Ferry BG Δούναβη/Transfagarasan info

2wheeler

Μέλος
Όνομα
Τασος
Μοτό
F800GS, RSV MILLE
Ερωτηση κρίσεως, μιας και θα παίξει ποτ πουρί επίσκεψη προς Ρουμανια μερια...

Στα περάσματα του Δούναβη δυτικά του Ρούσε με φερρυ μπλέκεις, η έχει συχνά δρομολόγια (Νικόπολη Δούναβη, Ορέχοβο κλπ).

Παίζει να έχει καμιά καθυστερηση εκει? Ξερουμε πόσο συχνά δρομολόγια έχει?
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Το έκανα προχθές.
Τους πέτυχα σε μεσημεριανό διάλειμμα και καθυστέρησα 2 ώρες, για μια απόσταση 15 λεπτών με το καραβάκι.
Αν δεν είσαι ενήμερος για τα δρομολόγια καλύτερα να πας από ρουσε.
Εγώ την πάτησα γιατί πέρυσι πέτυχα το καραβάκι την ώρα που έλυνε και θεώρησα ότι έχει συνέχεια δρομολόγια.

Μιλάω για Νικόπολη
 

2wheeler

Μέλος
Όνομα
Τασος
Μοτό
F800GS, RSV MILLE
Ναι, το ειδα οτι έχει διαλειμμα. Απλά θέλω να αποφύγω το Ρούσε μιας και το εχω κάνει ηδη. Πληρότητα πλοίου δύσκολα, η χαλαρα? Να ξέρεις, στα χνάρια σου κινούμαι!!!!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ναι, το ειδα οτι έχει διαλειμμα. Απλά θέλω να αποφύγω το Ρούσε μιας και το εχω κάνει ηδη. Πληρότητα πλοίου δύσκολα, η χαλαρα? Να ξέρεις, στα χνάρια σου κινούμαι!!!!
Οι μηχανές δεν έχουν πρόβλημα να χωρέσουν....ίσα ίσα που τις βάζουν πρώτες για να φύγουν αμέσως.
 

korobilis7

Μέλος
Περιοχή
rentis
Όνομα
kostas
Μοτό
AFRICA TWIN XRV 750 rd07a
Απο Οριεχοβο που ειχα περασει πριν 9 χρονια ειχε καθε μια ωρα.
Η τιμη ηταν 2 euro αναβατης με μηχανη.
Δεν υπαρχει θεμα πληροτητας για τις μοτο.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Καλό είναι να πέσει τηλέφωνο πρώτα, γιατί ο χαμός που γίνεται τα 3 τελευταία χρόνια λόγω κατάστασης , με τις νταλίκες είναι μεγάλος.
 

2wheeler

Μέλος
Όνομα
Τασος
Μοτό
F800GS, RSV MILLE
Για να μην ανοιγω νεο θεμα, και μιας μαζευτηκανε πολλοι γνωστες ... Ειναι η πρωτη φορα που θα παω Καρπαθια και λεω να ανεβω απο Transfagarasan και να κατεβω Τρανσαλπινα με αποτερο σκοπο να φτασω Κοπαονικ και πισω. Εχει κανεις να προτεινει κατι στα Καρπαθια που μου διαφευγει.
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Για να μην ανοιγω νεο θεμα, και μιας μαζευτηκανε πολλοι γνωστες ... Ειναι η πρωτη φορα που θα παω Καρπαθια και λεω να ανεβω απο Transfagarasan και να κατεβω Τρανσαλπινα με αποτερο σκοπο να φτασω Κοπαονικ και πισω. Εχει κανεις να προτεινει κατι στα Καρπαθια που μου διαφευγει.
Το Κοπαονικ είναι πολύ τουριστικό ορεινό θέρετρο, εγώ αυτό θα άλλαζα.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ποτ πουρι εξπρες... 3 βραδια συνολο, σελα ολη μερα!! Για να βγει η υποχρεωση...Τοσα χρονια λεω να το κανω και δεν.
Καις το κοπαονικ και ευχαριστιεσαι τα ρουμανικά πάσα
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Ποτ πουρι εξπρες... 3 βραδια συνολο, σελα ολη μερα!! Για να βγει η υποχρεωση...Τοσα χρονια λεω να το κανω και δεν.
απο που ξεκινάς? για 'βαλε 'κανα χάρτη να έχουμε μια εικόνα και εμείς...
 

2wheeler

Μέλος
Όνομα
Τασος
Μοτό
F800GS, RSV MILLE
Καις το κοπαονικ και ευχαριστιεσαι τα ρουμανικά πάσα
Ισως καλυτερα ετσι...Το αρχικο πλανο ειναι: Αθηνα φευγω, Troyan Pass BG (1η διανυκτερευση), Καρπαθια Sibiu (2η διανυκτερευση), Κοπαονικ μερια (3η διανυκτερευση) και επιστροφη σερι μεσω Σκοπιων κλπ. Αλλα ακομα δεν εχω καταληξει στο πλανο... Παιζει να αυτοσχεδιασω αναλόγως οτι μου κατεβει...
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Μετά το sibiu...κάνεις τρανςφαγγαρασαν που είναι κοντά και κατεβαινεις
 

korobilis7

Μέλος
Περιοχή
rentis
Όνομα
kostas
Μοτό
AFRICA TWIN XRV 750 rd07a
Ισως καλυτερα ετσι...Το αρχικο πλανο ειναι: Αθηνα φευγω, Troyan Pass BG (1η διανυκτερευση), Καρπαθια Sibiu (2η διανυκτερευση), Κοπαονικ μερια (3η διανυκτερευση) και επιστροφη σερι μεσω Σκοπιων κλπ. Αλλα ακομα δεν εχω καταληξει στο πλανο... Παιζει να αυτοσχεδιασω αναλόγως οτι μου κατεβει...
Πολυ αισιοδοξο σε βρισκω σε αυτο το σχεδιο...
Ή καις το κοπαονικ και κατεβαινεις καρφι(που και παλι δεν βγαινει ευκολα) ή καις τις διανυκτερευσεις και το κανεις 96ωρο μονορουφι.
Για να μην παρεξηγηθω,τα δυο πασα στην Ρουμανια θελουν το καθενα την μερα τους.
Για να προλαβεις να τα νοιωσεις με τις απαραιτητες στασεις.
Αποψη μου...
Παντως να πας!
 

Dimitris Dims

Μέλος
Περιοχή
Athens
Όνομα
Dimitris
Μοτό
Tenere 700
καλημέρα και εγώ ξεκινάω παρασκευή από Αθήνα απόγευμα και θα πάω Τρίκαλα για να σπάσω λίγο τα χιλιόμετρα και να δω και ένα φιλαράκι ( Αγαπάμε Τρίκαλα) μετά από εκει ντουγρου για Σόφια αφού κάνουμε μια στάση κοντά στην Ξεσσαλονικη να παραλάβουμε με την κοπέλα μου άλλο ένα ζευγάρι . Διαθέσιμες ημέρες εώς και 9 Σεπτεμβρίου από Σόφια το πλάνο μετά έχει πέρασμα στην Ρουμανία από Γέφυρα Vidin και απο εκεί για Κραιοβα . Το πλάνο απο εκεί θα το δούμε ανάλογα και με τον καιρό αλλα η σκέψη είναι να ανέβουμε στην χάρτη και να κάνουμε απο αριστερά προς τα δεξιά την χώρα
παραθέτω μερικά μέρη μηπως σε βοηθήσω και για μελλοντικά άτομα που θα θέλουν να πάνε τουλάχιστόν ότι μου φάνηκε ενδιαφέρων


αυτό παίζετε από διάθεση γιατί μας βγάζει λίγο από το τα σχέδια




Transalpina view point · DN67C, Roemenië εδώ έχει ενα χωμάτινο μικρό κομμάτι που εχει πολύ όμορφη θεα






Merry Cemetery · Săpânța 437305, Roemenië
αν προλάβουμε θα πάμε και εδώ





αν υπάρχει διάθεση και από την άλλη παρέα ίσως κάνουμε μια βολτα στα δράση εδώ να ξεπιαστούμε απο το καθισιό

Brașov · Roemenië








επιβάλετε και μια δροσερή μπυρα στην παλιότερη μπυραρια στην Ευρώπη αν θυμάμαι καλα και ενα στόπ για 2 μέρες να μαζέψουμε δύναμη για επιστροφή

Devetashka Cave · 5555 Devetaki, Bulgarije Βουλγαρία πλέον



Agkistro · Agkistro 623 00, Griekenland


ελπίζω να βοήθησα και να περάσεις τέλεια , προσοχή μονό γιατί είναι βαλκάνιοι σαν εμάς και είναι λίγο επικίνδυνη στην οδήγηση

:friendship:
 
Τελευταία επεξεργασία:

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Καραβάκι και ας περιμένω μια μέρα χαχαχα το έχω κάνει 2 φορές και θα το κάνω πάλι !!!!!!!!! Είναι ωραία εμπειρία...



Και οποιος ζήσει έζησε χαχαχα




Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom