Forma Adventure Tourer

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Βρε ναι... Αλλά έχω ένα κόλλημα με τις προστασίες στο πόδι.
Και στις ασφάλτινες εντουρο μπότες φοράω.
Ρωταω επειδή αυτές φαίνονται ελαφριές σε κατασκευή και έχουν ενδιαφερον
Έχουμε πει πολλές φορές, η ασφάλεια πάνω από όλα. Καμιά φορά όμως και η άνεση συμβάλλει εμμέσως στην ασφάλεια.
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Είναι κοντά στις προστασίες των enduro?
Η hebo στο manual της μπότας , λέει ότι ενδείκνυται για enduro-trial καταστάσεις. Τα ίδια λέει και η gaerne που έχει κάμποσα μοντέλα τέτοιου τύπου.
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Έχουμε πει πολλές φορές, η ασφάλεια πάνω από όλα. Καμιά φορά όμως και η άνεση συμβάλλει εμμέσως στην ασφάλεια.
Στέφανε πάνω σ΄αυτό εγώ όταν θα πάρω το tenere να πάω να κάνω εξάσκηση σε οκτάρια , πλασαρίσματα κλπ θα βάλω τις trial μπότες γιατί η αίσθηση στο πίσω φρένο είναι πολύ καλύτερη . Τις εντούρο μπότες τις πήρα πρίν πάρω την μηχανή και δέν τις έχω φέρει ακόμα στα μέτρα μου...ίσως άν αγόραζα τις hebo πρώτα να μην έμπαινα στην διαδικασία να σκεφτώ να πάρω κάτι πιο σκληροπυρηνικό...
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Kardabix είδα την αγγελία για τις hebo , δεν σε βολέψαν τελικά για την χρήση που ήθελες?
Με βόλεψαν σε όλα εκτός από την αντοχή στην βροχή. Είναι πολύ άνετες και με καλό επίπεδο προστασίας, βάζεις άνετα παντελόνι από πάνω και δίνουν πολύ καλή αίσθηση στα ποδωστηρια . Επειδή όμως δεν είναι τόσο waterproof όσο διαφημίζουν αποφάσισα να τις δώσω και πήρα μία μπότα για όλες τις χρήσεις...
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Το κανονικό Σπύρο. Έχει την προστασία που πρέπει αλλά μπορείς και να την φορέσεις σαν μπότα τουρισμού με το παντελόνι (rev it offtrack) από πάνω.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom