H πιό παλιά μοτο-φωτογραφία μας!! ( Ποιά, πότε και που? )

ΜΟΥΡΙΚΗΣ

Μέλος
Περιοχή
ΚΡΑΝΙΔΙ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ. ΚΑΙ ΦΩΚΙΑΝΟ ΑΡΚΑΔΙΑΣ.
Όνομα
Γιώργος Μουρίκης.
Μοτό
ΚΤΜ 640 Adventure R (07)
YAMAHA YZF 600R (97) Thundercat
Εκανα Like σε όλους..!!!.. ωραίο θέμα και ο αναβάτης έχει της ρίζες του που δεν πρέπει να ξεχνά..!!!.... :ok: :ok: Σε ότι από της παραπάνω Μότο είχα θα γράψω κάτι σχετικά...:pc:
 

ΜΟΥΡΙΚΗΣ

Μέλος
Περιοχή
ΚΡΑΝΙΔΙ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ. ΚΑΙ ΦΩΚΙΑΝΟ ΑΡΚΑΔΙΑΣ.
Όνομα
Γιώργος Μουρίκης.
Μοτό
ΚΤΜ 640 Adventure R (07)
YAMAHA YZF 600R (97) Thundercat
Κι εγώ, 5 χρόνια αργότερα.. 1989..

Μέ ... HONDA GLX C50 μέ τεσσάρι σασμάν χρυσαφί εισαγωγής ξεκίνησα .....:biker:.....καί κόντρες ένα μέ τή σέλα στούς φίλους ...:thumbsdown: έλεγα ότι ήταν φτιαγμένο...!!!.....:secret:....:pointu:
 
Τελευταία επεξεργασία:

ΜΟΥΡΙΚΗΣ

Μέλος
Περιοχή
ΚΡΑΝΙΔΙ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ. ΚΑΙ ΦΩΚΙΑΝΟ ΑΡΚΑΔΙΑΣ.
Όνομα
Γιώργος Μουρίκης.
Μοτό
ΚΤΜ 640 Adventure R (07)
YAMAHA YZF 600R (97) Thundercat
http://imageshack.com/a/img543/5811/sz2y.jpg

και λγα χρονια αργοτερα αρχες 90 μεγαλωσαμε και σοβαρεψαμε παει το μεταλ ηρθε το rock:)
Μέ YAMAHA VIRAGO 250cc σέ μάυρο χρώμα....:biker2:.... έκανα τα πρώτα ταξίδια σε νησιά ...οικονομικό ..:ok: ..έδενε και έυκολα στο καράβι..:ok:.. (είχα φτιάξει και bagster ..!!.)
 

ΜΟΥΡΙΚΗΣ

Μέλος
Περιοχή
ΚΡΑΝΙΔΙ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ. ΚΑΙ ΦΩΚΙΑΝΟ ΑΡΚΑΔΙΑΣ.
Όνομα
Γιώργος Μουρίκης.
Μοτό
ΚΤΜ 640 Adventure R (07)
YAMAHA YZF 600R (97) Thundercat
Τελικά όλοι (λίγο - πολύ) πέρασαν από Virago... Εγώ απλά (ξε-)έμεινα, γιατί είμαι συναισθηματικός τύπος...:rolleyes:
Φίλε είχα θέμα με τα ηλεκτρικά...:thumbsdown: σέ όλα τα υπόλοιπα ήταν ok..:ok:
 

ckalfas

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
BMW R 1200 GSA
KTM 640 ADV
Yamaha Virago 250
Μία από τα ίδια...
Μετά από10 χρόνια, το πήρε απόφαση ότι δεν θα με ξεφορτωθεί και ηρέμησε! Τα επόμενα 13 χρόνια δεν έκανε κιχ...!:D

Πρέπει να ψάξω τα παλιά μου άλμπουμ γμτ...
 
Τελευταία επεξεργασία:

ΜΟΥΡΙΚΗΣ

Μέλος
Περιοχή
ΚΡΑΝΙΔΙ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ. ΚΑΙ ΦΩΚΙΑΝΟ ΑΡΚΑΔΙΑΣ.
Όνομα
Γιώργος Μουρίκης.
Μοτό
ΚΤΜ 640 Adventure R (07)
YAMAHA YZF 600R (97) Thundercat
Το 1986 στο Σχοινο, Suzuki PE 175

SUZUKI PE 175cc ..Τό πρώτο μού εντούρο στήν αποθήκη... .:welcome:..καί αρκετή φλαταδούρα παρέα μέ αξέχαστο ...:ok:.. φίλο χρήστο με montesa enduro 250cc. ...Νά μιλάμε για ώρες καί νά καθαρίζουμε από λάσπες τα εργαλεία ...!! ... (Φίλε χρήστο από εκεί ψηλά...!!!..)
 

ΜΟΥΡΙΚΗΣ

Μέλος
Περιοχή
ΚΡΑΝΙΔΙ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ. ΚΑΙ ΦΩΚΙΑΝΟ ΑΡΚΑΔΙΑΣ.
Όνομα
Γιώργος Μουρίκης.
Μοτό
ΚΤΜ 640 Adventure R (07)
YAMAHA YZF 600R (97) Thundercat
Το πρώτο μου μηχανάκι μετά από πολύ κλάμα στα 10 μου χρόνια.
πήρα τέτοιο γιατί οι δικοί μου νόμιζαν ότι είναι πιο ασφαλές επειδή έχει 4 ρόδες.
που να ήξεραν...
στη φώτο πρέπει να είμαι 13



η γουρουνιτσα υπάρχει ακόμα κ
το όνειρο μου είναι να την ανακατασκευασω και να βαλω νέο μοτέρ...
Γουρούνα ..(τρίτροχο)...KAWASAKI KX 250cc. Τό είδε ή μάνα ..:sorry:...στήν αποθήκη καί τής είπα ότι είναι αγροτικό μηχάνημα πολλαπλών χρήσεων...:thumbsdown:...τί μπορούσα να πώ..... :thinking:....Μπορώ νά πώ ότι είναι τό εργαλείο πού τά έκανε όλα μα όλα...:hailbig:
 

ckalfas

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
BMW R 1200 GSA
KTM 640 ADV
Yamaha Virago 250
Συγχωρέστε με για την γυαλάδα του φλας, αλλά η συγκίνηση μου μεγάλη...


Στάλθηκε από το Αρκουδόφωνο...
 
Τελευταία επεξεργασία:

dtz

Μίζα-μανιβέλα (Ευτραφής Περτικαλής Κυριούλης)
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
BMW R 1200 GS
KTM 690 Enduro
για να είναι το TENERE 660 στη φωτό, είναι σίγουρα μετά τον Μαιο του '92 ...:D
Λίμνη Καστρακίου, με το TENERE Club !
Παρακαλώ να εντοπιστoύν τα 2 μελη του ADVride ... :geek:



κι άλλη μία από το Artemis Enduro στα Καλάβρυτα ... μόλις φύγαν οι παγκόσμιοι, μπήκαμε και μεις στην ειδική να το παίξουμε εντουράδες ...:arghh:

 
Τελευταία επεξεργασία:

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250
[quote="dtz, post:

κι άλλη μία από το Artemis Enduro στα Καλάβρυτα ... μόλις φύγαν οι παγκόσμιοι, μπήκαμε και μεις στην ειδική να το παίξουμε εντουράδες ...:arghh:
[/quote]

....αυτή δεν τη βλέπω Δημήτρη !!!
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Ρε, καιρό έχουμε να ανεβάσουμε κάτι εδώ!
Και μια που έγινα Tenerίστας τώρα, θα βάλω τις πρώτες μου φωτογραφίες με Tenere (το 750). Ήταν του σύντεκνου, και είχαμε πάει στη Λέσβο που έχει πατρικό, νομίζω το 1995. Πώς περνάν τα ρημάδια τα χρόνια... :(






Εγώ είχα το Intruder τότε.. ούτε πινακίδες δεν του είχα βάλει και έφυγα διακοπές!! :D



Να σημειωθεί ο εξοπλισμός ασφαλείας!! :D :D :D


Κύριοι, πολλές φωτογραφίες έχουν χαθεί (κυρίως από imageshack και facebook), αν τις έχετε, παρακαλώ κάντε μια καλή πράξη και ξανανεβάστε τις...
 
Τελευταία επεξεργασία:

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R


Εύκολο να το θυμάμαι (υπάρχει λόγος) καθώς τη πρώτη μου μηχανή την αγόρασα και την πήρα στα χέρια μου χωρίς πινακίδες! Στη φωτογραφία είμαι στον Χάλικα λίγο έξω από τη πόλη της Μυτιλήνης που φαίνεται πίσω μου. Παπουτσάκι Pony, γάντια αγορασμένα από το περίπτερο και μπουφάν με επιρροές από το TOP GUN :D

Μια Πέμπτη 21 Δεκεμβρίου 1989, την ημέρα των γενεθλίων μου αγόρασα το αγαπημένο μου DT200R από τον Μιχάλη Χλίμπο στη Μυτιλήνη, μάλιστα πρόσφατα μίλησα μαζί του τηλεφωνικά και του το θύμισα μιας που ο ίδιος με προέτρεψε να πάρω αυτό αντί ενός KLR250. Είχε προηγηθεί μια μεταχειρισμένη παλιά σιδερένια βέσπα αλλά δεν έχω -μάλλον- καμία φωτογραφία της.
 
Τελευταία επεξεργασία:

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l


Εύκολο να το θυμάμαι (τπάρχει λόγος) καθώς τη πρώτη μου μηχανή την αγόρασα και την πήρα στα χέρια μου χωρίς πινακίδες! Στη φωτογραφία είμαι στον Χάλικα λίγο έξω από τη πόλη της Μυτιλήνης που φαίνεται πίσω μου. Παπουτσάκι Pony, γάντια αγορασμένα από το περίπτερο και μπουφάν με επιρροές από το TOP GUN :D

Μια Πέμπτη 21 Δεκεμβρίου 1989, την ημέρα των γενεθλίων μου αγόρασα το αγαπημένο μου DT200R από τον Μιχάλη Χλίμπο στη Μυτιλήνη, μάλιστα πρόσφατα μίλησα μαζί του τηλεφωνικά και του το θύμισα μιας που ο ίδιος με προέτρεψε να πάρω αυτό αντί ενός KLR250. Είχε προηγηθεί μια μεταχειρισμένη παλιά σιδερένια βέσπα αλλά δεν έχω -μάλλον- καμία φωτογραφία της.
Ρε κιορατα καρδιες θα εκαιγες λεμε!
Ομορφοπαιδο με ροδα...
...και με ασπρη καλτσα μεσα απο τα pony να φανταστω:p
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Το ξεχάσαμε αυτό το θέμα.. By the way μήπως να το μετονομάζαμε σε "Παλιές μοτο-φωτογραφίες" και όχι "Η πιο παλιά...";

1997, 24 χρονών, σε ένα απίστευτο μοτοπάρτυ στη Ferrara Ιταλίας, καλεσμένος ενός φίλου μοτοσυκλετιστή που γνώρισα στην επιστροφή μου στην Bologna μετά τις καλοκαιρινές διακοπές μου στην Κρήτη.
Τότε είχα το Intruder αλλά δεν άντεξα να μη δοκιμάσω κάποια από το Αμερικάνικα της παρέας...







 

Bulmont

Μέλος
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ
Όνομα
Βαγγελης Χ
Μοτό
BULTACO PURSANG 125
MONTESA ENDURO 125H7
Το ξεχάσαμε αυτό το θέμα.. By the way μήπως να το μετονομάζαμε σε "Παλιές μοτο-φωτογραφίες" και όχι "Η πιο παλιά...";
Γιατί να το μετονομάσουμε;;;;;;

Αρκεί να μην παρεκλίνουμε από το θέμα.

Η πιό παλιά μου μοτοφωτογραφία εν έτει 1964..........



 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom