Fantic Xef 450 Rally

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Όμορφο φαίνεται και με κινητήρα Yamaha αλλά με ύψος σέλας στα 955mm νομίζω καθίσταται απαγορευτικό για την πλειοψηφία...

Μα, τα έχουμε πει αυτά!!!
«Δεν μετράει το ύψος του αναβάτη, αλλά το...... ανάστημα!!!!» :p

Τώρα περίμενε, θα βγει ο γερό-Παπαστρουμφ και θα μας τα ξαναπεί ένα χεράκι :ha
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ο αμυρου έχει χώρο στο γκαράζ

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ajp pr7 σε πιο λογική τιμή και επίσης με σέλα στο θεό, η παράδοση τούμπα κατηφόρα θα συνεχίσει
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Μα, τα έχουμε πει αυτά!!!
«Δεν μετράει το ύψος του αναβάτη, αλλά το...... ανάστημα!!!!» :p

Τώρα περίμενε, θα βγει ο γερό-Παπαστρουμφ και θα μας τα ξαναπεί ένα χεράκι :ha
Είναι σαν να σου έχει κάτσει η σκλεναρικοβα και να λες ότι είναι ψηλή και δεν θα την κουρμπαρω.
Θα φάει καβαλικεμα σε ανηφοριά και κατηφόρια... Δεν πάει να είναι και 3 μέτρα.

Αυτά.. :nnj:
 

Ka0s

Μέλος
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
Bmw f650gs 2003
Yamaha T7 2021
Fantic XEF RALLY & XEF RALLY FACTORY | MOTOMAG

Εδώ δεν λέει τιμή, λέει ότι θα είναι προσιτή
Από την άλλη η rebel x δεν ξέρω αν έχει αναλάβει την παραγωγή ή βγάζει κιτ που κουμπώνει στο enduro μοντέλο, πάντως το πουλάνε σαν ολόκληρο μηχανάκι 13,990 χωρίς ΦΠΑ. Όχι κι άσχημα μιας και το enduro έχει 12,000
New FANTIC XEF 450 RALLY – Rebel X Sports Srl
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Διάβασα ότι θα υπάρχει και Κιτ για τα απλά 450.

Δύο μοντέλα, ένα "απλό" και ένα αγωνιστικό περιορισμένο σε 50 κομμάτια στα 24000 ευρώ.
 

Dakkar1983

WannaBe
Περιοχή
Αιγάλεω
Όνομα
Νικόλαος
Μοτό
BMW g 650 x challenge
Πανάκριβο ρε γμτ.. Σε αυτά τα γκαφρα παίρνεις 890 r η 690 r κούτα και του φοράς πύργο κτλ. Και θα χεις και ρέστα.. (Νομίζω)
 

Ka0s

Μέλος
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
Bmw f650gs 2003
Yamaha T7 2021
Πανάκριβο ρε γμτ.. Σε αυτά τα γκαφρα παίρνεις 890 r η 690 r κούτα και του φοράς πύργο κτλ. Και θα χεις και ρέστα.. (Νομίζω)
Αν βάλεις πύργο μόνο έχεις ρέστα στο 690, αν βάλεις και τεπόζιτο και γενικά ολόκληρο κιτ οι τιμές είναι στο πεντοχίλιαρο + 12,300 η μηχανή.
Το 890 δεν θα το σύγκρινα καν, άλλη κατηγορία εντελώς. Εδώ μιλάμε για αγωνιστικό μηχανάκι με πινακίδα και 140 κιλά γεμάτο, υποθέτω και συντήρηση με ωρόμετρο
 

Dakkar1983

WannaBe
Περιοχή
Αιγάλεω
Όνομα
Νικόλαος
Μοτό
BMW g 650 x challenge
Συμφωνώ, δε συγκρίνω τις δυνατότητες απλά ήθελα να τονίσω σε αυτήν την τιμή τι μπορείς να πάρεις.. Μπορεί να μας αρέσει η εμφάνιση Rally κτλ. Αλλά πόσοι θα εκμεταλευτουν στο έπακρον το "αγωνιστικό" του στήσιμο για να φθάσουν να δαπανησουν 16500€ για ένα 450?
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Πανάκριβο ρε γμτ.. Σε αυτά τα γκαφρα παίρνεις 890 r η 690 r κούτα και του φοράς πύργο κτλ. Και θα χεις και ρέστα.. (Νομίζω)
Δεν είναι το ίδιο βάρος με κανένα από τα δύο και σίγουρα δεν καλύπτει την ίδια χρήση με το 890 τουλάχιστον.
 

Ka0s

Μέλος
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
Bmw f650gs 2003
Yamaha T7 2021
16.492 το απλό και 19.350 το factory.

Συμφωνώ, δε συγκρίνω τις δυνατότητες απλά ήθελα να τονίσω σε αυτήν την τιμή τι μπορείς να πάρεις.. Μπορεί να μας αρέσει η εμφάνιση Rally κτλ. Αλλά πόσοι θα εκμεταλευτουν στο έπακρον το "αγωνιστικό" του στήσιμο για να φθάσουν να δαπανησουν 16500€ για ένα 450?
Δεν θα το αγόραζα ποτέ γιατί έχω ένα μηχανάκι για όλα και αυτό όλα δεν μπορεί να τα κάνει σίγουρα. Αλλά κόσμος που έχει όμως πάνω από ένα μηχανάκι και κάνει τουριστικό ας πούμε εντούρο (πόσο τουριστικό είναι χωρίς να κουβαλάς πράγματα ή να κάνεις τουρισμό τέλοσπαντων πιστεύω γίνομαι αντιληπτός ) γιατί να μην το προτιμήσει αντί του 690 ή των πολύ βαρύτερων 890 και Τ7 ;
 
Top Bottom