Hard enduro...advtrOFFy 2021

Σφηκας

HAEISENBERG
Περιοχή
XALKIDA
Όνομα
Vasilis
Μοτό
BMW GS 1200 ADV LC
Τι εννοείται με Βεντιλατερ? Αεροψυκτα αποκλείονται?
Επειδή τα κομμάτια που θα κάνουμε θα έχουν ένα μεγάλο βαθμό δυσκολίας σε κάποια σημεία Μπορεί να μην έχει ροή η διαδρομή και να πρέπει να «ξεκολλήσεις» στα υδρόψυκτα θα πρέπει να έχουν βεντιλατερ Για να μη βράσουν τα νερά και τα πετάει.
Γενικότερα με ότι θέλει έρχεται ο καθένας είτε αερόψυκτο είτε υδρόψυκτο. Απλά επειδή Εμείς που βγάζουμε τη διαδρομή είμαστε υποχρεωμένοι να σας πούμε Τι απαιτήσεις έχει η διαδρομή. Ένα αερόψυκτο εκεί κατά την δίκιο μου άποψη πιστεύω το κόλλημα το έχει σίγουρο


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Μην φοβιζεται τον κοζμον
Το βουνό θέλει θυσίες ...
Ελατε με ότι έχετε , να είναι ελαφρύ μόνο
Θα έχω γκαζμα και φτυάρι μαζί...ότι δεν θάβεται θα πετιέται στα γκρεμια
Όλα καλά θα πάνε .....
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Μην φοβιζεται τον κοζμον
Το βουνό θέλει θυσίες ...
Ελατε με ότι έχετε , να είναι ελαφρύ μόνο
Θα έχω γκαζμα και φτυάρι μαζί...ότι δεν θάβεται θα πετιέται στα γκρεμια
Όλα καλά θα πάνε .....
Full οικολογική συνείδηση βλέπω...
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Κανα βιδεο κάτι? Κάτι να ανάψουν τα αίματα. Τα παλια αεροψυκτα δυσκολα κολάν, το συμπλέκτη μου σκέφτομαι αν θα την παλεψει εξαρτάται ποσο τραιαλ η ποσο εντουρο θα είναι.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Κανα βιδεο κάτι? Κάτι να ανάψουν τα αίματα. Τα παλια αεροψυκτα δυσκολα κολάν, το συμπλέκτη μου σκέφτομαι αν θα την παλεψει εξαρτάται ποσο τραιαλ η ποσο εντουρο θα είναι.
Εσυ θα έρθεις μαζι μας.... Και θα σε πετάξουμε στο καντηλιτσιμπουκι σα θες
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Θα ποστάρω σε λίγο και βίντεο και φωτό ....


Sent from my iPhone using Tapatalk

Από εμπειρία σε ανάλογες βόλτες έχω να πω και να προτείνω πως θα ήταν καλύτερα να σηματοδοτήσετε την διαδρομή.
Αν μαζευτούν πάνω από 7-8 άτομα δεν θα έχει ροή η βόλτα καθώς είναι δύσκολο να ταιριάξουν μηχανές και οδηγικό επίπεδο σε μια σφιχτή διαδρομή.
 

Σφηκας

HAEISENBERG
Περιοχή
XALKIDA
Όνομα
Vasilis
Μοτό
BMW GS 1200 ADV LC
Από εμπειρία σε ανάλογες βόλτες έχω να πω και να προτείνω πως θα ήταν καλύτερα να σηματοδοτήσετε την διαδρομή.
Αν μαζευτούν πάνω από 7-8 άτομα δεν θα έχει ροή η βόλτα καθώς είναι δύσκολο να ταιριάξουν μηχανές και οδηγικό επίπεδο σε μια σφιχτή διαδρομή.
Έχεις απόλυτο δίκιο σε αυτό. Πιστεύω να βγει το καλύτερο αποτέλεσμα Όσο αφορά την διαδρομή ....


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Έχεις απόλυτο δίκιο σε αυτό. Πιστεύω να βγει το καλύτερο αποτέλεσμα Όσο αφορά την διαδρομή ....


Sent from my iPhone using Tapatalk
Είναι κουραστική η σηματοδότηση αλλά βοηθάει. Άλλη λύση να σπάσει η παρέα σε γκρουπ μικρότερα ανάλογα με τις συμμετοχές.

Και απ' ότι θυμάμαι από τις βόλτες του Κ. Σπανού και του αγώνα Αττικά τα μονοπάτια είναι ζόρικα.
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690







Αφήνω αυτά εδώ είναι κάποια μονοπάτια από τη διαδρομή όσα μπόρεσα να βρω και να ανεβάσω


Sent from my iPhone using Tapatalk
Μια χαρά ροή βλέπω...Ροή λαδιού, ροή παραφλού ,ροή υπερχείλισης καρμπυρατέρ, ροή καντηλίων...:)
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450







Αφήνω αυτά εδώ είναι κάποια μονοπάτια από τη διαδρομή όσα μπόρεσα να βρω και να ανεβάσω


Sent from my iPhone using Tapatalk
Κλασική περίπτωση κλείνω μάτια και ανοίγω γκάζι... :laugh:
Εντυπωσιακό πάντως το ότι δεν ακούγονται μπινελίκια...:roflmao:
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Αν εξ αιρέσεις εκείνο το ρέμα που φαίνεται σκέτη ταλαιπωρία, το υπόλοιπο είναι σουπερ
 

Σφηκας

HAEISENBERG
Περιοχή
XALKIDA
Όνομα
Vasilis
Μοτό
BMW GS 1200 ADV LC
Φαντάζομαι πως είναι τα εύκολα κομμάτια... Τα δύσκολα που θα αφήσουμε τα κόκκαλά μας που είναι ? :eek:
Γενικότερα είναι Ευχάριστα ! Πιο πολύ μας φοβίζει ιδέα για το άγνωστο ... Όπως όλους όταν πάμε Σε ένα μονοπάτι το οποίο δεν το χούμε ξανακάνει μας φαίνεται κάπως....


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Σφηκας

HAEISENBERG
Περιοχή
XALKIDA
Όνομα
Vasilis
Μοτό
BMW GS 1200 ADV LC
Μια χαρά ροή βλέπω...Ροή λαδιού, ροή παραφλού ,ροή υπερχείλισης καρμπυρατέρ, ροή καντηλίων...:)
Αναλόγως τα άτομα που θα μαζευτούμε γενικότερα θα υπάρχει ροή


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Σφηκας

HAEISENBERG
Περιοχή
XALKIDA
Όνομα
Vasilis
Μοτό
BMW GS 1200 ADV LC
Κλασική περίπτωση κλείνω μάτια και ανοίγω γκάζι... :laugh:
Εντυπωσιακό πάντως το ότι δεν ακούγονται μπινελίκια...:roflmao:
Αυτό ακριβώς! Όσο για τα μπινελίκια έχουνε πέσει πιο παλιά τώρα έχουμε ξεθυμάνει


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Top Bottom