Gaerne gx1

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Πήρα και μπότες : http://www.gaerne.com/images/articoli/boots/gx1-white-mod.jpg?w=420&h=460&mode=max .Είμαι συναισθηματικά δεμένος με το συγκεκριμένο μοντέλο γιατί ήταν αυτές που με έβαλαν στο χορό πριν από 20 χρόνια αλλά εδώ μιλάμε για άλλη μπότα πολύ πιο ενισχυμένη αλλά με την ίδια ποιότητα υλικών,plus ,τα αλουμινένια κουμπώματα...
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Αφού λοιπόν έχω βάλει τις gaerne για πούλημα ας γράψω και ένα mini review. Οι μπότες αγοράστηκαν από Ελλάδα χωρίς όμως να τις δοκιμάσω στο πόδι μου. Είχα τα προηγούμενα χρόνια τις sg 10 και τις gx1 χωρίς να έχω κανένα θέμα με την εφαρμογή τούς. Ποιοτικά οι μπότες είναι εξαιρετικές και αν σκεφτείς ότι είναι και made in Italy για 215 ευρώ τις θεωρώ τίμια αγορά. Είχα όμως θέμα με την εφαρμογή τους... Όταν τις φορούσα με ενοχλούσαν στο καλάμι και στους αστραγάλους, ενώ το νούμερο ήταν ΟΚ. Είπα να τους δώσω λίγο χρόνο, να δω μήπως μαλακώσουν αλλά μάταια. Η συγκεκριμένη μπότα είναι πολύ ΜΧ για τα γούστα μου και σε συνδυασμό με τα hot spots που συνέχιζε να δημιουργεί με έκανε να πάρω την απόφαση να τις αλλάξω. Σαν καλούπι θα ταιριάζει σίγουρα σε κάποιον με ποιο χοντρές γάμπες και πέλμα. Από αντοχή στο νερό είχαν πολύ καλή αλλά φορεμενες με παντελόνι over the boot. Αυτά τα ολίγα. Ελπίζω να βοήθησα κάποιον που το σκέφτεται για τις συγκεκριμένες.
 
Top Bottom