Google Maps κλειστοί δρόμοι λόγω εποχικότητας....

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Στο Google Maps πλέον όταν σχεδιάζουμε διαδρομή την περίοδο που είναι κλειστοί κάποιοι δρόμοι λόγω εποχικότητας (πχ πασα το χειμώνα) σε παει μέσω άλλων δρόμων και δεν σε αφήνει να σχεδιάσεις πάνω στον δρομο που θες αν είναι κλειστός, αυτό μηπως παρακάμπτεται με κάποιον τροπο?
Οσο εχω διαβάσει στο νετ όλοι εχουν το πρόβλημα αυτό χωρίς λύση...μήπως κάποιο τσακάλι απο δω εχει βρεί καποια λύση που μου διαφεύγει?? :thinking:
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Μην στενάχωριεσαι σου εχω έτοιμη την λύση
ΑΥΤΟΣΧΕΔΙΑΖΜΟΣ !!!!!!!
 

Simitis

Μέλος
Όνομα
Πέτρος
Μοτό
Ducati Multistrada Enduro
Άμα δουλεύεις στον υπολογιστή. Δοκίμασες να συρεις την διαδρομή (με αριστερό κλικ πατημένο) απο το σημείο που θέλεις να περάσεις και έπειτα να πεις σιγανά "αει στο διάολο τόση ώρα"?
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Ναι...να μη πηγαίνεις στα πάσα το χειμώνα :p

:D:D:D:D:laugh::laugh::laugh::laugh::laugh:
ελα μ΄ντε...ασε που ειναι τρε μπαναλ πλεον...πασα κ ακρωτηρι εχουν παει πολυτεροι απ'οτι στην Μουτσαρα....:p


(αστειο ετσι:D,σαφως να πας! ειναι ολα τους ξεχωριστα!)
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Μολις το διαβασα στο gsmotoclub και το μεταφερω.
Βαζεις στην ημερομηνια αναχωρησης καλοκαιρινο μηνα και ανοιγουνε οι δρομοι διαπλατα.
Λοιπόν όντως μου απάντησε ο Μανώλης @emlazo σε διπλανό φόρουμ και τον ευχαριστώ!

Το μυστικό ειναι να βάλεις μόνο σημείο εκκίνησης & τερματισμού και στη συνέχεια να σύρεις την διαδρομή από τα μέρη που θέλεις να περάσεις



Το κακό είναι ότι αν βάλεις πολλαπλους προορισμούς δεν στο βγάζει
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Ναι...να μη πηγαίνεις στα πάσα το χειμώνα :p

:D:D:D:D:laugh::laugh::laugh::laugh::laugh:
Ειμαι καλοκαιρινός τύπος οντως :p


ελα μ΄ντε...ασε που ειναι τρε μπαναλ πλεον...πασα κ ακρωτηρι εχουν παει πολυτεροι απ'οτι στην Μουτσαρα....:p


(αστειο ετσι:D,σαφως να πας! ειναι ολα τους ξεχωριστα!)
Και πριν 2 χρονια το ονειρευόμουν με τον φιλο και δεν έκατσε (επεσε πανω στ capital control και την γενικότερη αβεβαιότητα) , για να δούμε φέτος :eek:

Το ταξιδι αυτο δεν το κανω για τον ντε και καλά προορισμό (βορειότερο σημείο της Ευρώπης) αλλά για την ξεχωριστή ομορφιά αυτης της χώρας , κι αφου θα πας ως εκει πας και στην κορυφη :) αλλωστε εχω παει πολλες φορες στο νοτιοτερο (Γαυδος) :p

Άμα δουλεύεις στον υπολογιστή. Δοκίμασες να συρεις την διαδρομή (με αριστερό κλικ πατημένο) απο το σημείο που θέλεις να περάσεις και έπειτα να πεις σιγανά "αει στο διάολο τόση ώρα"?
Το δοκίμασα αλλά ελα μου ντε που εβαζα πολλαπλους προορισμους και δεν μου το εμφάνιζε... :UH: (το αει στο διαολο το χα πει ηδη καμια 10αρια φορες :D)
 
Top Bottom