GAERNE FASTBACK ENDURO

Adventuristas

Μέλος
Περιοχή
Βάρκιζα
Όνομα
Ιωσήφ
Μοτό
KTM ADVENTURE 1090R
Στη τελευταία βόλτα διαλύθηκαν μετά από αρκετά χρόνια οι μπότες μου που είχα για το χώμα, και μετά από σχετική έρευνα κατέληξα στο μοντέλο του τίτλου σε καφέ χρώμα που τις βρίσκω πολύ όμορφες.
Αλλά έχω πρόβλημα με το νούμερο, στα "κανονικά" παπούτσια φοράω 43 και τις μπότες μου συνήθως 44 με την εντουράδικη κάλτσα. Στο internet βρίσκω μόνο 43 και 45 και στα reviews άλλοι λένε πάρτε τις ένα νούμερο μεγαλύτερες και άλλοι ότι βγαίνουν μεγάλες και να τις πάρουμε στο νούμερο μας, ενώ και και σε ένα πίνακα που βρήκα μου έβγαινε το 43.
Στην Ελλάδα δεν τις βρίσκω για δόκιμη.
Θέλω την άποψη όσων έχουν gaerne μπότες, να πάω σε 43; ή σε 45; ή να περιμένω να βρω 44;
Ευχαριστώ όσους μπήκαν στον κόπο να το διαβάσουν
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Να περιμένεις να βρεις 44 αν φοράς 43. Είχα μπότες Gaerne, φοράω 44 κανονικά και μου έκανε το 45 σε Gaerne. το 43 θα σου είναι μικρό, το 45 θα κολυμπάει.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Καλημέρα.
Έχω gaerne και είναι ένα νούμερο πάνω από το σύνηθες νούμερο.
Κάθονται στο πόδι μια χαρά...
 

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
Το μέγεθος της μπότας είναι σαν τις συζητήσεις για τα λάστιχα.... Ο καθένας έχει και από μία άποψη.

Προσωπικά λοιπόν, φορώντας 45 σε πολιτικό-αθλητικό παπούτσι παίρνω Νο47 σε μπότες. Ο λόγος είναι αφενός μία εξόστωση που έχω στο δεξί πόδι και αφετέρου η περίμετρος της γάμπας μου.
Επειδή λοιπόν ο καθένας είναι μοναδικός θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις αν όχι τις ίδιες, κάποιες παρόμοιες της Gaerne για να έχεις την άποψη σου.
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Εγώ έχω τις gx1. Τις πήρα ίδιο νούμερο με τα αθλητικά, όπως έλεγε και το size chart της εταιρείας. Το μήκος του ποδιού μου είναι 27εκ. Μου έκατσαν τέλεια.
 

Adventuristas

Μέλος
Περιοχή
Βάρκιζα
Όνομα
Ιωσήφ
Μοτό
KTM ADVENTURE 1090R
Σε ευχαριστώ, με βοήθησες αρκετά γιατί είμαστε στα ίδια νούμερα και εγώ μετρήθηκαν στα 27εκ. και φοράω 43 στα αθλητικά. Γενικά είμαι της άποψης ότι κράνος και μπότα πρέπει να τα δοκιμάσεις πριν τα αγοράσεις αλλά δυστυχώς δεν τις έχει κανείς Ελλάδα και δεν το βρίσκω σωστό να πάω σε κάποιον έμπορο να δοκιμάσω άλλα μοντέλα τις εταιρείας για να βρω το νούμερο και τελικά να αγοράσω από το internet
[QUOTE="Kardabix, post: 383021, member: 330
 

Λευκάδιος

Μέλος
Περιοχή
West Side Athens
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BRP
Σε ευχαριστώ, με βοήθησες αρκετά γιατί είμαστε στα ίδια νούμερα και εγώ μετρήθηκαν στα 27εκ. και φοράω 43 στα αθλητικά. Γενικά είμαι της άποψης ότι κράνος και μπότα πρέπει να τα δοκιμάσεις πριν τα αγοράσεις αλλά δυστυχώς δεν τις έχει κανείς Ελλάδα και δεν το βρίσκω σωστό να πάω σε κάποιον έμπορο να δοκιμάσω άλλα μοντέλα τις εταιρείας για να βρω το νούμερο και τελικά να αγοράσω από το internet
[QUOTE="Kardabix, post: 383021, member: 330
Έψαχνα και εγώ τις Fastback (τα τελευταία μοντέλα γιατί υπάρχει και παλαιότερο) πριν λίγο καιρό αλλά δεν τις έχει ούτε η αντιπροσωπεία της Gaerne (στην Κηφισσιά). Αν θες μπορώ να σου στείλω με πμ το κινητό ενός εξυπηρετικού παιδιού που δουλεύει εκεί μπας και υπάρχει δυνατότητα να τις φέρει.
Εγώ βιαζόμουν και πήρα άλλης εταιρείας..
 

bill race

Μέλος
Περιοχή
Λουτρακι
Όνομα
Βασιλης
Μοτό
Gamoto
Το νέο μοντέλο λέγεται fastback endurance, είναι ιδανικές για enduro γιατί έχουν άρθρωση, είναι ελαφριές και σχετικά καλή τιμή.
Τις φέρνει ο Giorgios Mandanis με παραγγελία, παλιός αγωνιζόμενος και καλό παιδί.
Και σε αυτές ισχύει ένα νούμερο μεγαλύτερες από αθλητικό
 

Adventuristas

Μέλος
Περιοχή
Βάρκιζα
Όνομα
Ιωσήφ
Μοτό
KTM ADVENTURE 1090R
Έχει βγάλει τη fastback endurance που είναι ΜΧ και την fastback Enduro που διαφέρει στη σόλα (τρακτερωτή) και στο χρώμα, βγαίνει σε ενα πολύ ωραίο σκούρο καφέ. (Δεν κατάφερα να ανεβάσω φωτό) Τον Καρρέρ και το drakos engineering στη Καλλιρρόης, εκεί που ήταν το no limits, ξέρω να έχουν GAERNE, Στη Κηφισιά ποια είναι η αντιπροσωπεία; ότι τηλέφωνα μου στείλετε ευπρόσδεκτα. Άμα δεν την βρω θα πάω σε SDI X-3 ENDURO
 

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
Αν θεωρείτε διαφήμιση να διαγραφεί παρακαλώ.
Γιατί να είναι διαφήμιση? Αφού όλος ο κόσμος στο car τρέχει για να δει κάτι...
Πάντως περίεργο είναι που ο Γιώργος από την Αλεξ/λη ξεκίνησε με 240€ τον 10/20, ανέβασε στα 260€ τον 11/20 και πουλάει 270€ τον 12/20.
Παρακαλώ ας τις αγοράσει κάποιος γιατί βλέπω σε λίγο να πλησιάζουν το πεντακοσάρικο....
 

Adventuristas

Μέλος
Περιοχή
Βάρκιζα
Όνομα
Ιωσήφ
Μοτό
KTM ADVENTURE 1090R
Αν θεωρείτε διαφήμιση να διαγραφεί παρακαλώ.
Δεν είναι η Enduro αλλά μπορώ να του κάνω ένα τηλέφωνο. Εν τω μεταξύ γράφει ιδιώτης αλλά έχει αρκετά προϊόντα και σε καλές τιμές π.χ. sidi crossfire 3 και alpine star tech7
 
Top Bottom