GPS Πώς μεταφερω διαδρομη απο Google Maps στο android κινητο?

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Γνωριζει καποιος πώς μπορω μια διαδρομη που εχω φτιαξει στο PC και στο Google Maps να την μεταφερω στο android Κινητο και να την τρεξω εκει?
Υπ οψη εχω το Sygic στο κινητο...Ή αν σε καποιο αλλο προγραμμα πλοηγησης γινεται επισης που να μην απαιτει συνδεση ιντερνετ και να παιζει offline μονο ως gps...?
 

Dr Evil

Μέλος
Περιοχή
Μαρουσι
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
Bmw 650 dakar
Γνωριζει καποιος πώς μπορω μια διαδρομη που εχω φτιαξει στο PC και στο Google Maps να την μεταφερω στο android Κινητο και να την τρεξω εκει?
Υπ οψη εχω το Sygic στο κινητο...Ή αν σε καποιο αλλο προγραμμα πλοηγησης γινεται επισης που να μην απαιτει συνδεση ιντερνετ και να παιζει offline μονο ως gps...?
Κατεβασε στο κινητο σου την εφαρμογη gpx viewer . Κανε εξαγωγη του χαρτη στο google σαν kmz και ανοιξε τον με την εφαρμογη. Αν και το κινητο σου εχει gps το ενεργοποιεις και εχεις την διαδρομη σε σχεση με το στιγμα σου και την ακολουθεις.
 
Τελευταία επεξεργασία:

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Ευχαριστω παιδια...σουπερ!
Επισης να πω εδω οτι στο παρα 5' πριν τις απαντησεις σας,ηρθε απο μηνανης GS1150A θεός,φιλαρακος απο τα παλια και εδωσε μια ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ ΛΥΣΗ στο θεμα...!Θενκς κερναω τις μπυρες οταν βρεθουμε κατω...ξερεις εσυ...:)

Ειναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ευκολη λυση και δουλευει εξαιρετικα!
Παραθετω,πιθανον να ενδιαφερει κι αλλους...:ok:



 
Τελευταία επεξεργασία:

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Ενδιαφέρον Μαθό.
Αν και φαίνεται λίγο πιό πολύπλοκο.
Ας πουν και όσοι ήδη χρησιμοποιούν παρόμοιες εφαρμογές γνώμες-ιδέες-τρόπους-προγράμματα ,ωστε να δημιουργήσουμε εδώ μια βάση δεδομένων/οδηγό ,για χάραξη-πλοήγηση κτλ.
 

Dr Evil

Μέλος
Περιοχή
Μαρουσι
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
Bmw 650 dakar
Εγω βρισκω πιο απλο τον τροπο που προανεφερα τον χρησιμοποιω αρκετο καιρο και βλεπεις και τον χαρτη με δορυφορικη μορφη εδαφους. Το μονο μειον ειναι το οτι πρεπει να εισαι συνδεδεμενος στο ιντερνετ για να ανανεωνει τπυς χαρτες οσο προχωρας. Αλλα πια με τα πακετα ιντερνετ που κυκλοφορουν το κοστος ειναι αστειο.
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Εγω βρισκω πιο απλο τον τροπο που προανεφερα τον χρησιμοποιω αρκετο καιρο και βλεπεις και τον χαρτη με δορυφορικη μορφη εδαφους. Το μονο μειον ειναι το οτι πρεπει να εισαι συνδεδεμενος στο ιντερνετ για να ανανεωνει τπυς χαρτες οσο προχωρας. Αλλα πια με τα πακετα ιντερνετ που κυκλοφορουν το κοστος ειναι αστειο.
Βαγγελη το δικο μου μεγαλο θεμα ειναι οτι δεν εχω συνεχη συνδεση ιντερνετ.Μονο wifi και με εξυπηρετουν ετσι μονο τα προγραμματα κ Χαρτες χωρις συνδεση.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ενδιαφέρον Μαθό.
Αν και φαίνεται λίγο πιό πολύπλοκο.
Ας πουν και όσοι ήδη χρησιμοποιούν παρόμοιες εφαρμογές γνώμες-ιδέες-τρόπους-προγράμματα ,ωστε να δημιουργήσουμε εδώ μια βάση δεδομένων/οδηγό ,για χάραξη-πλοήγηση κτλ.

Υπαρχουν ηδη αρκετα θεματα....μαλλον πρεπει να τα ενωσουμε καποια στιγμη, γιατι ειναι ενδιαφερον για πολλους
http://www.advride.gr/threads/Χαρτες-για-gps.5219/

http://www.advride.gr/threads/Προγράμματα-πλοήγησης-Ποιο-χρησιμοποιείτε-και-σε-τι-συσκευή.1213/

http://www.advride.gr/threads/gps-garmin-mapsource-info-κατανόηση.1151/

http://www.advride.gr/fotoadv/Εξοπλισμός-ταξιδιού.22/page-2
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Υπαρχουν ηδη αρκετα θεματα....μαλλον πρεπει να τα ενωσουμε καποια στιγμη, γιατι ειναι ενδιαφερον για πολλους
Μια κατηγορια στα ταξιδιωτικα ξεχωριστη και εξειδικευμενη "GPS" ειναι παντα χρησιμη για ολους...πολυ το αργησατε...οχι τιποτ'αλλο.Παιρνει θαρρος κ το Πλι κ ελλείψει gps ξεκιναει για Δαλματικες και φτανει στις Ιαπωνικες μεσω Μαροκου...:D:p
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Μια κατηγορια στα ταξιδιωτικα ξεχωριστη και εξειδικευμενη "GPS" ειναι παντα χρησιμη για ολους...πολυ το αργησατε...οχι τιποτ'αλλο.Παιρνει θαρρος κ το Πλι κ ελλείψει gps ξεκιναει για Δαλματικες και φτανει στις Ιαπωνικες μεσω Μαροκου...:D:p
το πουλι...θελει αλλη κατηγορια:D
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Ειναι απ'αυτα τα πουλια που δεν μπαινουν σε κλουβια...αμα το βαλεις...το σκοτωσες...:rolleyes:
Η πραγματικότητα ειναι οτι ψάχνω εδω και 6 χρονια πιo τζι πι ες να αγοράσω αλλα δεν εχω αποφασίσει ακομα
Ειναι σιγουρο οτι πολλες φορες αν δεν είχα στο κινητό αυτήν την εφαρμογή του κουγκλι και ειδικα σε αστικό περιβάλλον θα έπρεπε να απευθυνθώ στην εκάστοτε αστυνομία για να με βγάλουν εκτος πόλης (οπως το εχω κανει )
Ειναι μεγάλη ευκολία, αλλα και ρωτώντας πας στην πόλη ,φτανει να εχεις και καποιο χάρτη τον οποίο τον αγοράζω επιτόπου και μετα το πέρας του ταξιδιού ως δια μαγείας παντα τον χάνω
Ομως πλεον το εχω αποφασίσει και θα αγοράσω τζι πι ες και εχω ήδη ξεκινήσει να διαβάζω αυτα που γράφεται οςο αφορα τα αρχεία κλπ ( εδω και καιρο )
 

kaf

Μέλος
Όνομα
Κων/νος
Μοτό
Voge 300 Rally
Σε android η εφαρμογή MAPSme λειτουργεί και offline αφού πρώτα έχεις κατεβάσει τους ανάλογους χάρτες σπίτι σου ή αλλου με wifi αν δε θέλεις να χρησιμοποιήσεις δεδομένα του δικτύου σου.
 

kaf

Μέλος
Όνομα
Κων/νος
Μοτό
Voge 300 Rally
Για ασφάλτινο κίνηση βρίσκω το πλοηγό της google στο android επαρκεστατο. Για χωματινες βγάζω τις διαδρομές στο google earth στο pc και τις στελνω μέσω gmail στο κανονικό email.ανοίγω το αρχείο στο κινητό ,το αποθηκευω και το προβαλω μέσω της εφαρμογής mapsme.
 

ta-sio

Μέλος
Όνομα
ΤΑΣΟΣ
Μοτό
HONDA NC750X το γκρι το αντβέτσιουρ...
yamaha virago 250
Ευχαριστω παιδια...σουπερ!
Επισης να πω εδω οτι στο παρα 5' πριν τις απαντησεις σας,ηρθε απο μηνανης GS1150A θεός,φιλαρακος απο τα παλια και εδωσε μια ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ ΛΥΣΗ στο θεμα...!Θενκς κερναω τις μπυρες οταν βρεθουμε κατω...ξερεις εσυ...:)

Ειναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ευκολη λυση και δουλευει εξαιρετικα!
Παραθετω,πιθανον να ενδιαφερει κι αλλους...:ok:
Ωραία η λύση...πες μου τώρα για το αντοιστιχο για iphone
 

Θάνος.Κ

Σκουτεροtraveller
Περιοχή
Νότια Προάστια Αθηνών forever
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Honda SH 300i C-Abs
Απορια να ξερει κάποιος: Ο ΙΤΝ manager στα διαθεσιμα format που εχει για export γνωριζει καποιος ποιο ειναι το αντιστοιχο export που ειναι συμβατο με το Here Maps???

Στο Κινητο μου (Μicrosoft Lumia 640 LTE) εχει τα Here Maps. Τα οποια για τουριστικη χρηση ειναι μια χαρα σχεδον στο 90% των περιπτωσεων που τα εχω χρειαστει.

ΠΡΟΣΟΧΗ μιλαω για χαρτογραφηση ασφαλτινων διαδρομων αντε κ χωματοδρομων κ οχι μονοπατιων (αλλωστε με τι να κανω εντουρο?? με το SH ?:pointu:)

Εν συγκριση με τα Google Maps τα βρισκω απειρως καλυτερα. Εχεις φωνητικη πλοηγηση διχως να απαιτούνται δεδομενα ιντερνετ κ σε καποια απομερα χωρια της Αχαιας οπου η πλοηγηση μεσω Google Maps απλα ΔΕΝ με τα Here Maps βρηκα το δρομο ΑΝΕΤΑ.
 

stavrouliasp

Μέλος
Όνομα
Παντελής
Μοτό
DR800S
Ευχαριστω παιδια...σουπερ!
Επισης να πω εδω οτι στο παρα 5' πριν τις απαντησεις σας,ηρθε απο μηνανης GS1150A θεός,φιλαρακος απο τα παλια και εδωσε μια ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ ΛΥΣΗ στο θεμα...!Θενκς κερναω τις μπυρες οταν βρεθουμε κατω...ξερεις εσυ...:)

Ειναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ευκολη λυση και δουλευει εξαιρετικα!
Παραθετω,πιθανον να ενδιαφερει κι αλλους...:ok:
Δεν φαίνονται οι φωτογραφίες καθαρά και με ενδιαφέρει πολύ το θέμα. Λίγη βοήθεια παρακαλώ.
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Δεν φαίνονται οι φωτογραφίες καθαρά και με ενδιαφέρει πολύ το θέμα. Λίγη βοήθεια παρακαλώ.
Ειναι pdf...αν ξερει καποιος τροπο να δωσω λινκ ευχαριστως να το ξαναβαλω
 
Top Bottom