H Suzuki ετοιμάζει νέο δικύλινδρο εν σειρά κινητήρα 700cc

Thanpen

Μέλος
Περιοχή
Κορινθος
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Africa twin
Tuareg 660
Με 21 τροχό?
Νομίζω ότι όλες οι εταιρείες στόχευσαν το τενερε και έμπλεξαν μπούτια
Θα Δειξει βέβαια όταν δούμε ποιο θα πουλησει
Έχεις ένα δίκιο σε αυτό .
με 21 για να μπει και στο χώμα .
τι έχει ο 21 ; Εμένα μου αρέσει και των έχω συνηθίσει και στο δρόμο :p:friendship:
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Με 21 τροχό?
Νομίζω ότι όλες οι εταιρείες στόχευσαν το τενερε και έμπλεξαν μπούτια
Θα Δειξει βέβαια όταν δούμε ποιο θα πουλησει
Εγω παλι νομιζω οτι στοχευουν στο θυμικο των καταναλωτων χρηστων μοτοσυκλετων (ετσι πιστευω οτι μας βλεπουν τα τμηματα μαρκετινγκ) που ευκολα πλεον πεφτουν στην παγιδα της μοδας των αντβε
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Εγω παλι νομιζω οτι στοχευουν στο θυμικο των καταναλωτων χρηστων μοτοσυκλετων (ετσι πιστευω οτι μας βλεπουν τα τμηματα μαρκετινγκ) που ευκολα πλεον πεφτουν στην παγιδα της μοδας των αντβε
Και αυτό σωστό....τους πρόλαβε το τενερε και το τουαρεγκ.
Εγώ βλέπω τους "μεγάλους" στην προσπάθεια να μπουν σφήνα στους 2 που είπα , να τα κάνουν αχταρμα.
Μπορεί να κάνω λαθος.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Πάντως για να λέμε την αλήθεια και να μην γινόμαστε γκρινιάρηδες και μίζεροι (που ως γέροι οφείλουμε να είμαστε)...

Κάποτε η μεσαία κατηγορία αργοπέθαινε...η παρουσία των 790R και T7 έκανε τους πάντες να ξυπνήσουν.

Η γνώμη μου σχετικά με το νέο ΤΑ είναι πως οι εταιρείες πλέον προσπαθούν να διαφοροποιηθούν στο τσουνάμι της μεσαίας κατηγορίας. Η Honda το κάνει με την ιπποδύναμη και με ένα μεσαίο ικανό να ταξιδεύει αξιοπρεπώς. Νομίζω όμως -παρά τις διαφορές- πως θα κανιβαλήσει αρκετά το NC750X, εκτός..... αν πρόκειται μέχρι το 2024 να το αποσύρει από την αγορά.

Η Suzuki με το Vstrom 800, μάλλον παντρεύει ένα Tenere 700 με ένα ΤΑ750 κάπου στη μέση.

Ωραία πράγματα κατ εμέ!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Πάντως για να λέμε την αλήθεια και να μην γινόμαστε γκρινιάρηδες και μίζεροι (που ως γέροι οφείλουμε να είμαστε)...

Κάποτε η μεσαία κατηγορία αργοπέθαινε...η παρουσία των 790R και T7 έκανε τους πάντες να ξυπνήσουν.

Η γνώμη μου σχετικά με το νέο ΤΑ είναι πως οι εταιρείες πλέον προσπαθούν να διαφοροποιηθούν στο τσουνάμι της μεσαίας κατηγορίας. Η Honda το κάνει με την ιπποδύναμη και με ένα μεσαίο ικανό να ταξιδεύει αξιοπρεπώς. Νομίζω όμως -παρά τις διαφορές- πως θα κανιβαλήσει αρκετά το NC750X, εκτός..... αν πρόκειται μέχρι το 2024 να το αποσύρει από την αγορά.

Η Suzuki με το Vstrom 800, μάλλον παντρεύει ένα Tenere 700 με ένα ΤΑ750 κάπου στη μέση.

Ωραία πράγματα κατ εμέ!
Οι προσωπικές πρώιμες διαπιστώσεις δεν ειναι μιζέρια.
Το ότι ξύπνησε μια κατηγορία το T700, δεν σημαίνει ότι οι ανταγωνιστές θα πετάξουν στην αγορά ότι ναναι για να πάρουν κομμάτι της.
Εγώ περίμενα κινήσεις αναλογες του touareg για να χαρω
 

Ka0s

Μέλος
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
Bmw f650gs 2003
Yamaha T7 2021
Ωράιο μηχανάκι. Βλέπω κανείς βέβαια δεν σχολίασε ότι βγήκε ένα μηχανάκι ακόμα που πρέπει να πέφτεις αριστερά μόνο... :roflmao:
Τώρα το είδα παρατηρησα και μπήκα να το γράψω :hungover:
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Πάντως για να λέμε την αλήθεια και να μην γινόμαστε γκρινιάρηδες και μίζεροι (που ως γέροι οφείλουμε να είμαστε)...

Κάποτε η μεσαία κατηγορία αργοπέθαινε...η παρουσία των 790R και T7 έκανε τους πάντες να ξυπνήσουν.

Η γνώμη μου σχετικά με το νέο ΤΑ είναι πως οι εταιρείες πλέον προσπαθούν να διαφοροποιηθούν στο τσουνάμι της μεσαίας κατηγορίας. Η Honda το κάνει με την ιπποδύναμη και με ένα μεσαίο ικανό να ταξιδεύει αξιοπρεπώς. Νομίζω όμως -παρά τις διαφορές- πως θα κανιβαλήσει αρκετά το NC750X, εκτός..... αν πρόκειται μέχρι το 2024 να το αποσύρει από την αγορά.

Η Suzuki με το Vstrom 800, μάλλον παντρεύει ένα Tenere 700 με ένα ΤΑ750 κάπου στη μέση.

Ωραία πράγματα κατ εμέ!
επισης αναλογα την τιμη θα καθορισει ποσο κατω θα πεσει το αφρικα 1000 στα μεταχειρω....απ το nc δεν το συζηταμε,θα φαει πολυ κοσμο
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Οι προσωπικές πρώιμες διαπιστώσεις δεν ειναι μιζέρια.
Το ότι ξύπνησε μια κατηγορία το T700, δεν σημαίνει ότι οι ανταγωνιστές θα πετάξουν στην αγορά ότι ναναι για να πάρουν κομμάτι της.
Εγώ περίμενα κινήσεις αναλογες του touareg για να χαρω
Μισό λεπτό...
Από πλευράς Honda δεν είχαμε ούτε promotion ούτε υποσχέσεις για τη φύση του νέου Transalp, οπότε οι πρώιμες διαπιστώσεις δικαιολογούν κριτική μόνο στο επίπεδο των προσωπικών αναγκών του καθενός από εμάς. Εσύ μπορεί να περίμενες κινήσεις ανάλογες κινήσεις με της Aprilia αλλά η Honda δεν στις υποσχέθηκε ποτέ. Οπότε κριτική δε χωράει πέραν του "εμένα δεν μου κάνει". Όταν λοιπόν λείπει η δυναμική πληροφόρηση της εταιρίας -η οποία είναι μια στρατηγική του marketing- δε μπορεί παρά οδηγός να είναι η προϊστορία των αντίστοιχων μοντέλων Transalp του παρελθόντος. Συγκριτικά με αυτά λοιπόν έχουμε ένα πολύ ικανότερο απόγονο παντού.
Τα υπόλοιπα θα τα γράψω στο σωστό θέμα.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Από την Χόντα ξέραμε όλοι τι θα βγει.

Από την Σουζούκι δεν περίμενα κάτι τόσο "χωμάτινο" τα εισαγωγικά γιατί έχει στοιχεία Τ7 και Τουαρέγκ με πιο πολλά κιλά. Αν δουλεύει και σωστά γενικότερα, μπαίνει στο στόχαστρο των ΚΤΜάδων με γερασμένα 9Χ0.

Οι μικροί με καλές προδιαγραφές έγιναν τρεις και η Χόντα παίζει σε παράλληλη πορεία, για το κοινό της κυρίως.


Δεν ξέρω αν η γιαμάχα θα μπει στην λογική του να δυναμώσει το 07 σε επόμενη γενιά ή θα συνεχίσει να παίζει με αυτό που έχει, αποδεδειγμένα άξιο.
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Αργοπορημενοι ........
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Προσωπικά δεν βλέπω μοτοσυκλέτα που να μπαίνει ανάμεσα σε Tenere και Tuareg. Και αυτή είναι προς το On αρκετά περισσότερο από τις προϋπάρχουσες. Πιο Off από το νέο Transalp ναι. Βέβαια καλό θα είναι να περιμένουμε τι θα δείξει και η πραγματικότητα των μελλοντικών ιδιοκτητών.
Πάντως αυτό δεν είναι κακό, είναι καλό γιατί η βεντάλια των επιλογών απλώνει.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Η πραγματικότητα των ιδιοκτητών ξέρουμε ότι είναι πλατεία καφέ. Δεν έχει να κάνει με τις δυνατότητες της μοτοσυκλέτας.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Η πραγματικότητα των ιδιοκτητών ξέρουμε ότι είναι πλατεία καφέ. Δεν έχει να κάνει με τις δυνατότητες της μοτοσυκλέτας.
Αναφερόμουν για τη περίπτωση που την αγοράσει κάποιος από το forum ο οποίος θα κάνει χρήση και θα αναφερθεί ως προς αυτή τη χρήση (όποια χρήση).
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Αναφερόμουν για τη περίπτωση που την αγοράσει κάποιος από το forum ο οποίος θα κάνει χρήση και θα αναφερθεί ως προς αυτή τη χρήση (όποια χρήση).
Το proverbial 5%...
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ε ναι, ΟΚ αλλά η συζήτηση εδώ γίνεται και λίγο μεταξύ "μας", εννοώ εντός του forum.
Πάντα έτσι είναι και μετά αρχίζει το "για τον μέσο όρο των commuters"...
 
Top Bottom