφανιστηκε το προβλημα μετα απο 3-4 φορες. Ακομα και μετα απο 15 ωρες συνεχομενα που εχουν φορεθει 5-6 φορες δε με ενοχλησαν καθολου. Οι μποτες ειναι εκπληκτικες. Αδιαβροχες φουλ. Περασαν οδοιπορικο 2018 και 10ωρα βροχης στην Ιταλια και δε περασε σταγονα ουτε ιδρωσε το ποδι. Η καλυτερη αγορα εξοπλισμου που εχω κανει.
Οντως πολυ καλες, επρεπε να το πουμε αυτο. Κι εμενα στο οδοιπορικο ηταν αψογες και το καλοκαιρι με λεπτη καλτσα, ζεσταινομουν βεβαια , αλλα ηταν οκ και στους 40.
 

n.l

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
R1200GS '08
Με χτυπουσαν κι εμενα στους αστραγαλους. Μετα απο 1 ωρα οδηγησης γινοταν ανυποφορο. Τις φορεσα οσο πιο συχνα μπορουσα και εξαφανιστηκε το προβλημα μετα απο 3-4 φορες. Ακομα και μετα απο 15 ωρες συνεχομενα που εχουν φορεθει 5-6 φορες δε με ενοχλησαν καθολου. Οι μποτες ειναι εκπληκτικες. Αδιαβροχες φουλ. Περασαν οδοιπορικο 2018 και 10ωρα βροχης στην Ιταλια και δε περασε σταγονα ουτε ιδρωσε το ποδι. Η καλυτερη αγορα εξοπλισμου που εχω κανει.
Υπάρχει κάποιος άλλος εκτός από το φιλο από πάνω να μας πει αν τις δοκίμασε και αυτός σε βροχή πάνω από μέτριας έντασης και ταυτόχρονα ικανοποιητικής διάρκειας και πως συμπεριφέρθηκαν ;


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

vassat

Μέλος
Περιοχή
Χαλάνδρι
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
F650 GS Dakar MY '03
Sprint ST 1050 MY '06
...αυτές που χρησιμοποιώ, αγορασμένες 1,5 έτος, στις τελευταίες βόλτες βάζουν νερό "μπουργάνα" από την πρώτη νερολακκούβα...
Εννοείται ότι τέτοια απόδοση θεωρώ είναι απογοητευτική!
/ Β
 
Reactions: n.l
Top Bottom