G 650 X CHALLENGE

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
άντε και έβαλες στα τυφλά ένα μαγνητάκι, τι θα πιάσει;
έτσι όπως σκορπάει??? κερδισμένος θα βγεις και σίγουρα με πχιο ελαφρύ μηχανάκι
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Ρε με εμένα κοροϊδεύετε πρωί πρωί .

Θα σας δώσω καμία ευχή παρέα με την Λουκα από την πλατεία Συντάγματος

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R


Κουκλί το άτιμο....
Καλά, ΚΟΥΚΛΙ bmw δεν έχει βγει από το R80GS και ένθεν, όλα περίεργα και ασύμμετρα είναι, το τρεντ πάει να αλλάξει από τα τελευταία XR και RS κλπ. Τα μπόξερ έχουν ασύμμετρο κινητήρα μαζί με όλα τα άλλα.

Το μεγαμώτο ήταν πιο εύπεπτο λίγο (είχε ένα στον Σεντ Ετιέν στο ψαρ, σταμάτησα να κοιτάω γιατί θα κοιμάμαι με τα μηχανάκια αν συνεχίσω έτσι). Αλλά το σέβεσαι το ΗΡ για την προσπάθεια που έκαναν.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ερώτηση για γνώστες


Ανταλλακτικά husqvarna terra strada από BMW η από ΚΤΜ;


Μετά την τοποθέτηση των αποστατών έχω θέμα με την ντιζα γκαζιού, στο τέρμα αριστερά τραβιέται. Αυτή της χασκι είναι λίγα εκατοστά πιο μακριά, λέω ας πάρω και μία για συμπλέκτη που επίσης είναι πιο μακριά. Το τιμόνι είναι πιο ψηλά από ότι θα το σήκωναν μόνο οι αποστάτες γιατί έχει και την βάση οργάνου και φώτων πιασμένα εκεί


Είχα και μία τρελή σκέψη να δω αν μπορεί να πιάσει βάση στον λαιμό της μοτοσυκλέτας και να φύγει η κατασκευή από το τιμόνι αλλά μάλλον ανοίγω κουτί με σκουλήκια που λένε οι ξένοι.
 

Λευκάδιος

Μέλος
Περιοχή
West Side Athens
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BRP
Ερώτηση για γνώστες


Ανταλλακτικά husqvarna terra strada από BMW η από ΚΤΜ;


Μετά την τοποθέτηση των αποστατών έχω θέμα με την ντιζα γκαζιού, στο τέρμα αριστερά τραβιέται. Αυτή της χασκι είναι λίγα εκατοστά πιο μακριά, λέω ας πάρω και μία για συμπλέκτη που επίσης είναι πιο μακριά. Το τιμόνι είναι πιο ψηλά από ότι θα το σήκωναν μόνο οι αποστάτες γιατί έχει και την βάση οργάνου και φώτων πιασμένα εκεί


Είχα και μία τρελή σκέψη να δω αν μπορεί να πιάσει βάση στον λαιμό της μοτοσυκλέτας και να φύγει η κατασκευή από το τιμόνι αλλά μάλλον ανοίγω κουτί με σκουλήκια που λένε οι ξένοι.
Σε αρκετά μηχανάκια αρκεί μόνο να αλλάξεις την πορεία των ντιζών, δες περίπου στην μέση της σελίδας του λινκ μήπως σε βοηθήσει
 

ilias.ali

Ready To Race
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Ali
Μοτό
KTM 625 SXC 2004
Γύρισες την γκάζιερα αναποδα??

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Το άλλαξα ήδη, ευχαριστώ πολύ. Μοιάζει πολύ πιο χαλαρό, δεν έβαλα μπρος ακόμα.

Όχι, απλά πέρασα την ντιζα πίσω από την τιμονοπλακα.

*Έλυσα γκαζιέρα, έβγαλα την ντιζα, πέρασα πίσω, έδεσα. Μετά άλλαξα θέση στον σκληρό γωνιακό οδηγό χαλαρώνοντας το 14 παξιμάδι. Ούτε τρία λεπτά δουλειά. Έπρεπε να βρω το εργαλείο για το λάδωμα ντιζών να ρίξω λίγο λιπαντικό μέσα με την ευκαιρία. Έχει κοπεί το λάστιχο που καλύπτει το ρυθμιστικό στην άκρη της ντιζας, πρέπει να το καλύψω με ένα θερμοσυστελλόμενο πριν χαθεί.
 
Τελευταία επεξεργασία:

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Άλλαξα μπαταρία.
Δεύτερο μηχανάκι που παθαίνει τέτοια ζημιά από καθησιό.

Ναι σφάλμα αναβάτη είναι γενικότερα, κανένα δεν έχει γράψει αναμενόμενα χιλιόμετρα βέβαια, η επιτροπή σοφών και πολιτικών θα έχει την κατάρα μου για πάντα.


Τώρα θέλουμε λάστιχα... Στην κατάλληλη εποχή προέκυψε!

Θέλει και ένα χάδι αγάπης το όργανο.
 

Dakkar1983

WannaBe
Περιοχή
Αιγάλεω
Όνομα
Νικόλαος
Μοτό
BMW g 650 x challenge
Καλημέρα, αύριο πάω στον Παναγιωτόπουλο ένα x challenge για έλεγχο αγοράς, μήπως ξέρουμε κανέναν μηχανικό να αναζητήσω?
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Καλημέρα, αύριο πάω στον Παναγιωτόπουλο ένα x challenge για έλεγχο αγοράς, μήπως ξέρουμε κανέναν μηχανικό να αναζητήσω?
Τον Σάκη...

Πες του οτι σε στέλνει ο Δελαπόρτας Κώστας
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Να είσαι καλά νεε μου .. την ευχή μου
ρε συ Κώστα ο φίλος μας εδώ ο Νικόλας ο κοντοχωριανός ο σεβαστικός βλέπω είναι σειρούλα μου του 83' Πρέπει να σου μιλάω κι εγώ στον πληθυντικό ας ούμε??
 

Dakkar1983

WannaBe
Περιοχή
Αιγάλεω
Όνομα
Νικόλαος
Μοτό
BMW g 650 x challenge
ρε συ Κώστα ο φίλος μας εδώ ο Νικόλας ο κοντοχωριανός ο σεβαστικός βλέπω είναι σειρούλα μου του 83' Πρέπει να σου μιλάω κι εγώ στον πληθυντικό ας ούμε??
Εμείς δε γνωριζόμαστε όμως από κοντά όπως εσείς.. (Δεν είχα ακόμα την τιμή.. ) Εσύ όμως Βαγγέλα σειρούλα μού τι θα λεγες να γνωριστούμε από κοντά.. Κορυδαλλό δε μένεις?
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
ρε συ Κώστα ο φίλος μας εδώ ο Νικόλας ο κοντοχωριανός ο σεβαστικός βλέπω είναι σειρούλα μου του 83' Πρέπει να σου μιλάω κι εγώ στον πληθυντικό ας ούμε??
Ότι θετε κάντε....μην σας βάλω στα γόνατα για κουπεπε καμμία μέρα και αλλάξετε συνοικία.
 
Top Bottom