Gsμανιακο Πάσχα στο ......τρικορφο

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Δεν την πειραξα στο αφρώδες κομμάτι Κωστή.
Μόνο ύφασμα άλλαξα
Στο domi που έκανε ολική ανακατασκευή ο ζεφος, είμαι πολύ ευχαριστημένος
Και από τιμές είναι καλος
Οκ ευχαριστώ :friendship:
 

Savvas62

Μοτοβόλτα = ΙΕΡΗ - ΑΠΑΡΑΒΙΑΣΤΗ και ΑΙΤΙΑ ΠΟΛΕΜΟΥ
Όνομα
Σάββας
Μοτό
HONDA RC 90, HONDA HF-05, HONDA PCX 125+150, YAMAHA CYGNUS
Ναι ....ταυτότητες φίλε, αν και στραβωνουν οι Κροάτες και οι Βόσνιοι
Προτιμούν διαβατήρια μάλλον
Plf ζήτησαν οι Ιταλοί και πιστοποιητικά για να φάμε.
Κοβιντ στις άλλες χώρες δεν ειδαμε:D
Ευχαριστώ Κώστα ! :friendship::friendship::friendship:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Δέσαμε ....πριν λίγο
Ευχαριστώ για την παρεα

Εντυπώσεις φωτορεπορτάζ κλπ....σε μελλοντικό road story.


P.s....ειδα yugo cabrio, mercedes μετατροπή σε αγροτικό....θα σεβεστε:p
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
καλως ωρισατε φιλε,κ του χρονου με υγεια να ταξιδεψετε ξανα οπου επιθυμειτε!
σας χαιρομαι κ ευχομαι να ειστε παντα ετσι χαμογελαστοι!
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Καλώς επιστρέψατε Κώστα! Νομίζω πως τελικά είναι φτιαγμένη για εσένα αυτή που περιγράφει ο τίτλος του θέματος και το nickname σου.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Καλώς επιστρέψατε Κώστα! Νομίζω πως τελικά είναι φτιαγμένη για εσένα αυτή που περιγράφει ο τίτλος του θέματος και το nickname σου.
Πολλές ήταν οι στιγμές σε αυτή την βόλτα που σκεφτόμουν αυτό το θέμα φίλε.
Από το φόρτωμα, την άνεση, την τεράστια ροπή που φαίνεται όταν είναι φορτωμένη και το γρήγορο μάζεμα χλμ όπου χρειάζεται.
Δεν με φαντάζομαι να κάνω τέτοιες βόλτες με άλλη μηχανή με αυτή την άνεση και φυσικά το δέσιμο που έχω πλέον με τα gs...σε όλα τα επίπεδα
Την ξέρω και με ξέρει....με απλά λόγια.

Έχω και τον ασυνείδητο εαυτό μου(κυρά λενη), να μου ασκεί βέτο σε κάθε βόλτα....καταλαβαινεις
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Πολλές ήταν οι στιγμές σε αυτή την βόλτα που σκεφτόμουν αυτό το θέμα φίλε.
Από το φόρτωμα, την άνεση, την τεράστια ροπή που φαίνεται όταν είναι φορτωμένη και το γρήγορο μάζεμα χλμ όπου χρειάζεται.
Δεν με φαντάζομαι να κάνω τέτοιες βόλτες με άλλη μηχανή με αυτή την άνεση και φυσικά το δέσιμο που έχω πλέον με τα gs...σε όλα τα επίπεδα
Την ξέρω και με ξέρει....με απλά λόγια.

Έχω και τον ασυνείδητο εαυτό μου(κυρά λενη), να μου ασκεί βέτο σε κάθε βόλτα....καταλαβαινεις
Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Ενοχές δε χωράνε όταν διαπιστώνεις ότι η λογική έχει και απολαύσεις που απλά είναι διαφορετικές. Η λογική είναι σοβαρό εργαλείο για το ανθρώπινο ον.
Του χρόνου -καλά να 'μαστε- θα βγω ταξίδι Ευρώπη με τη μηχανή μετά από πολλά χρόνια. Διαβάζοντας κι εγώ το ταξίδι σας σκεφτόμουν πως στο διάτανο θα φθάσω στους Βάσκους με τον διάολο που έχω.
Όταν συναντηθούμε θα σε ρωτήσω μερικά πράγματα για βαλκάνια μήπως κάνω μια έκτακτη δοκιμαστική φέτος.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Ενοχές δε χωράνε όταν διαπιστώνεις ότι η λογική έχει και απολαύσεις που απλά είναι διαφορετικές. Η λογική είναι σοβαρό εργαλείο για το ανθρώπινο ον.
Του χρόνου -καλά να 'μαστε- θα βγω ταξίδι Ευρώπη με τη μηχανή μετά από πολλά χρόνια. Διαβάζοντας κι εγώ το ταξίδι σας σκεφτόμουν πως στο διάτανο θα φθάσω στους Βάσκους με τον διάολο που έχω.
Όταν συναντηθούμε θα σε ρωτήσω μερικά πράγματα για βαλκάνια μήπως κάνω μια έκτακτη δοκιμαστική φέτος.
Αν είσαι μονοκαβαλος θα είναι διαφορετικά τα πράγματα.
Αναγκαστικά θα κάνεις κάποια κομμάτια ευθείας σε Ιταλία και Γαλλία, αλλά αν έχεις χρόνο όλα θα γίνουν .
Οι ευθείες στην Γαλλία, είναι οτι πιο βαρετό έχω ζήσει πάνω στη μηχανή
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Αν είσαι μονοκαβαλος θα είναι διαφορετικά τα πράγματα.
Αναγκαστικά θα κάνεις κάποια κομμάτια ευθείας σε Ιταλία και Γαλλία, αλλά αν έχεις χρόνο όλα θα γίνουν .
Οι ευθείες στην Γαλλία, είναι οτι πιο βαρετό έχω ζήσει πάνω στη μηχανή
Θα κάνουμε το ίδιο ταξίδι με αυτό που είχα γράψει εδώ με τίτλο 1993. Ουσιαστικά θα είναι μια γιορτή για εμένα και τον κολλητό μου 30 χρόνια μετά.
Μονοκάβαλοι θα είμαστε (δικάβαλος με το NUDA ούτε καν θα το σκεφθόμουν).
Η διαδρομή ουσιαστικά είναι Ancona-Parma-Genova-San Remo και από εκεί παραλιακά όλη τη Κυανή Ακτή μέχρι Μονπελιέ και μέσω Πυρηναίων στην Ανδόρρα. Από εκεί θέλω να κάνω μια μικρή απόκλιση σε σχέση με το πρωτότυπο ταξίδι και πριν την Βαρκελώνη να επισκεφθούμε το Μπιλμπάο και να γυρίσουμε Βαρκελώνη μέσω Σαραγόσας.
 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Θα κάνουμε το ίδιο ταξίδι με αυτό που είχα γράψει εδώ με τίτλο 1993. Ουσιαστικά θα είναι μια γιορτή για εμένα και τον κολλητό μου 30 χρόνια μετά. Μονοκάβαλοι θα είμαστε. Δικάβαλος με το NUDA ούτε καν θα το σκεφθόμουν.
Η διαδρομή ουσιαστικά είναι Ancona-Parma-Genova-San Remo και από εκεί παραλιακά όλη τη Κυανή Ακτή μέχρι Μονπελιέ και μέσω Πυρηναίων στην Ανδόρρα. Από εκεί θέλω να κάνω μια μικρή απόκλιση σε σχέση με το πρωτότυπο ταξίδι και πριν την Βαρκελώνη να επισκεφθούμε το Μπιλμπάο και να γυρίσουμε Βαρκελώνη μέσω Σαραγόσας.
Πριν λίγα χρόνια που μπήκαμε Κυανή Ακτή με τους λελους για Ανδόρα, δεινοπαθησαμε με την κίνηση.
Θέλει ίσως κάποιες αλλαγές η διαδρομη για να φτάσετε πάνω.
Το nuda το έχει για πλάκα το ταξίδι, εσύ άρχισε να γράφεις ημερήσια αρκετά χλμ πάνω του για προπονηση
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Να βάλω και την ζημιά που έπαθα μετά την κατάρα του γκαντεμοσαυρου ....αυτού του ibar

Έπαιξα αγκωνιες με ένα μαύρο suv στο Μαυροβούνιο και με βρήκε στον δεξί καθρέφτη.
Ξεβιδωθηκε και δεν είχα ένα 13 να τον ξανασφιξω στα ίσα του.....τα εργαλεία τα έχω όλα στον Γκάντι ρε φουστη μου



advphone
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Να βάλω και την ζημιά που έπαθα μετά την κατάρα του γκαντεμοσαυρου ....αυτού του ibar

Έπαιξα αγκωνιες με ένα μαύρο suv στο Μαυροβούνιο και με βρήκε στον δεξί καθρέφτη.
Ξεβιδωθηκε και δεν είχα ένα 13 να τον ξανασφιξω στα ίσα του.....τα εργαλεία τα έχω όλα στον Γκάντι ρε φουστη μου



advphone
Τον έχεις Εξευρωπαΐση τον Γκάντι; Τι δουλειά έχει το 13 εκεί;
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
3 εργαλεία που "πρέπει" να έχεις πάντα μαζί σου για να μη μένεις πουθενά τουλάχιστον από σαχλαμαρίτσες (οι κωδικοί τους φαίνονται πάνω στα σώματα των εργαλείων).






 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom