G 650 X CHALLENGE

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Έχει κι έναν στο καρ ,με 25 ευρώ είχα φτιάξει κι εγώ ένα .
Μου είχε πει ή 30 πόντους ή 1 μέτρο το ίδιο πληρώνεις .
Και σε ότι χρώμα θες .
Αμαρτία να δώσεις 150 ευρα ,Φάτα σε σουβλάκια καλυτερα
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Στις γυναίκες το ίδιο λέει; Σίγουρα κάποιες το μακρύτερο θα το δώσουν παραπάνω
Χαχαχαχαχαχα,πάντως δουλειά γίνεται ,τα ρουξούνια είναι πρεσαριστα και ανοξείδωτα .
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Ξέχασα να το βγάλω φωτογραφία.

Εκτός από τα άκρα που είναι συμβατικά και ίδια με κάθε άλλη μοτό, έχει ένα μεσαίο κομμάτι που δεν ξέρω αν είναι "εμπορικό".
Το "μεσαίο κομμάτι" που λες, μεταλλικό δεν είναι;
Αν ναι, αυτός που θα στο φτιάξει, θα χρησιμοποιήσει το ίδιο κομμάτι.
Πάνω σε αυτό θα πρεσάρει τα καινούργια σωληνάκια. Το ίδιο μάλλον θα κάνει και με τα άκρα.
Δεν αξίζει να τα πάρεις, ούτε από την "μαμά", ούτε από τον.... "μπαμπά"!!!
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Απλά μετα, μην φας την διαφορά σε σουβλάκια, που σου είπε ο Τζον, γιατί θα θέλεις πιο μεγάλα λάστιχα στη μέση..... :ha
Θα βρω το Χόντα με το 23αρι μπροστά
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Ξέχασα να το βγάλω φωτογραφία.

Εκτός από τα άκρα που είναι συμβατικά και ίδια με κάθε άλλη μοτό, έχει ένα μεσαίο κομμάτι που δεν ξέρω αν είναι "εμπορικό".
Ποα ειναι η χρησιμοτητα του μεσαιου κομματιου; Δεν μπορει να καταργηθει και να φτιαχτει ενα ενιαιο σωληνακι;
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ποα ειναι η χρησιμοτητα του μεσαιου κομματιου; Δεν μπορει να καταργηθει και να φτιαχτει ενα ενιαιο σωληνακι;
Έχει να κάνει με το abs. Δεν θέλω να το χαλάσω, οπότε όχι.
 

Dakkar1983

WannaBe
Περιοχή
Αιγάλεω
Όνομα
Νικόλαος
Μοτό
BMW g 650 x challenge
Καλησπέρα σας συντροχοι έχω ένα xchallenge στην κατοχή μου εδώ και μερικούς μήνες. Επειδή πάω μόνο χώμα λέω να ασχοληθώ λίγο με τις προστασιες σε πλαίσιο, ψαλίδι κλπ, αλλά δε βρίσκω τίποτα από aftermarket εταιρίες (λόγω μοντέλου μάλλον). Υπάρχει καμία άλλη λύση (που δεν έχω σκεφτεί) ή καμιά άλλη πρόταση από εταιρεία? Επίσης λέω να του βάλω και μεμβράνες ppf στα πλαστικα για αποφυγή γρατζουνιων(χαλίκια, χαζοπεσιματα κλπ.)Υπάρχει καμία πρόταση μαγαζιού? (έχω τσεκάρει στο web το advhellas).
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Καλησπέρα σας συντροχοι έχω ένα xchallenge στην κατοχή μου εδώ και μερικούς μήνες. Επειδή πάω μόνο χώμα λέω να ασχοληθώ λίγο με τις προστασιες σε πλαίσιο, ψαλίδι κλπ, αλλά δε βρίσκω τίποτα από aftermarket εταιρίες (λόγω μοντέλου μάλλον). Υπάρχει καμία άλλη λύση (που δεν έχω σκεφτεί) ή καμιά άλλη πρόταση από εταιρεία? Επίσης λέω να του βάλω και μεμβράνες ppf στα πλαστικα για αποφυγή γρατζουνιων(χαλίκια, χαζοπεσιματα κλπ.)Υπάρχει καμία πρόταση μαγαζιού? (έχω τσεκάρει στο web το advhellas).
Υπάρχει και το dxlgraphics
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Βγαίνω χτες έξω, βλέπω κάτι κόκκινο στα μηχανάκια. Μας την πέφτουν εξωγήινοι; Όχι, είναι αναμμένη η οθόνη των οργάνων, μόνο το φως. Παίρνω κλειδί, γυρίζω κλειδί, το μηχανάκι έχει ρεύμα κανονικά και ακούω την αντλία.. σβήνω, το όργανο έχει πάλι φως...

Υποψιάζομαι ότι έχει βραχεί γιατί το είχα πιο έξω από ότι συνήθως, αλλά wtf.
 

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve
Μου το είχε κάνει το xmoto όταν έμεινε έξω στο parking του Παναγιωτοπουλου και έφαγε βροχή. Σε εκείνη τη φάση απλά έβγαλαν τον πόλο της μπαταρίας. Δεν έμαθα ποτέ τι ήταν και πως φτιάχνει γτ βγήκε ολική.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Βγαίνω χτες έξω, βλέπω κάτι κόκκινο στα μηχανάκια. Μας την πέφτουν εξωγήινοι; Όχι, είναι αναμμένη η οθόνη των οργάνων, μόνο το φως. Παίρνω κλειδί, γυρίζω κλειδί, το μηχανάκι έχει ρεύμα κανονικά και ακούω την αντλία.. σβήνω, το όργανο έχει πάλι φως...

Υποψιάζομαι ότι έχει βραχεί γιατί το είχα πιο έξω από ότι συνήθως, αλλά wtf.
Ρίξε λίγο σπρέι επαφών στα όργανα
 

endtourista

'' ... ''
Όνομα
ΣΠΥΡΟΣ
Βγαίνω χτες έξω, βλέπω κάτι κόκκινο στα μηχανάκια. Μας την πέφτουν εξωγήινοι; Όχι, είναι αναμμένη η οθόνη των οργάνων, μόνο το φως. Παίρνω κλειδί, γυρίζω κλειδί, το μηχανάκι έχει ρεύμα κανονικά και ακούω την αντλία.. σβήνω, το όργανο έχει πάλι φως...

Υποψιάζομαι ότι έχει βραχεί γιατί το είχα πιο έξω από ότι συνήθως, αλλά wtf.
Θέλει και ρώτημα;
Ζητάει να πάει βόλτα, μπαΐλντισε!
Είναι ξεκάθαρο Γιάννη, μάλλον έμαθε για την αυριανή βόλτα και του βγήκε το παράπονο.

--Δε θα βρεις τη λύση στα manuals.... :sneaky:
 
Top Bottom