GPS - Roadbook - Mobile holder / Nav Tower και λοιπές ιδέες για εντουρο

Synchro

Μέλος
Όνομα
Christos
Μοτό
No Bike Left
Καλησπερα σε ολους.

Πρωτα απο ολα να θα ηθελα να ζητησω απο τους διαχειριστες να βαλουν το νημα στην σωστη ενοτητα γιατι δεν μπορουσα να αποφασισω σε ποια θα ηταν σωστη να παει

Επειδη τον τελυταιο καιρο εχω παρατηρησει - και αρεσει και σε μενα πολυ - αρκετους να ψαχνουν ιδεες για να φτιαξουν gps -nav holder / tower κυρως σε εντουρο μηχανακια που δεν προσφερουν χωρο και dashboard σκεφτηκα ενα ανοιξουμε εδω ενα θεμα με ιδεες , φωτο κτλ κτλ.

Εχω δει μεχρι τωρα - ενας ειναι ο STF με το AS mini fairing - 2-3 ατομα που επιχειρησαν να φτιαξουν κατι δικο τους η αγορασαν καποιο κιτ απο εμποριο και το προσαρμωσαν

Ειμαι κατοχος ενος exc 450 και ι δικια μου τελικη επιλογη ηταν ενα roadbook holder απο rebel X sports οπου με ενα δυο ram mounts μπορω να βαζω πανς απο κινητο η GPS μεχρι και ταβλετ 7''.
Επισης για να φτιαξω λιγο το ανυπαρτο σχεδον φως του exc προσαρμωσα ενα led spot απο Vision X.

Θα χαιρομουν πολυ να μοιραστουμε ιδεες , links , photo κτλ κτλ

Ευχαριστω
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Ωραίο θρεντ Χρήστο...!:ok:
Προσωπικά μου βάζεις φωτιές μιας και καιρό τριγυρνάει αυτή η σκέψη στο μυαλό μαζί με τις υπόλοιπες τροποποιήσεις για βόλτες περισσότερων χιλιομέτρων...;)
Να προτείνω κάτι...?
Εάν θες να προσθέσεις στο παρόν τρόπους κατασκευής σχάρας ή πρόσδεσης αποσκευών σε μοτοσυκλέτες τύπου EXC με ανύπαρκτο για τέτοιες δουλειές υποπλαίσιο...
 

Synchro

Μέλος
Όνομα
Christos
Μοτό
No Bike Left
Ωραίο θρεντ Χρήστο...!:ok:
Προσωπικά μου βάζεις φωτιές μιας και καιρό τριγυρνάει αυτή η σκέψη στο μυαλό μαζί με τις υπόλοιπες τροποποιήσεις για βόλτες περισσότερων χιλιομέτρων...;)
Να προτείνω κάτι...?
Εάν θες να προσθέσεις στο παρόν τρόπους κατασκευής σχάρας ή πρόσδεσης αποσκευών σε μοτοσυκλέτες τύπου EXC με ανύπαρκτο για τέτοιες δουλειές υποπλαίσιο...
Ευχαριστώ.
Καπου είδα σε ένα φόρουμ στο φπ μια σχαριτσα aftermarket που την είχαν βάλει πάνω σε exc και ήταν πολύ ωραία. Θα προσπαθήσω να την βρω.
 

Srider

Βόρειο Μέλος
Περιοχή
Gothenburg - Sweden
Όνομα
Giorgos
Μοτό
Ténéré 700 World Raid | 2022
Ωραίο θέμα!

Έχω 2 οικονομικά προϊόντα να προτείνω, ίδιας φιλοσοφίας και τα 2 (γύρω στα 110 ευρώ)

1) Το ORBIT από τους Πορτογάλους Η3D:





2) RMS universal navigation clamp:

 

Synchro

Μέλος
Όνομα
Christos
Μοτό
No Bike Left
Ευχαριστώ.
Καπου είδα σε ένα φόρουμ στο φπ μια σχαριτσα aftermarket που την είχαν βάλει πάνω σε exc και ήταν πολύ ωραία. Θα προσπαθήσω να την βρω.



Wolfgo rear rack την λενε. Θα την βρεις Amazon και είναι πολύ φθηνή.
 

Synchro

Μέλος
Όνομα
Christos
Μοτό
No Bike Left


Wolfgo rear rack την λενε. Θα την βρεις Amazon και είναι πολύ φθηνή.

Και αυτός είναι ο τρόπος που την έβαλε ο τυπος

Gav Hughes making some small brackets to fit the front to the subframe and then attaching to the rear mud hard .only carting a small tool kit but have a giant loop bag and it sits nice across it
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Και αυτός είναι ο τρόπος που την έβαλε ο τυπος

Gav Hughes making some small brackets to fit the front to the subframe and then attaching to the rear mud hard .only carting a small tool kit but have a giant loop bag and it sits nice across it
Ευχαριστώ...!
Δεν θυμάμαι το υποπλαίσιο να έχει τρύπες ή υποδοχές για αυτή τη δουλειά όμως...
Ούτε τρύπες στα πλαστικά της ουράς...:thumbsdown:
 

Synchro

Μέλος
Όνομα
Christos
Μοτό
No Bike Left
Ωραίο θέμα!

Έχω 2 οικονομικά προϊόντα να προτείνω, ίδιας φιλοσοφίας και τα 2 (γύρω στα 110 ευρώ)

1) Το ORBIT από τους Πορτογάλους Η3D:





2) RMS universal navigation clamp:

Srider και μένα είναι της ίδιας φιλοσοφίας με το rms και πάνω του μπαίνει το holder
 

Synchro

Μέλος
Όνομα
Christos
Μοτό
No Bike Left
Ευχαριστώ...!
Δεν θυμάμαι το υποπλαίσιο να έχει τρύπες ή υποδοχές για αυτή τη δουλειά όμως...
Ούτε τρύπες στα πλαστικά της ουράς...:thumbsdown:
Από ότι κατάλαβα πρέπει να έχει φτιάξει βάσεις με βόλτες που πιάνουν στο υποπλαισιο για να βιδωθεί η σχαρα με τρύπες και στην ουρά.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Από ότι κατάλαβα πρέπει να έχει φτιάξει βάσεις με βόλτες που πιάνουν στο υποπλαισιο για να βιδωθεί η σχαρα με τρύπες και στην ουρά.
Ας αυτοσχεδιάσουμε λοιπόν... ;)
 
Top Bottom