H πιό παλιά μοτο-φωτογραφία μας!! ( Ποιά, πότε και που? )

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Με πηγες πολυ πισω με το Μινιον.... ακομα θυμαμαι την βολτα στο Μινιον τα χριστουγεννα και τις ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ στολισμενες βιτρινες του....
Θυμαμαι ολα τα δωρα που διαλεξα και μου αγορασαν οι γονεις απο εκει...

:friendship:
Το δάκρυ κύλησε μόλις έσκισα το χαρτί περιτυλίγματος και είδα αυτο....





Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Αίτημα προς Κ.Κ.Διαχειριστάς: ΑλλάχτεΤοΤουναΞανάΤοΝικΣε: :heskliros_boulis

 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Και λίγη τσόντα... με 2η φωτό εποχής!



Είναι 1991 και αναλαμβάνω να αλλάξω πιστόνι/ελατήρια στο IT175 συναδέλφου. Η αερόψυκτη κυλινδροκεφαλή του 2χρονου ΙΤ θύμιζε λίγο μανιτάρι, λίγο βεντάλια.
Το DT200R δικό μου, το DAX-50 της αδερφής μου.

 
Τελευταία επεξεργασία:

ChristosGR

Σκουριασμένο Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
V-Strom 800 DE - Husaberg FE-390
Στην μοτοσυκλέτα μπήκα σχετικά μεγάλος αφού είχα την τυχη (?) να οδηγώ και να έχω στην διάθεση μου αυτοκίνητο από 13ων χρονων (άλλη ιστορία για άλλη ώρα) Η πρώτη μου πραγματική μοτοσυκλέτα είναι αυτό το Honda ΧL 600R.
Στην γειτονιά που μεγάλωσα, στου Γκύζη το 1992.


Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

clear

Μέλος
Περιοχή
Παλλήνη
Όνομα
Κλέαρχος
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Το πρώτο μου "εκδρομικό" KLR το 1994.
Μετά ήρθε το ήρεμο Freewind το 1997 με ηλεκτρονικό κοντέρ (ουάου), το οποίο έμεινε για λίγο γιατί δεν προσέφερε και πολλές συγκινήσεις


Στάλθηκε από oneplus8
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
για να είναι το TENERE 660 στη φωτό, είναι σίγουρα μετά τον Μαιο του '92 ...:D
Λίμνη Καστρακίου, με το TENERE Club !
Παρακαλώ να εντοπιστoύν τα 2 μελη του ADVride ... :geek:



κι άλλη μία από το Artemis Enduro στα Καλάβρυτα ... μόλις φύγαν οι παγκόσμιοι, μπήκαμε και μεις στην ειδική να το παίξουμε εντουράδες ...:arghh:
Δημήτρη ποιo Tener Club ήταν αυτό, της Αθήνας που συστεγαζόταν με το Africa Twin Club;
 

dtz

Μίζα-μανιβέλα (Ευτραφής Περτικαλής Κυριούλης)
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
BMW R 1200 GS
KTM 690 Enduro
Δημήτρη ποιo Tener Club ήταν αυτό, της Αθήνας που συστεγαζόταν με το Africa Twin Club;
καλησπέρα Στέφανε ! ναι ! ωραία παρέα, εποχής ΣΥΜΟΦΕ ... :)
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
καλησπέρα Στέφανε ! ναι ! ωραία παρέα, εποχής ΣΥΜΟΦΕ ... :)
Νομίζω πως βλέπω και εμένα στη φωτό αλλά δεν είμαι σίγουρος. Το Tenere Club πρέπει να ήρθε το 1994, ήμουν από τους συνιδρυτές του Africa Twin Club και κάποια στιγμή που πήρα ένα Super Tenere είχα έρθει 1 - 2 βόλτες με το Tenere Club. Θυμάσαι από που είναι η φωτό.
 

dtz

Μίζα-μανιβέλα (Ευτραφής Περτικαλής Κυριούλης)
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
BMW R 1200 GS
KTM 690 Enduro
Νομίζω πως βλέπω και εμένα στη φωτό αλλά δεν είμαι σίγουρος. Το Tenere Club πρέπει να ήρθε το 1994, ήμουν από τους συνιδρυτές του Africa Twin Club και κάποια στιγμή που πήρα ένα Super Tenere είχα έρθει 1 - 2 βόλτες με το Tenere Club. Θυμάσαι από που είναι η φωτό.
Είναι από εκδρομή πίτα 1996 στη λίμνη Καστρακίου, το χωριό του Κ. Σαλταούρα
Είχε συνεννοηθεί, και άνοιξε το Δημοτικό σχολείο του χωριού, και στρώσαμε και κοιμηθήκαμε μέσα ... ωραία πράματα ... :)
Εγώ πάλι ήμουν από τα ιδρυτικά μέλη του Tenere Club, και ένας εκ των 11, που είχαμε βγάλει μια vintage - ρόδα τσάντα και κοπάνα φωτό
μπροστά από το Παναθηναϊκό Στάδιο
Ήμουνα τρελός Τenerakias αλλά αν θυμάστε την είχε παρατήσει την κατηγορία η YAMAHA, και με έσπρωξε προς την έξοδο ... :ha
Ποιος μπορεί να είσαι στη φωτό ? για δώσε στίγμα ...
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Είναι από εκδρομή πίτα 1996 στη λίμνη Καστρακίου, το χωριό του Κ. Σαλταούρα
Είχε συνεννοηθεί, και άνοιξε το Δημοτικό σχολείο του χωριού, και στρώσαμε και κοιμηθήκαμε μέσα ... ωραία πράματα ... :)
Εγώ πάλι ήμουν από τα ιδρυτικά μέλη του Tenere Club, και ένας εκ των 11, που είχαμε βγάλει μια vintage - ρόδα τσάντα και κοπάνα φωτό
μπροστά από το Παναθηναϊκό Στάδιο
Ήμουνα τρελός Τenerakias αλλά αν θυμάστε την είχε παρατήσει την κατηγορία η YAMAHA, και με έσπρωξε προς την έξοδο ... :ha
Ποιος μπορεί να είσαι στη φωτό ? για δώσε στίγμα ...
Νόμιζα πως μπορεί να είμαι στη κάτω σειρά στο κέντρο αλλά μάλλον δεν είμαι. Δεν θυμάμαι να έχω συμμετάσχει σε αυτή την εκδρομή. Επίσης το 1996 σίγουρα είχα αποχωρήσει από το Africa Twin Club που παρέμεινα για ένα διάστημα αν και είχα Super Tenere αλλά ερχόμουν και στις συναντήσεις του Tenere Club.



 

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
Αγαπητέ, έχεις ξεχάσει ένα γράμμα, έπειτα από το Μ λείπει το Ο δηλ Μου Τι Λένε (οι αφρικανοί συνήθως)
Μ αρέσει το εργαλείο
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Αγαπητέ, έχεις ξεχάσει ένα γράμμα, έπειτα από το Μ λείπει το Ο δηλ Μου Τι Λένε (οι αφρικανοί συνήθως)
Μ αρέσει το εργαλείο
Το οποίο εργαλείο για τους παρατηρητικούς έχει και κεραία καθώς δεν είχε εφευρεθεί ακόμη το κινητό τηλέφωνο, έπρεπε να λύσω το πρόβλημα της επικοινωνίας.
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Το οποίο εργαλείο για τους παρατηρητικούς έχει και κεραία καθώς δεν είχε εφευρεθεί ακόμη το κινητό τηλέφωνο, έπρεπε να λύσω το πρόβλημα της επικοινωνίας.
Τετοιες χειρολαβες οπως στην βαλιτσα, ειχε και ο 007 στον συνοδηγό στην Aston Martin!!
:cool::muted: :laugh::laugh:
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Νόμιζα πως μπορεί να είμαι στη κάτω σειρά στο κέντρο αλλά μάλλον δεν είμαι. Δεν θυμάμαι να έχω συμμετάσχει σε αυτή την εκδρομή. Επίσης το 1996 σίγουρα είχα αποχωρήσει από το Africa Twin Club που παρέμεινα για ένα διάστημα αν και είχα Super Tenere αλλά ερχόμουν και στις συναντήσεις του Tenere Club.


Κανε και ενα συντομο VS για αυτα τα 2
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Σαλαμύκονος - 2001

Η πρώτη μου αγάπη.....και παντοτινή.......
Πήρα δάνειο για να το πάρω και δούλεψα σε ποστάλι Πειραιάς - Ρέθυμνο για να το ξεχρεώσω....



52 άλογα στη ρόδα, 125 κιλά στεγνό.
Τώρα εξηγούνται όλα :eek::p:eek:
Το είχα δει εν δράση στο πρώτο supercross στο Φάληρο
Αυτό ήταν πράμα όχι μοτοσυκλέτα!!!!!
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Σε garreli πρώτη επαφή (πατέρα)
Τo πρώτο μοτοσυκλέτακι Honda C50
Στο america, όνειρα να γίνει δικό μου, ένα τέτοιο harley
Όταν επέστρεψα Ελλάδα βρήκα το πραγματικό εαυτό μου με ένα suzuki 750 gsxr
Θα βρω κι άλλες μεταβάσεις σε 2 τροχούς
Διχρονα δικύλινδρα tzr, tdr και λοιπά


Στάλθηκε από το FIG-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom