Fantic Xef 450 Rally

bmw320is

Μέλος
Όνομα
ALEX
Μοτό
XLV650
990 ADVENTURE
TENERE 700
HUSKY 701 ENDURO
Αντιγράφουν την kove ..παρατηρω :wacky:
Δεν είναι καμία αντιγραφή.....είναι ένα yamaha WR450 με άλλη χαρτογράφηση, ντεπόζιτα, κλπ,κλπ.....επειδή το έψαξα όσο μπορούσα.........πρακτικά δεν κάνει για μηχανάκι που τα κάνει όλα.....εχει 5άρι σασμαν και μοτερ αγωνιστικό με ώρες που θα θέλει λύσιμο κάθε χρόνο........τι να το κάνεις???? δεν πας να πάρεις ένα καθαρό enduro να μην κουβαλάς και το περιττό βάρος.........Αν του βάζανε πολιτικό μοτέρ που να θέλει λάδιαφίλτρα 2φορές το χρόνο τότε το συζητάγαμε.......
 

Λευκάδιος

Μέλος
Περιοχή
West Side Athens
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BRP
To κιβώτιο ταχυτήτων είναι wide ratio οπότε με 5 σχέσεις λογικά θα είναι οκ.
Στην έκθεση που ρώτησα για διαστήματα σέρβις δεν ήξεραν.
Το μόνο που μου είπαν είναι ότι έχει μεγαλύτερη ποσότητα λαδιού σε σχέση με τα εντουρο,το έψαξα λίγο και αυτό ισχύει μόνο για το Factory (έξτρα ψυγείο λαδιού+επιπλέον δοχείο λαδιού).
Όπως και νά'χει αγωνιστικό μηχανάκι είναι, είτε στην έκδοση 'δρόμου' είτε στην Factory.
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
To κιβώτιο ταχυτήτων είναι wide ratio οπότε με 5 σχέσεις λογικά θα είναι οκ.
Στην έκθεση που ρώτησα για διαστήματα σέρβις δεν ήξεραν.
Το μόνο που μου είπαν είναι ότι έχει μεγαλύτερη ποσότητα λαδιού σε σχέση με τα εντουρο,το έψαξα λίγο και αυτό ισχύει μόνο για το Factory (έξτρα ψυγείο λαδιού+επιπλέον δοχείο λαδιού).
Όπως και νά'χει αγωνιστικό μηχανάκι είναι, είτε στην έκδοση 'δρόμου' είτε στην Factory.

Διάλεξε τράπεζα Γιώργη και φύγαμε.

(Κι αυτό χρηματοδοτικό το λες ;))
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Και το 250 ίδια περίπτωση είναι? Κάπου το είδα και μου έκανε πολύ εντύπωση οι μόνο 15 ίπποι που λέει η εταιρεία για αυτό που φαίνεται να είναι
 

Λευκάδιος

Μέλος
Περιοχή
West Side Athens
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BRP
Και το 250 ίδια περίπτωση είναι? Κάπου το είδα και μου έκανε πολύ εντύπωση οι μόνο 15 ίπποι που λέει η εταιρεία για αυτό που φαίνεται να είναι
Στα 250 έχει το καθαρόαιμο εντουρο βασισμένο στο αντίστοιχο WR250F της Yamaha και ένα πολιτικό που έχει Κινέζικο μοτέρ (νομίζω Zongshen).
Αλλά και το πολιτικό έχει ανακοινώσιμους γύρω στους 26-28 ίππους.
Λογικά αυτό με τους 15 θα είναι 'κλειστό' μοντέλο για μικρά διπλώματα κλπ.
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7

Ταξιδεύει με 170 και με γρανάζωμα πάει πάνω απο 200κμ...........το μονοκύλινδρο 450 με το 5αρι σαζμαν !!!!! Οκ.......
Θα αφήσω ασχολίαστο το βίντεο. Το μόνο που θα πω είναι ότι μου αρέσει οπτικά, την είχα δει και απο κοντά στο Rotten race φέτος και φαινόταν να πατάει ωραία στο χώμα. Η τιμή 16,890 μάλλον καλή είναι για αυτού του είδους μηχανή βέβαια να δούμε πόσο θα πωλείαι και το Kove. Η πλοήγηση είναι της Thork
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Α για αυτό δεν μας τη δώσαν για test ride στη Μαμαλή...:ida:
Και μας λέγαν το απόγευμα...
Φοβήθηκαν μήπως θα την τελικιάσουμε...:roflmao:
Γυάλιζε και το μάτι μας...:p
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Κατά τα άλλα όμως στατικά είναι πολύ όμορφη κατασκευή... :ok:
Θεωρώ ότι και στο δρόμο θα είναι κάτι αντίστοιχο.
 
Top Bottom