FOOTPEGS χαμηλά F800GS

IoannisB

Μέλος
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
AfricaTwin

Δες εδώ κύριε καναλάρχη
 

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve
Τα έβαλα εγώ τα χαμηλά της touratech, σχεδόν από την αρχή από όταν πήρα το μηχανάκι.

Τα πήρα για να απλώσουν οι γωνίες στα γόνατα γιατί είμαι και 198 για να μην πιάνομαι σε μεγάλες αποστάσεις.

Έκαναν όντως δουλεία στις γωνίες και βελτίωσαν πολύ την άνεση. Επίσης είναι στιβαρή κατασκευή και έχουν και καλό γριπ για χωμάτινες μπότες.

ΑΛΛΑ! Όταν στέκομαι όρθιος η φτέρνα βρίσκει στο ελατήριο του πλαινού σταντ και το σταντ κουνιέται προς τα κάτω οπότε στην επαναφορά του σου χτυπάει την φτέρνα σαν να σου δίνει χαστουκάκια.

Είναι εκνευριστικό και θα πρέπει να δω τι πατέντα μπορώ να κάνω για να μην ακουμπάει η φτέρνα. Αλλαγή θέσης ελατηρίου ίσως...

Να ρωτήσω από περιέργεια, για πιο λόγο τα χρειάζεστε οι υπόλοιποι;
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Τα έβαλα εγώ τα χαμηλά της touratech, σχεδόν από την αρχή από όταν πήρα το μηχανάκι.

Τα πήρα για να απλώσουν οι γωνίες στα γόνατα γιατί είμαι και 198 για να μην πιάνομαι σε μεγάλες αποστάσεις.

Έκαναν όντως δουλεία στις γωνίες και βελτίωσαν πολύ την άνεση. Επίσης είναι στιβαρή κατασκευή και έχουν και καλό γριπ για χωμάτινες μπότες.

ΑΛΛΑ! Όταν στέκομαι όρθιος η φτέρνα βρίσκει στο ελατήριο του πλαινού σταντ και το σταντ κουνιέται προς τα κάτω οπότε στην επαναφορά του σου χτυπάει την φτέρνα σαν να σου δίνει χαστουκάκια.

Είναι εκνευριστικό και θα πρέπει να δω τι πατέντα μπορώ να κάνω για να μην ακουμπάει η φτέρνα. Αλλαγή θέσης ελατηρίου ίσως...

Να ρωτήσω από περιέργεια, για πιο λόγο τα χρειάζεστε οι υπόλοιποι;
και εγω που είμαι 1,75 μια χαρά πιο ξεκούραστη γωνία έκανε...


πηρέ και 2-3 γαϊδούρια... :cool:
 

dimprio

Μέλος
Περιοχή
Πάτρα
Όνομα
dimitris
Μοτό
GS 800
Εγώ έχω βάλει τα motech που έχουν 3 θέσεις αν θυμάμαι καλά . Για μένα δν πρέπει να είναι πολύ χαμηλά γτ από δοκιμές που τα είχα τέρμα κάτω έχω βρει το παπούτσι όταν ήμουν υπό κλίση σε στροφές . Γενικά η μηχανή έχει χαμηλά τα μαρμπιε από τη μάνα της δηλ . Σκέψου να τα βάλεις ακόμα πιο κάτω
 

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve
Touratech Low FootPegs F800GS

Αυτά είναι τα πατάκια για το F800 και ναι, κάνουν και από/για το 1200. Το θέμα με τα μαμά πατάκια είναι οτι ξεκινάνε από τη βάση του πίρου και ανεβαίνουν προς τα πάνω. Οπότε τα δόντια σε σχέση με την βάση που κουμπώνει το πατάκι στο πλαίσιο έχει αρκετή διαφορά.

Τα πατάκια της τουρατεκ δεν κατεβαίνουν χαμηλότερα από το ύψος του πίρου. Έχουν μικρό προφίλ και έρχονται στο ίδιο ύψος με τον πίρο, Από εκεί έρχεται το χαμήλωμα των 2 cm που λέει και η Touratech στο site.

Το €150αρι πάντως δεν το γλιτώνεις αν πας σε αυτά.
 

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve

Pikinos

Ο Φαρμακοποιος
Περιοχή
Αγια παρασκευη -Αθηνα
Όνομα
Πανος
Μοτό
BMW f800gsa
Παίδες, δείτε τον bosley.
Στιβαρή κατασκευή σε όλα τα μεγέθη και με επιλογές χαμηλώματος
Οι χρόνοι παράδοσης του είναι λίγο αδιευκρινιστοι
Δεν ζητάει 160 € βέβαια
 

Μητσάρας

Μέλος
Περιοχή
Αιτωλικό
Όνομα
Μητσος
Μοτό
Ténéré XT660z

piaggio PX200
Τού χα.στειλει κ εγώ αυτούνου αλλά αργούσε να απαντήσει και παρηγγηλα τα sw τελικά και έμεινα με.την περίεργια του πόσο τα δίνει τελικα
 

IoannisB

Μέλος
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
AfricaTwin
Τού χα.στειλει κ εγώ αυτούνου αλλά αργούσε να απαντήσει και παρηγγηλα τα sw τελικά και έμεινα με.την περίεργια του πόσο τα δίνει τελικα
Γύρω στα 150 μαζι με προέκταση για ποδόφρενο!
Ψαξτον στο instagram και εχει ενα link. Πάτα το και στα βγάζει.
και εγω τώρα το έψαξα και το βρήκα.. δενκακο
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Για τον Bosley να πω οτι και εγω είχα αγοράσει παλία για το ΤΑ 600 που είχα. Ψωνίζετε άφοβα, πληρωμή μέσω paypal. Για εμένα αξίζει να τα πάρεις άβαφα για να βγει όσο πιο οικονομικό γίνεται για να έχει νοημα, αλλά φυσικά ο καθένας πράττει αναλόγως.
 

IoannisB

Μέλος
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
AfricaTwin
Για τον Bosley να πω οτι και εγω είχα αγοράσει παλία για το ΤΑ 600 που είχα. Ψωνίζετε άφοβα, πληρωμή μέσω paypal. Για εμένα αξίζει να τα πάρεις άβαφα για να βγει όσο πιο οικονομικό γίνεται για να έχει νοημα, αλλά φυσικά ο καθένας πράττει αναλόγως.
Κόστος για μεταφορικά μήπως θυμάσαι;
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Κόστος για μεταφορικά μήπως θυμάσαι;
Όχι, παέι αρκετός καιρός, δεν ήταν κάτι υπερβολικό όμως. Αν θυμαμαι καλά τουστέλνεις διεύθηνση και σου λέει το κόστος. Δεν έρχονται με ΕΛΤΑ, νομίζω ACS.
 

Pikinos

Ο Φαρμακοποιος
Περιοχή
Αγια παρασκευη -Αθηνα
Όνομα
Πανος
Μοτό
BMW f800gsa
Με των πόσο Πάνο? Έχεις εικόνα για τι τιμές μιλάμε?
Αυτές ήταν οι τιμές που μου χε δώσει το 2018
Δεν θυμάμαι μεταφορικά αλλά δεν ήταν μεγάλο ποσό . Τύπου 10-15ευρω
 
Top Bottom