gps δεν βγάζει τις διευθυνσεις

ΚΟΥΛΗΣ

Μέλος
Περιοχή
Πάργα
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Μοτό
990 ADVENTURE
Καλησπέρα, ετοιμάζω ένα ταξίδι στο εξωτερικό έχω κατεβάσει στο κινητό το navigon gps μπας κ βρίσκω τον δρόμο μου...
Έχω κατεβάσει τους χάρτες των χωρών που είναι να επισκεφτώ. πατάω να βρω τις διευθύνσεις των ξενοδοχειων κ δεν τις εμφανίζει. εμφανίζει κάποιες πολύ κεντρικές μόνο.
Όταν τις πατάω στο Google maps εμφανίζονται κανονικά.
τους χάρτες τους κατέβασα πριν καμιά δεκαπενταριά μέρες οπότε δεν νομίζω να χρειάζονται αναβάθμιση.
γνωρίζει κανείς τι μπορεί να φταίει;;
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Για τσεκαρε,στις ρυθμίσεις Χαρτών,εμφάνιση τι επιλογή για λεπτομέρεια χάρτη έχεις;...
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Εξαρτάται για ποια χώρα, δεν έχει για όλες αναλυτικά τους δρόμους...
Το Google maps σίγουρα τους έχει όλους αλλά θέλει σύνδεση δεδομένων για να δουλέψει εκτός αν αποθηκευσεις κάποιους χάρτες για εκτός σύνδεσης
 

ΚΟΥΛΗΣ

Μέλος
Περιοχή
Πάργα
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Μοτό
990 ADVENTURE
Για τις πρώτες μέρες που έχω κλείσει είδη ψάχνω στο κοτορ στο Μαυροβούνιο και στο μοσταρ στη βοσνια. εμφανίζει μόνο κεντρικές οδούς. Επειδή δεν θα έχω δεδομένα ίντερνετ στο κινητό γιαυτό κοιτάω να το διορθώσω.
έψαξα τις ρυθμίσεις δεν νομίζω να έχει πιο αναλυτικά τους χαρτες
 

ΚΟΥΛΗΣ

Μέλος
Περιοχή
Πάργα
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Μοτό
990 ADVENTURE
Για τις πρώτες μέρες που έχω κλείσει είδη ψάχνω στο κοτορ στο Μαυροβούνιο και στο μοσταρ στη βοσνια. εμφανίζει μόνο κεντρικές οδούς. Επειδή δεν θα έχω δεδομένα ίντερνετ στο κινητό γιαυτό κοιτάω να το διορθώσω.
έψαξα τις ρυθμίσεις δεν νομίζω να έχει πιο αναλυτικά τους χαρτες
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
τι τα θες αυτα !!αφου σουπα!!!
εκει καποτε ηταν εμπολεμες ζωνες ειδικα βοσνια λες να εχουν αφησει τα αυτοκινητακια να χαρτογραφησουν!!!!!!!!?????????
αφου θα ξαναγινει καποια στιγμη το μπαμ
ρωτωντας πας στην πολη!!!παρε και ενα χαρτη οπου βρισκεις γουαι φαι βαζε τον γκουγκλι φτιαχνε δρομολογιο σε χαρτι και προχωρα δυναμικα
ολοι οι θεοι του κοΖμου μαζι σου!!!!
(που και που βαζε και καμια τοποθεσια στο ταξιδευουν τωρα να σε εχουμε λοκαριζμενο)
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Δεν έχει πιο αναλυτικόυς για Μαυροβούνιο και Βοσνία το Navigon.
Κατέβασε τους Here maps δουλεύουν offline όπως το navigon και νομίζω έχουν περισσότερη λεπτομέρεια πχ για Βοσνία οι χάρτες τους είναι 250mb που στο navigon είναι 20mb νομίζω! Δοκίμασε τους είναι δωρεαν για (Android που έχω εγώ) !
 

ΚΟΥΛΗΣ

Μέλος
Περιοχή
Πάργα
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Μοτό
990 ADVENTURE
εννοειται αυτό με το που ξεκινήσω θα ανεβάσω σχετικό θέμα...
Έχω από το πρωί που τρώγομαι πως θα το διορθώσω.
Η πιο απλή λύση μάλλον είναι να σημειώσω τις συντεταγμενες από το Google και να τις βάζω στο navigon που δεν θέλει νετ...
 

NLS

Μέλος
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW R1200GS '07
Το maps.me αν θυμάμαι είναι καλό σε offline χάρτες και free.
Αλλά μια χαρά λύση είναι Google Maps με αποθήκευση offline της διαδρομής που θα πας.
 

nikanthi

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Νικος
Μοτό
fzs1000
Εγώ αγόρασα το τομ τομ με 20 € για ένα χρόνο συνδρομή στο κινητό ... Καλό είναι, παντού με πήγε, αλλά αργούσε πολλές φορές να συνδεθεί με το δορυφόρο, και νομίζε ότι οδηγούσα βάρκα, μιας που τα ποτάμια τα έβγαζε σαν δρόμος.
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Εγώ αγόρασα το τομ τομ με 20 € για ένα χρόνο συνδρομή στο κινητό ... Καλό είναι, παντού με πήγε, αλλά αργούσε πολλές φορές να συνδεθεί με το δορυφόρο, και νομίζε ότι οδηγούσα βάρκα, μιας που τα ποτάμια τα έβγαζε σαν δρόμος.
μια χαρα !!!
θα το παρω!!!
 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Οι σιγκεκριμένες χώρες είναι χαρτογραφιμένες μόνο στους κύριους κεντρικούς άξονες!!!Γι αυτό και δεν βλέπει αυτό που θες.Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι σε ένα χαρτί εκτυπωμένα τα book που έχεις κάνει και πας ρωτώντας πας!!!
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Οι σιγκεκριμένες χώρες είναι χαρτογραφιμένες μόνο στους κύριους κεντρικούς άξονες!!!Γι αυτό και δεν βλέπει αυτό που θες.Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι σε ένα χαρτί εκτυπωμένα τα book που έχεις κάνει και πας ρωτώντας πας!!!
μαρεσειςπολυ!!!
 

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250
Δημήτρη........... να σου πω τη γνώμη μου μιας και είμαι πιο "ειδικός" απ' όλους εδω μέσα .......δεν θα χαθείς ποτέ !!!
 
Top Bottom