Faroe Islands 2019

rodouma

::..PRoVoΚάΤωΡ..::
Περιοχή
W
Όνομα
T
Μοτό
::..GT..::
Βερολίνο τέλος... Χθες καφεδάκι στην ηλιόλουστη Πράγα, μπυρίτσα και μεζέ στο Μπρνό (Brno) και ύπνο στη Μπρατισλάβα...


Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

rodouma

::..PRoVoΚάΤωΡ..::
Περιοχή
W
Όνομα
T
Μοτό
::..GT..::
Σήμερα, καφεδάκι κ φαγάκι στη Βουδαπέστη...


και τώρα Βελιγράδι...


Ο Στέργιος Phoenix σίγουρα ξέρει καλύτερα τι εστί ο δεύτερος χάρτης...



Ζωάρα (bohemian) ρε πστ μου! :crs:

Από Δευτέρα τα κεφάλια μέσα κφλς ή οι πτανες στα κρεββάτια μας... :p
 
Τελευταία επεξεργασία:

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Για δύο μέρες διαφορά θα βρισκόμασταν Μπρατισλάβα
 

rodouma

::..PRoVoΚάΤωΡ..::
Περιοχή
W
Όνομα
T
Μοτό
::..GT..::
ωραια μερη τα επισκευθηκα πριν 2χρονια παντως χαρτες το garmin εχει με αυτό πηγα,μην ξεχασεις να επισκευθεις το MYKHNES νησι,κλεισε θεση στο καραβακι νωρίτερα γιατι μαζευει κοσμο,εκει θα δεις μια από τις μεγαλύτερες αποικιες bufin αφου είναι τοσο εξικιωμενα που σχεδόν κάθονται διπλα σου,καλα να περασεις
Τα puffin τα είδα στην Ισλανδία στο Whale Watching στο Husavik όπου πήγαμε κ στο Puffin island...

Ατυχώς, τις δυο απ τις τρεις μέρες που κάθισα στα Φερόε είχε πυκνή ομίχλη σε μεγάλο μέρος των νησιών, οπότε δεν έγιναν οι επιθυμητές ή προγραμματισμένες επισκέψεις...ακόμη και σε μερικές που έγιναν (πχ. στο Gasadalur) η ομίχλη ήταν απίστευτη και δεν είδα τίποτα...

Χάρτη Garmin για τα Faroe Islands (ή Foroya ή Pharoe ή Φερόε ή Φερόες) δε βρήκα πουθενά στο διαδίκτυο και οι εγκατεστημένοι χάρτες στο Zumo 590LM (που έχω) δεν περιλαμβάνουν τα νησιά...

City Navigator® Europe NT | Garmin

Χάρτης openstreetmap υπάρχει, αλλά δε μπήκα στη διαδικασία εγκατάστασής του...τι gps έχεις εσύ;;

Πήγες κ Ισλανδία? με το ST1300?
 

rodouma

::..PRoVoΚάΤωΡ..::
Περιοχή
W
Όνομα
T
Μοτό
::..GT..::
Για δύο μέρες διαφορά θα βρισκόμασταν Μπρατισλάβα
Θα βρεθούμε εδώ στα πάτρια εδάφη Αντώνη κ θα τα πούμε...κ πάλι μπράβο σου!

:crs:
 

hawk

Μέλος
Όνομα
ΚΩΣΤΑΣ
Μοτό
HONDA ST1300
Τα puffin τα είδα στην Ισλανδία στο Whale Watching στο Husavik όπου πήγαμε κ στο Puffin island...

Ατυχώς, τις δυο απ τις τρεις μέρες που κάθισα στα Φερόε είχε πυκνή ομίχλη σε μεγάλο μέρος των νησιών, οπότε δεν έγιναν οι επιθυμητές ή προγραμματισμένες επισκέψεις...ακόμη και σε μερικές που έγιναν (πχ. στο Gasadalur) η ομίχλη ήταν απίστευτη και δεν είδα τίποτα...

Χάρτη Garmin για τα Faroe Islands (ή Foroya ή Pharoe ή Φερόε ή Φερόες) δε βρήκα πουθενά στο διαδίκτυο και οι εγκατεστημένοι χάρτες στο Zumo 590LM (που έχω) δεν περιλαμβάνουν τα νησιά...

City Navigator® Europe NT | Garmin

Χάρτης openstreetmap υπάρχει, αλλά δε μπήκα στη διαδικασία εγκατάστασής του...τι gps έχεις εσύ;;

Πήγες κ Ισλανδία? με το ST1300?
όχι με αεροπλανο και πηρα τζιπ τις ημερες που θα εκανα με την μηχανη το εκανα διακοπες ,οσο στιχιζε το πλοιο εκανε - και λιγοτερα το αυτοκινητο-στα φεροε με μηχανη αλλα ετυχε να εχει πολύ καλο καιρο. ενας γνωστος μου το εβαλε από το auto drive, sto garmin 390 εχω ακομα.
 

rodouma

::..PRoVoΚάΤωΡ..::
Περιοχή
W
Όνομα
T
Μοτό
::..GT..::
όχι με αεροπλανο και πηρα τζιπ τις ημερες που θα εκανα με την μηχανη το εκανα διακοπες ,οσο στιχιζε το πλοιο εκανε - και λιγοτερα το αυτοκινητο-στα φεροε με μηχανη αλλα ετυχε να εχει πολύ καλο καιρο. ενας γνωστος μου το εβαλε από το auto drive, sto garmin 390 εχω ακομα.
Καλή φάση Ισλανδία με τζίπ (κ ιδιαίτερα με τα σούπερ τζιπ που έχουν οι Ισλανδοί) αλλά ακόμα καλύτερα με μηχανή και δη on/off...

Για το κόστος που αναφέρεις δε ξέρω, αλλά δεν ήταν και το ζητούμενο αυτό... το ζητούμενο (όνειρο) ήταν το ταξίδι στην Ισλανδία με μοτοσικλέτα... ;)
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom