FANTIC CABALLERO 500 RALLY

xigo

Μέλος
Όνομα
Μανος
Μοτό
1290SAS-NX650R-SRX
Αυτό είναι μια καλή ιδέα γενικά..

Αλλά εδώ τι εννοείς? Οδηγήσες και δεν σου έκανε?
Γενικά είναι καλή ιδέα, εδώ κρίνεται απαραίτητο.
Οδηγησα ναι, to six6 500.. Δεν το οδήγησα με σκοπό να το αποκτήσω και δεν ξερω αν πρέπει να γράψω παραπάνω μην επιρρέασω κάποιον. Γιατί τέτοια εντύπωση που μου έκανε έφτασα να αναρωτιέμαι μόνος μου μήπως δεν το κοιτάω αντικειμενικά...
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Γενικά είναι καλή ιδέα, εδώ κρίνεται απαραίτητο.
Οδηγησα ναι, to six6 500.. Δεν το οδήγησα με σκοπό να το αποκτήσω και δεν ξερω αν πρέπει να γράψω παραπάνω μην επιρρέασω κάποιον. Γιατί τέτοια εντύπωση που μου έκανε έφτασα να αναρωτιέμαι μόνος μου μήπως δεν το κοιτάω αντικειμενικά...
ανοιξε ενα θεμα και γραψε
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Γενικά είναι καλή ιδέα, εδώ κρίνεται απαραίτητο.
Οδηγησα ναι, to six6 500.. Δεν το οδήγησα με σκοπό να το αποκτήσω και δεν ξερω αν πρέπει να γράψω παραπάνω μην επιρρέασω κάποιον. Γιατί τέτοια εντύπωση που μου έκανε έφτασα να αναρωτιέμαι μόνος μου μήπως δεν το κοιτάω αντικειμενικά...
Όλοι τη γνώμη μας λέμε μην τρελαίνεσαι, απλά εγώ ακόμα δεν έχω καταλάβει αν το λες για θετικά ή αρνητικά.

Ψοφίμι ήταν?κοπάναγε? κρέμονταν καλώδια?μίλα.. :roflmao:
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Γνώμη μου........ Πολλά τα λεφτά για scrambler μηχανάκια που δεν κάνουν για δικάβαλο , δεν φορτώνονται , δεν έχουν ανεμοκάλυψη. Γενικά είναι κουκλιά , αλλά είναι για κυριακάτικες βόλτες μόνο.
 

xigo

Μέλος
Όνομα
Μανος
Μοτό
1290SAS-NX650R-SRX
Όλοι τη γνώμη μας λέμε μην τρελαίνεσαι, απλά εγώ ακόμα δεν έχω καταλάβει αν το λες για θετικά ή αρνητικά.

Ψοφίμι ήταν?κοπάναγε? κρέμονταν καλώδια?μίλα.. :roflmao:
Λίγα είπες.. Ειδικά στο "κοπαναγε"... Θετικά δεν εχω..
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Γενικά είναι καλή ιδέα, εδώ κρίνεται απαραίτητο.
Οδηγησα ναι, to six6 500.. Δεν το οδήγησα με σκοπό να το αποκτήσω και δεν ξερω αν πρέπει να γράψω παραπάνω μην επιρρέασω κάποιον. Γιατί τέτοια εντύπωση που μου έκανε έφτασα να αναρωτιέμαι μόνος μου μήπως δεν το κοιτάω αντικειμενικά...
Τα reviews από μέλη των forum είναι ότι πιο ασφαλές μπορεί να διαβάσει κανείς. Αν κάποιος αναφέρει και τα τυχόν στεγανά που μπορεί να κουβαλάει (π.χ. εγώ με τα Κινέζικα) αλλά από εκεί και πέρα σημειώνει θετικά και αρνητικά δεν νομίζω να υπάρχει κανένα πρόβλημα. Οι αναγνώστες -όλοι εμείς, κι εσύ- έχουν τα δικά τους φίλτρα. Τα reviews είναι πάντα μα πάντα ευπρόσδεκτα ειδικά από μέλη των forum.

υ.γ.: εκτός από τις Yamaha όπου εκεί αυτονόητα είναι όλα τέλεια, δεν χρειάζονται τα reviews, την αγοράζεις και φεύγεις,
 
Τελευταία επεξεργασία:

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Θυμίζω μόνο πως η κατηγορία αυτή είναι λίγο περίεργη. Είχα καβαλήσει πριν χρόνια ένα moto guzzi v7 και μου είχε φανεί χαλιά σε όλα. Σκληρή σέλα κοπαναγαν αναρτήσεις,άβολη θέση οδήγησης και πολλά άλλα. Μπορεί να έχει αγοραστές ανώμαλους και να τα κάνουν χαλιά να ταλαιπωρούνται να γουστάρουν.. :roflmao:
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Θυμίζω μόνο πως η κατηγορία αυτή είναι λίγο περίεργη. Είχα καβαλήσει πριν χρόνια ένα moto guzzi v7 και μου είχε φανεί χαλιά σε όλα. Σκληρή σέλα κοπαναγαν αναρτήσεις,άβολη θέση οδήγησης και πολλά άλλα. Μπορεί να έχει αγοραστές ανώμαλους και να τα κάνουν χαλιά να ταλαιπωρούνται να γουστάρουν.. :roflmao:
Ακόμη και αυτό έχει μια αξία. Όταν κάποιος αναφέρει από που προέρχεται, τι μηχανές είχε και έχει και αμέσως μεταφέρει αυτήν την "περίεργη" αίσθηση που μπορεί να νιώσει από μια διαφορετικού τύπου μηχανή για μένα είναι μια σημαντική πληροφορία. Κάποιες φορές μπορεί να συμβεί και το αντίθετο.
Ότι και να συμβεί μας προετοιμάζει πάντως, για κάτι διαφορετικό, για κάτι χειρότερο ή και για κάτι καλύτερο.

Εμένα έχει γράψει στη μνήμη μου πόσο ωραία κούμπωσα πάνω στο Thruxton 1200 (το απλό, όχι το R). Ούτε με ραμμένο σε ράφτη κουστούμι δεν έχω νιώσει τόσο άνετα. Μετάνιωσα που δεν το πήρα όταν μου έγινε μια εξαιρετική προσφορά, αλλά από την άλλη τα 'φερε έτσι η ζωή που κατέληξα σε μια άλλην επίσης πολυπόθητη αγορά.
 

Giokas

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Xsr 125 '22
Θυμίζω μόνο πως η κατηγορία αυτή είναι λίγο περίεργη. Είχα καβαλήσει πριν χρόνια ένα moto guzzi v7 και μου είχε φανεί χαλιά σε όλα. Σκληρή σέλα κοπαναγαν αναρτήσεις,άβολη θέση οδήγησης και πολλά άλλα. Μπορεί να έχει αγοραστές ανώμαλους και να τα κάνουν χαλιά να ταλαιπωρούνται να γουστάρουν.. :roflmao:
Τώρα που λες μοτοκούζι, γλυκοκοιταζα την έκδοση centenario αλλά εξαντλήθηκαν. Παραμένει παρόλα αυτά έρωτας μεγάλος που θα θελα να αποκτήσω κάποτε μελλοντικά ένα από αυτά. (Θα μείνω στην κριτική σου για την ώρα
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Τώρα που λες μοτοκούζι, γλυκοκοιταζα την έκδοση centenario αλλά εξαντλήθηκαν. Παραμένει παρόλα αυτά έρωτας μεγάλος που θα θελα να αποκτήσω κάποτε μελλοντικά ένα από αυτά. (Θα μείνω στην κριτική σου για την ώρα
Απλά για να μην φανεί πώς εκανα απλά μια κακή κριτική στο V7, οδήγησα λίγο ένα απο τα πρώιμα σύγχρονα V7 νομίζω μοντέλο 2009, απο τότε έχουν περάσει χρόνια και πράγματα ίσως εχουν αλλάξει. Πολύ όμορφο βέβαια απλά για μένα είχε σέλα σανίδα, ξερές αναρτήσεις και λίγο περίεργη θέση οδήγησης. Πολλά απο αυτά όμως έιναι και θέμα γούστου.

Πάντως παρκάρει ένας ένα ομορφούλι τέτοιο έξω απο τη δουλειά μου κάθε μέρα, δουλευει σε ένα απέναντι μαγαζί. Απο τα πιο καινούργια. θα του κάνω κάνα πέσιμο καμιά μέρα- πειρατεία..:roflmao:

 
Τελευταία επεξεργασία:

R.E.H

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Royal Enfield Himalayan
RE Super Meteor 650
Τώρα που λες μοτοκούζι, γλυκοκοιταζα την έκδοση centenario αλλά εξαντλήθηκαν. Παραμένει παρόλα αυτά έρωτας μεγάλος που θα θελα να αποκτήσω κάποτε μελλοντικά ένα από αυτά. (Θα μείνω στην κριτική σου για την ώρα
η τελευταία γενιά των ν7 δεν έχει σχέση με τα προηγούμενα ...
δοκιμάζοντας μόνο θα δεις αν σου κάνει η όχι ...
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
η τελευταία γενιά των ν7 δεν έχει σχέση με τα προηγούμενα ...
δοκιμάζοντας μόνο θα δεις αν σου κάνει η όχι ...
Άρα καλά τα είπα παραπάνω. πέρασαν τα χρόνια και προφανώς έγιναν πολλές αλλαγές απο την πρώτη (σύγχρονη) γενιά.
 

R.E.H

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Royal Enfield Himalayan
RE Super Meteor 650
Άρα καλά τα είπα παραπάνω. πέρασαν τα χρόνια και προφανώς έγιναν πολλές αλλαγές απο την πρώτη (σύγχρονη) γενιά.
αφού το έχεις με τις δοκιμές, πήγαινε κάνε μια δοκιμή και γράψε μας τις διαφορές ....
 
Top Bottom