Foto flashback game..

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Έβλεπα κάτι παλιές φωτογραφίες και σκέφτηκα πώς θα είχε πλάκα και για να γνωριστούμε καλύτερα όσοι δεν γνωριζόμαστε ίσως τόσο αλλα΄και για να θυμηθούμε στιγμές να βάλει όποιος θέλει ένα φωτογραφικό κλικ του απο κάθε χρονιά για τα χρόνια που έχει περάσει πάνω σε μοτοσυκλέτες. Σαν ένα φωτογραφικό άλμπουμ απο στιγμές.. Ξεκινάω εγώ για τα 15 χρόνια που καβαλάω περίπου.. Όσα χρόνια πίσω θέλει ο καθένας..
















 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Έπεσα πάνω σε αυτό το νήμα του Βαγγέλη και θυμήθηκα εκείνα τα χρόνια πιτσιρικάς που δεν είχα ούτε κινητά, ούτε ευθύνες ούτε έγνοιες, ούτε τίποτα...ίσα ίσα ένα χαρτζιλίκι είχα να βάζω στο παπί βενζίνη και να γυρνάω... Και θυμάμαι μόνο αυτό με ενοιαζε, τότε στα 17..... Αυτό θυμάμαι μόνο, την αίσθηση της ελευθερίας και της ανεμελιάς, και τη μάνα μου να φωνάζει όποτε φεύγω Προσεχε!!....που είναι εκείνα τα χρόνια ρε γαμώτο? Δε γίνεται να ξαναγυρίσουν?

Λέμε συνέχεια για εμάς τους μοτοσυκλετιστές, για την ελευθερία κτλ....
Σκατά!

Ζούμε το μύθο μας απλά, βγάζουμε το κεφάλι έξω από το βούρκο που λέγεται κοινωνία, υποχρεώσεις κτλ, να πάρουμε δυο ανάσες πλασματικής ελευθερίας και μετα ξαναβουτάμε στον λήθαργο.
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Έπεσα πάνω σε αυτό το νήμα του Βαγγέλη και θυμήθηκα εκείνα τα χρόνια πιτσιρικάς που δεν είχα ούτε κινητά, ούτε ευθύνες ούτε έγνοιες, ούτε τίποτα...ίσα ίσα ένα χαρτζιλίκι είχα να βάζω στο παπί βενζίνη και να γυρνάω... Και θυμάμαι μόνο αυτό με ενοιαζε, τότε στα 17..... Αυτό θυμάμαι μόνο, την αίσθηση της ελευθερίας και της ανεμελιάς, και τη μάνα μου να φωνάζει όποτε φεύγω Προσεχε!!....που είναι εκείνα τα χρόνια ρε γαμώτο? Δε γίνεται να ξαναγυρίσουν?

Λέμε συνέχεια για εμάς τους μοτοσυκλετιστές, για την ελευθερία κτλ....
Σκατά!

Ζούμε το μύθο μας απλά, βγάζουμε το κεφάλι έξω από το βούρκο που λέγεται κοινωνία, υποχρεώσεις κτλ, να πάρουμε δυο ανάσες πλασματικής ελευθερίας και μετα ξαναβουτάμε στον λήθαργο.
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σού! Η ανεμελιά εκείνης της εποχής δεν ξαναγυρίζει ποτέ...την ρούφηξε η g@@gle.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Η αλήθεια είναι πάντως πως πατώντας σε αυτά που λέει ο φιλόσοφος Aldebaran οτι η αγνή ανόθευτη αίσθηση ολοκλήρωσης και η απόλυτη χαρα που είχα κι εγώ οδηγώντας το πρώτο μου παπί δεν είναι εύκολο να ξαναβρεθεί. Σίγουρα έρχονται στιγμές και μέρες με ενθουσιασμό και χαρά αλλά με ένα περίεργο τρόπο σαν να γίνονται όλα πιο δύσκολα, ίσως ζήσαμε τα τελευταία χρόνια και άσχημες καταστάσεις, πιεστηκαμε, δε ξέρω. Ίσως απλά μεγαλώνουμε.

Μακάρι να μείνουμε στη ψυχή όσο περισσότερο γίνεται παιδιά. Να μην μας βάφουν οι στεναχωριες και τα προβλήματα και να μπορούμε να παίρνουμε ευτυχία από τα απλά.
 

gior-gos

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
gsa 1150
Το πρώτο μου μηχανάκι αγορασμένο το 1995. Εδώ το 1997 στη Χίο στο δρόμο για Αποθήκα.



Αστυπάλαια 2003.



Αστυπάλαια 2003.



Επιστροφή απο Βουλγαρία 2009.



Κεραμωτή 2009.



Άγραφα 2020.



Ναύπακτος 2019.

 

Bulmont

Μέλος
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ
Όνομα
Βαγγελης Χ
Μοτό
BULTACO PURSANG 125
MONTESA ENDURO 125H7
...............................
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom