FANTIC CABALLERO 500 RALLY

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Το μηχανάκι είναι scrambler...δεν ειναι εντουρο ουτε on-off...
Το scrambler είναι scrambler και το adventure ειναι adventure. Διαφορετικές εκδόσεις.

Το adventure έχει 200mm διαδρομές.

Περισσότερο enduro μου φαινεται από αλλά ντεμεκ adventure.
 

NikosRE

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
KTM 640 ADVENTURE 2005
Adventure το λενε αυτοι...αλλα τι σχεση εχει με τα σημερινα adventure μηχανακια;
πάει εκεί που πάνε ίσως? Ίσως και καλύτερα από κάποια. Γιατι κολλάμε στις ταμπέλες?
Δεν χρειάζεται να ναι όλα copy paste κατά την γνώμη μου.

 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
πάει εκεί που πάνε ίσως? Ίσως και καλύτερα από κάποια. Γιατι κολλάμε στις ταμπέλες?
Δεν χρειάζεται να ναι όλα copy paste κατά την γνώμη μου.

Έτσι... Φανμπαικ
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Adventure το λενε αυτοι...αλλα τι σχεση εχει με τα σημερινα adventure μηχανακια;
Δεν ξέρω εγώ όταν διαβαζω adventure με πείθει πως είναι.

Δηλαδή αν θέλω να ξεκινήσω να κάνω ένα advtroffy και εχω να διαλέξω από ένα f850 adventure, ένα 1200 gs adventure, ένα 390 adventure ένα 1290 adventure, ένα Tiger 900 rally και ένα Caballero 500 rally μου κάνει πιο μανιτζεβελο, πιο διασκεδαστικό ίσως το caballero και το εύκολο και ασφαλές. Το 390 adventure ΑΕ πούμε έχει χυτές ζάντες και 5cm λιγότερες διαδρομες αναρτήσεων και 8 κιλά περισσότερα. Τι έχει να ζηλέψει ένα caballero από αυτό?

Τωρα αν εννοείς ένα 1200gs adventure όχι δεν έχουν σχέση. Εσύ ένα τέτοιο έχεις ως ιδανικό adventure? Εγώ προτιμάω ένα ελαφρύ και ευέλικτο 150 κιλά μονοκυλινδρο πάντως αν θέλω να δω χώμα
 

snpl

Μέλος
Περιοχή
Βιβ λα Φρανς
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Teneke II
Μη μιλάς με γρίφους γέροντα! Αν κάτι έχω δει στα reviews ειναι πως δυσκολεύει λίγο στην όρθια οδήγηση το δεξί φούσκωμα στο καπάκι πάνω από την εξάτμιση και όπως είπε ο Νίκος παραπάνω οι λαιμοι της εξάτμισης που κατεβαίνουν χαμηλά. Πες μας τι έχεις παρατηρήσει.
Ειναι πολύ μικρο σαν μηχανάκι. Εγω στο 1.87 το βρισκω αβολο. Το πως στηρίζονται διαφορα πάνω στο μηχανάκι ειναι ενα θεμα. Για cafe racer ειναι οκ. Για scrambler νομιζω θα σκορπισει...

Αυριο θα παω να δω αν ερθει ο συναδελφος και αν ειναι εκει θα βγαλω φωτο να δεις.
 

nikk

Μέλος
Περιοχή
Βόλος
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Kle 500
Αν το ήξερα πριν πάρω τοn ινδό, αν και πάρα πολυ ευχαριστημένος με την επιλογή μου, αυτό μου αρέσει πιο πολύ σε όλα. Βέβαια είναι και 2500 χιλιαρικάκια παραπάνω. δυστυχώς ακομα και αυτα να ρίχνα πάνω στον ινδό δεν ξέρω αν θα έχανα 40 κιλά και αν θα έπαιρνα 15 αλογα παραπάνω.
Μου χτυπάει όλα τα τσεκ μου πάντως. Πανεμορφο.
Πάντως ξέρω κάποιον που θα μπορούσε να σε απαλλάξει από τον Ινδό(ονόματα δε λέμε)... Έχω ακούσει ότι θέλει να αλλάξει μηχανάκι αλλά μας λυπάται κ δεν ανοίγει θέμα καινούργιο.
Σκέψου το...:muted:
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Πάντως ξέρω κάποιον που θα μπορούσε να σε απαλλάξει από τον Ινδό(ονόματα δε λέμε)... Έχω ακούσει ότι θέλει να αλλάξει μηχανάκι αλλά μας λυπάται κ δεν ανοίγει θέμα καινούργιο.
Σκέψου το...:muted:
[url=https://ibb.co/PwzqDR9][/URL]
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Στο Enduro η Fantic έχει κάνει συνεργασία με την Yamaha και πάει που καλά. Έχει καθιερωθεί πλέον στην αγορά για τα καλά και πάει πολυ καλά στις πωλήσεις.

Είναι πολύ ενδιαφέρον μοτοσυκλέτα και ταιριάζει στους Ελληνικούς δρόμους.
 

mousitsas

Μέλος
Όνομα
Αγις
Μοτό
KTM 950SE
2005 HAYABUSA
XR400R
CRF1100
Αδικαιολογητα ακριβο παντως....με λιγοτερα χρηματα παιρνεις πχ swm 500
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αδικαιολογητα ακριβο παντως....με λιγοτερα χρηματα παιρνεις πχ swm 500
Συμφωνώ ότι είναι ακριβή γενικά η κατηγορία, αλλά νομίζω το swm είναι υποδεέστερο σε γενικές γραμμές.
Γενικα δεν υπάρχει φθηνό, σε σχέση με αυτά που προσφέρουν... Νομιζω
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Αδικαιολογητα ακριβο παντως....με λιγοτερα χρηματα παιρνεις πχ swm 500
το λες ακριβό, ειδικά Ελλάδα γεγονός..

Αν σκεφτείς πώς αυτή τη στιγμή παίρνεις CF moto clx-700 heritage με 6 χιλιάρικα.. Και 2κύλινδρο με 74 άλογα και cruise control, ρυθμιζόμενες KYB Μπρός πίσω κλπ
 

mousitsas

Μέλος
Όνομα
Αγις
Μοτό
KTM 950SE
2005 HAYABUSA
XR400R
CRF1100
το λες ακριβό, ειδικά Ελλάδα γεγονός..

Αν σκεφτείς πώς αυτή τη στιγμή παίρνεις CF moto clx-700 heritage με 6 χιλιάρικα.. Και 2κύλινδρο με 74 άλογα και cruise control, ρυθμιζόμενες KYB Μπρός πίσω κλπ
Σαφως. Ανεφερα το swm γιατι ειναι κι αυτο 1κ και πολυ πιο hi tech
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
το λες ακριβό, ειδικά Ελλάδα γεγονός..

Αν σκεφτείς πώς αυτή τη στιγμή παίρνεις CF moto clx-700 heritage με 6 χιλιάρικα.. Και 2κύλινδρο με 74 άλογα και cruise control, ρυθμιζόμενες KYB Μπρός πίσω κλπ
δεν το λες χωματινο αυτο.....και σοβαρος παικτης ειναι η εκδοση σπορ με τα διπλα μπροστα
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
δεν το λες χωματινο αυτο.....και σοβαρος παικτης ειναι η εκδοση σπορ με τα διπλα μπροστα
ναι εντάξει δεν είναι χωμάτινο καμία σχέση ΄άντε να κάνεις μια διέλευση αλλά είναι μια μοτοσυκλέτα κοντά σε κοινό ίσως με μοτέρ με 30+ άλογα παραπάνω, παρόμοιες διαστάσεις, επίσης ρυθμιζόμενες αναρτήσεις και μάλιστα KYB, με ride by wire και cruise control, με πιο πλήρη πίνακα οργάνων, αντικειμενικά δηλαδή μια πιο πλήρης μοτοσυκλέτα και με 2 χιλιάρικα λιγότερα (ίσως δεν έχει την λεπτομέρεια του fantic σε επιμέρους σημεία όπως τιμονοπλακες, βάσεις μαρσπιέ κλπ). Συνεπώς εφόσον υπάρχει τέτοια μοτοσυκλέτα στην αγορά το λες ακριβό το fantic Αντικειμενικά.

Και επίσης σε σχέση με benelli Leoncino, brixton crossfire κλπ πάλι ακροβότερο είναι έστω και αν είναι το πιο καλό για χώμα
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
DIY scramblerοειδή δεκαετίας '90 και πωλούνται 7 και 8k.....
2 χιλιάρικα χρεώνεται το στυλ και το υπόλοιπο ποσό είναι η αξία της μηχανής .

Πανέμορφη μπάι δε γουέι....ίσως απο τα ομορφότερα μηχανάκια της αγοράς ,απλό ,λιτό και ουσιώδες(φαίνεται)
 
Top Bottom