Gs 1200 05

Iceman

Μέλος
Όνομα
Σωτηρησ
Μοτό
BMW GS 1200 05
Ευτυχής κάτοχος της εν λόγω βαυαρέζας.τελικα μάλλον όσα έχουν μείνει απ' αυτά είναι καλά.

Κάποιες γενικές ερωτήσεις .
Λοιπόν καταρχάς εξάτμιση γιατί ερχόμενος από Τσοπερ μηχανές δεν γίνεται να μην ακούω το μηχανάκι μου. remus hexagone μεταχειρισμένη vs race guns καινούρια;


Λευκά κρύσταλλα για τα φλας .ψάχνω σε λογική τιμή και δεν βρίσκω , γνωρίζει κάποιος μαγαζί ;

Γκριπς,επειδή είναι άθλια με την ταινία ,ποια η καλύτερη επιλογή?


Και τέλος για τις αποσκευές.Πλαινες βάσεις για σαμαρια.;
Σκεφτομαι σαμάρια sakwy 30 L από από 21 brothers, εντυπώσεις από κατέχοντες ;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων,έψαξα λίγο στο φόρουμ αλλά είναι κάποιες γενικές πληροφορίες που νομίζω μαζεμένες σε ποστ θα είναι πολύ βοηθητικές.
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
κατσε να το δουν οι ''μονοδρομοι''...
εγω θα σου κανω παρεα....
δεν μπορω να βοηθησω γιατι ειμαι ''πολυδρομος''....
:jp:trt:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Καλοτάξιδη να είναι... Και αν η προηγούμενη ήταν τσοπερ, πραγματικά θα έχει ενδιαφέρον πως την βιώνεις.

Η αλήθεια είναι ότι τα περισσότερα gs, όταν αλλάζουν εξάτμιση πάνε σε akrapovits.
Εγώ θα άφηνα τη μαμά στην θέση σου.

Λευκά κρύσταλλα και καινούργια χερούλια, πάρε τηλέφωνο στο boxergarage... Υπάρχουν οικονομικές λύσεις.

Οι βαλιτσες του gs, είναι πραγματικά καλές, ιδίως οι μεταλλικές του adve, αλλά το κόστος αρκετά ψηλό.
Τα συγκεκριμένα σαμάρια των πολωνων με έχουν ενθουσιάσει, αν και τα βολταρα μόνο μια φορά μέχρι τώρα.
Πολύ καλή σχέση τιμής - χρήσης
 

Iceman

Μέλος
Όνομα
Σωτηρησ
Μοτό
BMW GS 1200 05
Ήδη την έχω βάλει σε βουνά και ποτάμια (ε καλά ποταμάκια ).σαν πρώτη γεύση πάντως αυτος ο μποξέρ τι να πω,τυφλά να χει ο Μάικ Τάισον.
Οδική συμπεριφορά απίστευτη.
Δεν ασχολούμαι με νούμερα δεν ξέρω καν πόσα άλογα είναι να φανταστείς ,είμαι προφανώς υπερευχαριστημενος με τις επιδόσεις της.έχει 95 000 χλμ και η λογική λέει ότι όντως να αφήσω την μαμά στη θέση της.Ομως επειδή επαναλαμβάνω έχω ένα θέμα με.τον ήχο ,λέω να το τολμήσω .
Ευχαριστώ για τις πληροφορίες
 

tsak8

Μέλος
Περιοχή
Ζωγραφου
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
R 1200 GS
Καλοταξιδος!
Γκριπ αλλαζουν με προσοχή και βάζεις Ariette σε τιμή περίπου 30..
Φλας μπορείς να πας και σε led εμπορίου, θα χρειασθεί αντιστασεις για το canbus

Remus είχα φορέσει, πολυ ωραίος θόρυβος αλλά παραπονέθηκε η γυναίκα και ξαναεβάλα την μαμά. Τωρα φοράω απο μοντέλο του '11 με το κλαπετο. Χωρίς κλαπετο, με χειροποιητη ενωση για να ταιριάξει απο Μοτονιο στο Ιλιον (Αλκινοος) στο συνιστώ!

Καλούς δρόμους!

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

tattoopanther

★Zavarakatranemia
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδική
Όνομα
ΚρίστοΠαντέρα
Μοτό
R1200GS
Χερουλια after market εχει πολλά 20 με 30 ευρόπουλα και αλλαζουν σχετικά ευκολα.,
του γκαζιού θελει λίγο προσοχή..
εξατμηση remus καλο ήχο μπασάτο
μπορεις να βρεις και μεταχειρισμένες ακράπες σε καλές τιμές...
απλα ισως χρειαστεί να αλλαξεις τα '΄βαμβάκια΄΄ απο μέσα...
αν και μετα απο πολλά χιλιομετρα, πραγματικά πολύ βαβούρα και κουράζουν στα μεγαλύτερα ταξιδάκια.,
και γω γύρισα στην μαμα τα τελευταία χρόνια.,

Καλοτάξιδη!!!
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
καλοταξιδοι !!!!!
εξατμιση μαμα
γκριπς οτι σου ειπαν
φλας τα δικα της (μην χαλας χρημα σε τριτευων πραματα μαζεψε να ριξεις σε ουσιαστικα οπως αναρτησεις!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! καλα λαδια καλα τακακια πιο τακτικα αλαγες σε υγρα φρενων βαλβολινες σαζμαν και διαφορικου κλπ κλπ σοβαρα θεματα)
βαλιτσες μαμα !!!!!! ληξεις περιστατικου!!!!!!!
κρατα το μαμα οσο μπορεις !!!!!!!!
βαφτο και κιτρινο να σε φοβουνται ολοι !!!!!!!!!!
τελος!!!!!!!
 

andreas.kris

Μέλος
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
R 1200 GS ADVENTURE
Καλοταξιδο και ευχομαι και καλολασποτο! Να προσεξεις λιγο τα φρενα σουμιας που τα μοντελα 04 εως και 06 πονανε στο σερβοφρενο! Μια αλλαγη υγρων δεν θα ηταν ασχημη αλλα σε καποιον που να γνωριζει της συγκεκριμενες μοτοσυκλετες! Για εξατμιση αντι για race guns θα σου ελεγα να ριξεις μια ματια και στην race tech... ελληνικης κατασκευης και αυτη! Τα υπολοιπα στα ειπαν οι προηγουμενοι...

Στάλθηκε από το SM-J510FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

tsak8

Μέλος
Περιοχή
Ζωγραφου
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
R 1200 GS
Σωστός! Και εγω που κάνω ελάχιστα χιλιόμετρα και αυτά μόνο βόλτα, αλλαγή υγρων φρένων καθε Απρίλιο- Μάιο αυστηρα2. Και απο την μονάδα ε;

Στάλθηκε από το LG-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom