Fantic Caballero 500: Ζητείται αντιπρόσωπος

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Η εταιρεία από το Treviso αναβιώνει τα τελευταία δύο χρόνια κάτω από καθεστώς νέας ιδιοκτησίας και παρουσιάζει ένα πρωτότυπο μοντέλο που φέρει θρυλικό όνομα από τα 60s.

Ανάμεσα σε μοντέλα ποδηλάτων (ηλεκτρικών και μηχανικών) και μοτοσυκλετών enduro, street και supermoto 125 έως 400 κ.εκ., η ναυαρχίδα της εταιρείας ακούει στο όνομα Caballero και αφορά σε μια μοτοσυκλέτα vintage διττού χαρακτήρα και μοναδικού στυλ που ξυπνάει αναμνήσεις.

Η Caballero 500 διαθέτει μονοκύλινδρο υγρόψυκτο 4Τ κινητήρα 449 κ.εκ.με 1 ΕΕΚ και τετραβάλβιδη κεφαλή, που αποδίδει 43 ίππους στις 8.500 στροφές και 4,2 Kgm ροπή στις 7.500. Διαθέτει πλαίσιο CroMoly (χρωμιομολυβδαινιούχος χάλυβας) μονής ραχοκοκκαλιάς, ρυθμιζόμενη ανάρτηση από τη Marzocchi (USD 41mm μπροστά και μονό αμορτισέρ με μοχλικό σύστημα πίσω), δύο δισκόφρενα 300 και 245mm της Brembo (με ακτινική τετραπίστονη δαγκάνα μπροστά), αλουμνινένιους ακτινωτούς τροχούς 17 και 19”, ελαστικά off-road και εξάτμιση με δύο τελικά της Arrow.

Αν μη τι άλλο, στυλ και περιφερειακά ξεχωρίζουν, χωρίς αυτό να σημαίνει πως οι 43 ίπποι δεν εντυπωσιάζουν. Δυστυχώς δεν έχουμε πληροφόρηση για το βάρος, αλλά μάθαμε ότι το ύψος της σέλας είναι στα 830mm, το μεταξόνιο στα 1.445mm και το δοχείο καυσίμου 15λιτρο.

Aντιπρόσωπος στην Ελλάδα δεν υπάρχει, οπότε το βλέπουμε δύσκολο να το δούμε στους ελληνικούς δρόμους όταν βγει στην παραγωγή.
ΠΗΓΗ:ΕΔΩ
 

CubMan

Μέλος
Όνομα
Darth Pleguis
Μοτό
Imperial Speeder
Εγώ θυμάμαι από το Τρεβίζο τη Μπένετον που έπαιζε ο Άρης τότε, τα παλιά τα χρόνια :p
 

ta-sio

Μέλος
Όνομα
ΤΑΣΟΣ
Μοτό
HONDA NC750X το γκρι το αντβέτσιουρ...
yamaha virago 250
Και με τι τιμή το πουλάνε στο εξωτερικό;
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Το πιο ομορφο μεχρι στιγμης παντρεμα ρετρο εμφανισης με καινουρια καλουδια ,το BMW και το TRIUMPH ειναι ασχημοπαπιες διπλα του(για τα δικα μου γουστα βεβαια)
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Το πιο ομορφο μεχρι στιγμης παντρεμα ρετρο εμφανισης με καινουρια καλουδια ,το BMW και το TRIUMPH ειναι ασχημοπαπιες διπλα του(για τα δικα μου γουστα βεβαια)
Κι εγω σε αυτα τα χρωματα το βρισκω πανεμορφο!!!Ευχαριστως το βολταρα για παρτη μου :inlove:
 

RIGGER

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
Tiger 955i
τελικα η Marzocchi συνεχιζει την παραγωγη η οχι; γιατι λεει για αντεστραμμενο πιρουνι εμπρος.
 
Top Bottom