Garmin Zumo 340LM Louis Edition

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Στις συσκευές Garmin δεν πληρώνεις το hardware, η καλύτερα δεν πληρώνεις μόνο αυτό...
Πληρώνεις και τους χάρτες!
Αυτό το μηχάνημα είναι discontinued, δεν παράγεται πλέον.
Οι χάρτες είναι μόνο γιά 22 χώρες.
Αν το δεις από αυτό το πρίσμα δεν είναι ευκαιρία...
Αν όμως το οικονομικό είναι συγκεκριμένο κ θες να διαθέσεις μέχρι αυτό το ποσό, τότε είναι μια χαρά αγορά!
Βέβαια θα χρειαστείς χάρτες σε περίπτωση ταξιδιών στο εξωτερικό...
Αλλά αυτό δεν είναι μεγάλο πρόβλημα...

Πάντως να αναφερθεί εδώ, γιατί πολλοί δεν το γνωρίζουν ότι ένα από τα πιό δυναμικά ανερχόμενα Ελληνικά κατάστημα πώλησης συσκευών Garmin, ανήκει σε φίλο μοτοσυκλετιστή.
Περισσότερα για όσα αναφέρω με πμ
Χάρτες βρίσκεις βρε Χάρη, και σπασμένους και ελεύθερους απ το γνωστό site (τα ξέρεις καλύτερα εσύ :) ) . Επίσης και το 660 Discontinued είναι αλλά πουλάει σαν ψωμάκι μετεχειρο και με μεγαλύτερη τιμή.
Θεωρώ ότι πληρώνεις Garmin software, χρηστικοτητα, αξιοπιστία και ανάλογα και το μοντέλο (πχ το 660 έχει τους περισσότερους φαν απ τα discontinued )
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Στις συσκευές Garmin δεν πληρώνεις το hardware, η καλύτερα δεν πληρώνεις μόνο αυτό...
Πληρώνεις και τους χάρτες!
Αυτό το μηχάνημα είναι discontinued, δεν παράγεται πλέον.
Οι χάρτες είναι μόνο γιά 22 χώρες.
Αν το δεις από αυτό το πρίσμα δεν είναι ευκαιρία...
Αν όμως το οικονομικό είναι συγκεκριμένο κ θες να διαθέσεις μέχρι αυτό το ποσό, τότε είναι μια χαρά αγορά!
Βέβαια θα χρειαστείς χάρτες σε περίπτωση ταξιδιών στο εξωτερικό...
Αλλά αυτό δεν είναι μεγάλο πρόβλημα...

Πάντως να αναφερθεί εδώ, γιατί πολλοί δεν το γνωρίζουν ότι ένα από τα πιό δυναμικά ανερχόμενα Ελληνικά κατάστημα πώλησης συσκευών Garmin, ανήκει σε φίλο μοτοσυκλετιστή.
Περισσότερα για όσα αναφέρω με πμ
Αν εννοείς τον @The Doctor και το κατάστημα του fotoagora.gr.......το λέω εγώ.
Ο Σταύρος έχει βοηθήσει πολύ κόσμο εδώ και πολλά χρόνια και νομίζω αξίζει και σαν επαγγελματίας, αλλά κυρίως σαν άνθρωπος . ....όλη την στήριξη μας!!!
 

Srider

Βόρειο Μέλος
Περιοχή
Gothenburg - Sweden
Όνομα
Giorgos
Μοτό
Ténéré 700 World Raid | 2022
Δηλαδή αν αγοράσω από τον Σταύρο (fotoagora.gr) και παρουσιάσει η συσκευή κάποιο πρόβλημα απευθύνομαι σε αυτόν και οχι κατευθείαν στην Garmin ??
Μετά η fotoagora.gr που στέλνει τη συσκευή για επισκευή ? Στον Σκορδίλη ή σε γραφεία της Garmin (παρακάμπτει δηλαδή τον Σκορδίλη) ?
 

Srider

Βόρειο Μέλος
Περιοχή
Gothenburg - Sweden
Όνομα
Giorgos
Μοτό
Ténéré 700 World Raid | 2022
Αυτό το μηχάνημα είναι discontinued, δεν παράγεται πλέον.
Δεν μου λέει κάτι αυτό. Ότι το 340 είναι discontinued.
Δηλαδή αν έχει μείνει ένα BMW R1200GS μοντέλο του 2016 και το πουλάνε σε πιο χαμηλή τιμή για να μην τους μείνει και επειδή άρχισε να πουλιέται το 2017 μοντέλο, αυτό σημαίνει ότι δεν είναι καλή αγορά γιατί είναι "discontinued, δεν παράγεται πλέον".

Και εμένα όταν ήθελε επισκευή το 350 (4 χρόνια μετά την αγορά του) ήταν:
α) discontinued
β) εκτός εγγύησης
Παρόλαυτα η Garmin μου έστειλε refurbished 390 μοντέλο έναντι 100 ευρώ.

Εγώ μια χαρά ευκαιρία το βρίσκω το 340 του Λούης σε περίπτωση που κρατήσει μερικά χρονάκια και μετά η Garmin σε "αναβαθμίσει" έναντι ενός νορμάλ ποσού.

Σου ζητούν να στείλεις μόνο τον πλοηγό, όχι καλωδίωση και βάσεις.Εμένα μου έστειλαν μόνο τη συσκευή. Φίλος που έστειλε για επισκευή / αντικατάσταση το 350 του (σπασμένη οθόνη), του έστειλαν ολοκαίνουργιο 390, με όλες τις βάσεις και τις καλωδιώσεις.
Εμένα μια χαρά μου φαίνονται οι after sales υπηρεσίες τους, εκτός και αν στο 340 ειδική έκδοση του Λούης δεν παίζει τέτοια μεταχείριση και αντικατάσταση στο μέλλον.
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
το 395 εχει τωρα η garmin,αλλα το 390 δεν με χαλαει καθολου.
αλλωστε ο αγιος βασιλης παιζει να ερθει και με εκπτωσεις τοτε.....που θα ειναι ακομη καλυτερα
 

STELTH

Μέλος
Περιοχή
ΧΙΟΣ-ΑΘΗΝΑ-ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Όνομα
ΣΤΕΛΙΟΣ
Μοτό
GS 1200 ADV DOHC
TRICITY 125 YAMAHA
Kαλησπερα κ ευχαριστω ολους για τις απαντησεις.Το zumo παραγγελθηκε κ ταξιδευει προς Ελλαδα.
Απλα θελω να αναφερω κατι.
Με τον Σταυρο απο την fotoagora ειχα μιλησει ,πολυ παλαιοτερα οταν ειχα αποφασισει να παρω garmin απο το καταστηματα του.Τοτε βεβαια η καρτα ειχε υπολοιπο κ αποφασισαμε να κανω την αγορα με δοσεις,το θεμα ηταν οτι επρεπε να παω ο ιδιος απο εκει για να περασει την καρτα,πραγμα που το καθιστουσε αδυνατο λογο οτι δεν μπορουσα να φυγω απο το νησι.Ο Σταυρος σαν επαγγελματιας αλλα κ σαν ανθρωπος μου αφησε τις καλυτερες εντυπωσεις κ μακαρι να ημουν στην οικονομικη κατασταση να μπορουσα να αγοραζα απο τον ιδιο το συγκεκριμενο η αλλο GPS ,σιγουρα αν φτιαξουν τα οικονομικα μου θα ειναι η επομενη επιλογη μου.Οι εποχες εχουν αλλαξει για εμενα τουλαχιστον προς το παρων ευχομαι.........
Ευχαριστω ιδιαιτέρως τον Γιωργο Srider που με βοηθησε κ μου εδειξε καποια πραγματα.
 

ELF

Μέλος
Περιοχή
Βόλος
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
BMW 1200 GS ADVENTURE
Καλησπέρα.Μία ερώτηση προς το φίλο που παρήγγειλε το garmin πιο πάνω,επειδή ενδιαφέρομαι κ εγώ για το εν λόγω ,είδα οτι δεν περιλαμβάνεται χάρτης της ελλάδος. Για να πάρεις αυτόν τον χάρτη ή γενικά κάποιους άλλους που με ενδιαφέρουν(πχ Ρουμανία) τους κατεβάζεις από κάπου δωρεάν η πληρώνεις? Γενικά είμαι λίγο άσχετος με τα gps kai είμαι στο ψάξιμο..Ευχαριστώ!!
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Καλησπέρα.Μία ερώτηση προς το φίλο που παρήγγειλε το garmin πιο πάνω,επειδή ενδιαφέρομαι κ εγώ για το εν λόγω ,είδα οτι δεν περιλαμβάνεται χάρτης της ελλάδος. Για να πάρεις αυτόν τον χάρτη ή γενικά κάποιους άλλους που με ενδιαφέρουν(πχ Ρουμανία) τους κατεβάζεις από κάπου δωρεάν η πληρώνεις? Γενικά είμαι λίγο άσχετος με τα gps kai είμαι στο ψάξιμο..Ευχαριστώ!!
http://mapas.alternativaslibres.es/downloads.php#Europe

Ρίξε μια ματιά εδώ πάνω ;)
 
Top Bottom