Fox Racing Instinct Motocross Boots

galanakop

Μέλος
Περιοχή
tripolitsa
Όνομα
Nikos
Μοτό
BMW 1250GSA
Aprilia Tuareg 660
Vespa gts 300
KTM 350 EXC-F 23
Εχετε αποψη για τις συγκεκριμενες?? Ψαχνω καθαρα χωματινες μποτες
Διαβαζω καλες κριτικες και αυτο που με ενδιαφερει εκτος τις προστασιας ειναι η αισθηση σε φρενο και ταχυτητες να υπαρχει εστω και λιγο,και σε reviews διαβαζω οτι υπαρχει αυτη η αισθηση.
Αν την εχει καποιος ας μας πει.
Sidi Atojo SRS Motocross και Alpinestars Tech 10 Motocros οι επομενες επιλογες μου










 

b2bstam

Μέλος
Όνομα
matis
Μοτό
???
xt600e
Εχετε αποψη για τις συγκεκριμενες?? Ψαχνω καθαρα χωματινες μποτες
Διαβαζω καλες κριτικες και αυτο που με ενδιαφερει εκτος τις προστασιας ειναι η αισθηση σε φρενο και ταχυτητες να υπαρχει εστω και λιγο,και σε reviews διαβαζω οτι υπαρχει αυτη η αισθηση.
Αν την εχει καποιος ας μας πει.
Sidi Atojo SRS Motocross και Alpinestars Tech 10 Motocros οι επομενες επιλογες μου










Χωρίς να έχω φορέσει τις συγκεκριμένες οι fox κατά την γνώμη μου σε μπότες δεν είναι και πολύ καλή . Οι άλλες 2 που ανάφερεις κλάσεις ανώτερη σε άνεση και ασφάλεια. Οι alpinstars χαλάνε πιο γρήγορα από sidi.
 

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010
Κοίταξε και για gaerne sg 10 ή sg12, οι alpinestars απο γνώμες αλλων ειναι λίγο σκληρές-ακαμπτες, η sidi έχει γενικά καλες μπότες, για fox και εγω δεν εχω ακούσει τα καλύτερα για μπότες χωρίς να τις εχω φορέσει, οι sg 10 μου φαίνονται άνετες και με καλη αίσθηση για enduro - mx μπότες σε συγκριση με άλλες που είχα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

bill race

Μέλος
Περιοχή
Λουτρακι
Όνομα
Βασιλης
Μοτό
Gamoto
Για τις συγκεκριμένες δεν έχω αποψη, έχω ξεχωρίσει τις sidi crossfire 3 γιατί είναι από τις πιο ελαφριές με μεγάλη προστασία κ πολύ καλή άρθρωση - άνεση.
Επίσης δεν είναι γκουμούτσα μπροστά στα δάχτυλα και χωράει εύκολα κάτω από λεβιέ ταχυτήτων
 

Ziggy

Μέλος
Περιοχή
ΠΑΙΑΝΙΑ
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
BMW R1150GS
Suzuki DRZ400S
Yamaha T7
AlpineStars Tech 10 είναι κυρίως μοτοκροσάδικες, με ανεξάρτητο μποτάκι κορυφαία προστασία αλλά σκληρή και απευθύνεται κυρίως για αγωνιστική χρήση σε πίστα.
Πήγαινε σε ένα μαγαζί και δοκίμασε τις tech7 και εάν δεν ενθουσιαστείς από την πρώτη κιόλας αίσθηση ......... ε τότε μην την πάρεις !
Oι Gaerne που δοκίμασα κατά την έρευνά μου (10-12), έχουν καλύτερη προστασία αλλά είναι περισσότερο σκληρές στο περπάτημα.
Η πραγματική χρήση που θα κάνεις καθορίζει σε μεγάλο βαθμό και την αγορά.
 
Top Bottom