GSF 1250.Big and beautiful.

alkinoos

Μέλος
Επαγγελματίας
Εγώ θέλω να ρωτήσω για το μπροστινό.
Το έβαλες έτσι χύμα πάνω ή του έκανες κάνα revalving για το βάρος του bandit?
 

ironMANos®

Μέλος
Όνομα
Μανος
Μοτό
BANDIT 1250
Εγώ θέλω να ρωτήσω για το μπροστινό.
Το έβαλες έτσι χύμα πάνω ή του έκανες κάνα revalving για το βάρος του bandit?
Μπήκαν τα aftermarket ελατήρια του Bandit αφου πρώτα κόντυναν στο μήκος των ελατηρίων του CBR
 

alkinoos

Μέλος
Επαγγελματίας
Εν ολίγοις, έβαλες τα ελατήρια του bandit που θεωρητικά είναι πιο σκληρά λόγο διαφοράς βάρους τον δύο μοτοσυκλετών κ τα έκοψες ώστε να έρθουν στο σωστό μήκος.
Αυτό συνέβη γιατί το μπροστινό του cbr είναι πιο κοντό από του bandit?
Με το λάδι τι έκανες? Έβαλες το ίδιο νούμερο η πιο σκληρό?
Πλάκες έβαλες του cbr η άφησες του bandit?
 

ironMANos®

Μέλος
Όνομα
Μανος
Μοτό
BANDIT 1250
Τα aftermarket ελατήρια του Bandit(τονίζω το aftermarket επειδη λογικα θα ειναι πιο ενισχυμένα σε σχεση με τα μαμα) ειναι κατα πολύ πιο παχιά σε διατομή του ελάσματος αλλα και πιο πυκνά η μια σπείρα απο την άλλη σε συγκριση με τα μαμα του CBR.
Λάδι έβαλα 10άρι και το βρισκω αρκετα καλή επιλογη.
Πλάκα κατω του CBR σιδερενια με τροποποιημρνα στοπερ και πανω πλακα του Bandit.
Κανε λιγο υπομονη και θα ανεβασω ενα θεμα με την μετατροπη.:friendship:
 

intruder

Μέλος
Περιοχή
Καζανη
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟς
Μοτό
SUZUKI GSX1250FA ''ADVENTURE''
Τα Τ30 είναι τα τουριστικά ,σωστά?
Τα S20 ειναι για σουπερσπορ και ''τελειώνουν'' γρήγορα,αλλα έχουνε την αβάντα οτι ζεσταίνωνται γρήγοροτερα.
Εχεις βαλει τα 30άρια εσυ?

ναι τα εβαλα ειμαι ευχαριστημενος.μενει μονο να δω στα ποσα χιλιομετρα θα τα αλλαξω οταν τα 3 προηγουμενα τα κρατουσα περιπου 10500 με λινα,αυτα ελπιζω να κρατησουν λιγο παραπανω.τα s20 πιστευω θα τα φαει αμεσως ουτε τα μισα δεν θα κρατησουν
 

intruder

Μέλος
Περιοχή
Καζανη
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟς
Μοτό
SUZUKI GSX1250FA ''ADVENTURE''
ναι τα εβαλα ειμαι ευχαριστημενος.μενει μονο να δω στα ποσα χιλιομετρα θα τα αλλαξω οταν τα 3 προηγουμενα τα κρατουσα περιπου 10500 με λινα,αυτα ελπιζω να κρατησουν λιγο παραπανω.τα s20 πιστευω θα τα φαει αμεσως ουτε τα μισα δεν θα κρατησουν
Ωραια τα Τ30 αλλα τα αλλαξα στις 4500 .πολυ τελεια ομως τη μηχανη πραματικα τη χαρηκα
 

Jeronimo

Simplicity
Περιοχή
Athens
Όνομα
George
Μοτό
Suzuki GT1000
Honda Super Cub C125
Honda SH350
S20 evo με 12.000χλμ ήδη και απο αυτα τα 6.000 χλμ εξωτερικο και εχουν ακομα κι αλλο ...
Χωρις πιεση βεβαιως! Ολα ειναι στο χερι.
Για επομενα πριν βγω Μαιο παλι εξω η τα ιδια γιατι ειμαι πολυ ευχαριστημενος η metzeler m7rr ή. Pirelli rosso2.
Touring δυσκολα θα ξαναβαλω εκτος αν παω εξω 10+Κ .
2ον. Ανατομική μολις μπήκε γιατί η νεα σεζον ερχεται !
:p

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

aldel

Μέλος
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
Kawasaki Versys 650
Πολύ ωραίος ο μεγάλος ληστής, μοτερούκλα και ροπάρα. Είναι ένα από τα μηχανάκια στα υπ' όψιν για μελλοντική αντικατάσταση της Φαίης. Το μόνο που με προβληματίζει σε ένα βαθμό είναι το βάρος του... :thinking:
 

intruder

Μέλος
Περιοχή
Καζανη
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟς
Μοτό
SUZUKI GSX1250FA ''ADVENTURE''
Το βαρος εν κινησει ουτε που φαινεται.ειπαμε εχει τα καλα κ τα κακα.το καλο ειναι οτι σε ανοιχτους δρομους ειναι τραινο κ δε χαμπαριαζει απο ανεμους .το κακο στις επιτοπιες μανουβρες.αααααααα κ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΤΑΤΟ για υπαρκυβισμενο μηχανακι
 

ΚΟΥΤΑΚΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
THIS IS ΠΑΤΡΑΑΑΑΑ
Όνομα
ΑΝΔΡΕΑΣ
Μοτό
YAMAHA XTZ 750 SUPER TENERE
Πανεμορφο το εργαλειο!!! Καλοταξιδο να ειναι παντα!!!
Και μια ερωτηση εχω,αν και πανω κατω γνωριζω την(γενικη)απαντηση για μια τετοια μοτο. Πως ειναι η οδηγηση της μεσα στην πολη και γενικα αν κανει ενα τετοιο θηριο για καθημερινη χρηση στην πολη και ισως λιγο επαρχιακο;;;;
 

Jeronimo

Simplicity
Περιοχή
Athens
Όνομα
George
Μοτό
Suzuki GT1000
Honda Super Cub C125
Honda SH350
Πολύ ωραίος ο μεγάλος ληστής, μοτερούκλα και ροπάρα. Είναι ένα από τα μηχανάκια στα υπ' όψιν για μελλοντική αντικατάσταση της Φαίης. Το μόνο που με προβληματίζει σε ένα βαθμό είναι το βάρος του... :thinking:
Δεν υπάρχει κανένα θεμα βάρους.
Το μόνο ισως θεμα λογω κιλών της μηχανης ειναι στατικα καλο θα ειναι να ειναι πανω απο 1.75 ο οδηγός.
 

Transalpιδης

Μέλος
Όνομα
Κυριακος
Μοτό
Honda XLV 700
Top Bottom