Heidenau K60 scout...προβληματα σκισμένο πέλμα & αντιπροσωπεια

tsiou

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 950 Adventure
Έχω την εντύπωση ότι δεν είναι καλή επιλογή για τέτοια μηχανάκια. Θα ταίριαζαν περισσότερο σε ελαφρύτερα και με λιγότερη ιπποδύναμη μηχανες...
 

mitch

Μέλος
Περιοχή
Πιτσουνι Σιτυ
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
BMW R1150GS ADV
Suzuki drz400s
Honda VT250Z
..................επισης κανει ενα σπαστικο τρεμουλο οταν σταματας και οταν ξεκινας...

Και σε μενα το εκανε. Μετα απο καποια χλμ φευγει.
 

mitch

Μέλος
Περιοχή
Πιτσουνι Σιτυ
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
BMW R1150GS ADV
Suzuki drz400s
Honda VT250Z
Το λαστιχο ειναι 50-50. Ειναι αρκετα καλο στην ασφαλτο και αρκετα καλο και στο χωμα. Μεχρι εκει. Αν το "τρεχεις" το μηχανακι ( στο χωμα) θες κατι παραπανω.

Για την ασφαλτο εγω εχω να πω οτι ειναι κατι παραπανω απο καλο. Εχω διαβασει (και εδω μεσα) οτι σε καποιους δεν αρεσε το μπροστινο. Εγω δε ξερω, το μπροστινο το βρισκω παρα πολυ καλο στην ασφαλτο. Με το πισω εχω θεματα στο βρεγμενο. Νομιζω δεν παταει καθολου. Με τρομαζει πολυ.

Γενικοτερα με εχει προβληματισει πολυ αυτο το λαστιχο. Αλλα οπως και ναχει, μην απογοητευεσε, λιωστο!!
 

zorro

Μέλος
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
Κυριάκος
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Η Αποψη μου ειναι πως ειναι ενα υπερ εκτιμημενο ελαστικο για καποιους.. και αρκετα ακριβο. Στο χωμα θα δειξει λλωστε δεν το κυνηγαω στο χωμα
 

lmb990

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΛΑΜΠΡΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
μην το συγκρινεις με το mt90... ειναι 50-50.. μετριο στην ασφαλτο και μετριο στο χωμα.. το mt90 ειναι πολυ καλο στην ασφαλτο και μαπα στο χωμα.. το 908rr ειναι τουμπανο στο χωμα και μαπα στην ασφαλτο... αυτο ειναι μετριο και στα 2... αυτα υπουιθεται τα ζυγιζεις πριν βαλεις λαστιχα αναλογα με την χρηση που κανεις και διαλεγεις το αναλογο ελαστικο....


μια ζωη κλαψααααςς!!!
 

zorro

Μέλος
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
Κυριάκος
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
μην το συγκρινεις με το mt90... ειναι 50-50.. μετριο στην ασφαλτο και μετριο στο χωμα.. το mt90 ειναι πολυ καλο στην ασφαλτο και μαπα στο χωμα.. το 908rr ειναι τουμπανο στο χωμα και μαπα στην ασφαλτο... αυτο ειναι μετριο και στα 2... αυτα υπουιθεται τα ζυγιζεις πριν βαλεις λαστιχα αναλογα με την χρηση που κανεις και διαλεγεις το αναλογο ελαστικο....


μια ζωη κλαψααααςς!!!

Εσυ με εφαγες βαλτα και βαλτα χαχαχαχχα
 

zorro

Μέλος
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
Κυριάκος
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Εσυ με εφαγες βαλτα και βαλτα χαχαχαχχα



Παρτο το καλο το 50-50 δυο μετρα αντεξες μετα γυρισες στην αγγαλια μου

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

zorro

Μέλος
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
Κυριάκος
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Και στην μεση κανονικο λαστιχο γελανε οι πετρες στην μουρια λαμπρο.....
 

Alex990

Μέλος
Περιοχή
Βέροια
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
KTM 990
Και στην μεση κανονικο λαστιχο γελανε οι πετρες στην μουρια λαμπρο.....

Εμένα μ'άρεσε το λάστιχο (για την οδηγηση που κανω) θα το συνηθήσεις και θα σ'αρέσει πιστεύω..
Η ποιότητα με χάλασε που άνοιξε ανάμεσα στα τακούνια..ακόμα δεν φαγόθηκε.. τι να πω..
Για το tkc70 τι λέτε??
 

Alex990

Μέλος
Περιοχή
Βέροια
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
KTM 990
Κάτι δεν έκανα καλά με τις φώτο..
Από το καλοκαίρι τον πιέζω και όλο με λέει δικαιολογίες.
Στο τέλος με έλεγε οτί ήταν στην μεταφορική..
Μετά από κανα 2 βδομάδες πήγα και με έιπε οτι θα πάρει τηλ.
Δεν είναι λαστιχάς, είναι συνεργείο μοτο..και αλλάζει και λάστιχα..
 

Μητσάρας

Μέλος
Περιοχή
Αιτωλικό
Όνομα
Μητσος
Μοτό
Ténéré XT660z

piaggio PX200
το θεμα ειναι να θελει να ασχοληθει.αν το κανει η εταιρια σιγουρα θα του το αλλαξει.
οπως θα εκανε αν επροκειτο για δικο του λαστιχο η καποιου ξαδερφου του.οι πιο πολλοι δεν κανουν καν τη διαδικασια,λογο απαθειας,βαρεμαρας η δεν ξερω κ εγω τι.
οι ποιο πολλες εταιριες διαφημιζουν και επισημα την αντικατασταση σε περιπτωση αστοχιας,η ακομα και σε ζημια του ελαστικου απο δικο σου σφαλμα,οπως στα αυτοκινητα πχ οι Pirelli,Dunlop,Goodyear και σιγουρα και αλλες.

σε δικες μου περιπτωσεις μου εχουν αλλαξει λαστιχο continental και pirelli με αντικατασταση με νεο κανονικα.
 

Alex990

Μέλος
Περιοχή
Βέροια
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
KTM 990
το θεμα ειναι να θελει να ασχοληθει.αν το κανει η εταιρια σιγουρα θα του το αλλαξει.
οπως θα εκανε αν επροκειτο για δικο του λαστιχο η καποιου ξαδερφου του.οι πιο πολλοι δεν κανουν καν τη διαδικασια,λογο απαθειας,βαρεμαρας η δεν ξερω κ εγω τι.
οι ποιο πολλες εταιριες διαφημιζουν και επισημα την αντικατασταση σε περιπτωση αστοχιας,η ακομα και σε ζημια του ελαστικου απο δικο σου σφαλμα,οπως στα αυτοκινητα πχ οι Pirelli,Dunlop,Goodyear και σιγουρα και αλλες.

σε δικες μου περιπτωσεις μου εχουν αλλαξει λαστιχο continental και pirelli με αντικατασταση με νεο κανονικα.

Δεν ξέρω πως το σκέφτονται.
και εγώ επιχείρηση έχω και τα προσέχω πάρα πολύ αυτά..
Δεν θέλω να φύγει πελάτης και να είναι δυσαρεστημένος..
Τι να πω .. Ο καθένας είναι υπόλογος των πράξεών του..
 

desert fox

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Σε αναμονη......
Δεν ξέρω πως το σκέφτονται.
και εγώ επιχείρηση έχω και τα προσέχω πάρα πολύ αυτά..
Δεν θέλω να φύγει πελάτης και να είναι δυσαρεστημένος..
Τι να πω .. Ο καθένας είναι υπόλογος των πράξεών του..
Αλεξ με ποιον μιλησες και σου ειπε οτι ειναι εκτος εγγυησης?
 

Alex990

Μέλος
Περιοχή
Βέροια
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
KTM 990
Μίλησα με τον ιδιοκτήτη του συνεργείου και μου είπε ότι πρέπει να μας το αντικαταστήσουν.Τους έστειλε φώτο.
Πήρε τηλ στην εταιρία και αυτοί λένε ότι στείλανε φωτογραφίες στην Γερμανία και περιμένουν απάντηση.
Κάποια στιγμή μέσα στον Σεπτέμβριο, με έδωσε το τηλέφωνο και πήρα και εγώ στην εταιρία , και μου είπαν
αυτό το πράγμα( ότι περιμένουν απάντηση από την Γερμανία) .
Από τότε έχω ρωτήσει τον ιδιοκτήτη του συνεργείου για τα λάστιχα 150.000 φορές και με λέει ,
θα πάρω τηλ να δω τι έγινε, και τελευταία με είχε πει ότι είναι στην μεταφορική .
Τον ρωτούσα πάλι για δυο βδομάδες και με έλεγε ηρέμησε αφού δεν το κυκλοφορείς..
(με έκανε και κάτι και νευρίασα, αλλά...δεν θέλω να κατηγορώ)
Και μια μέρα πήγα νευριασμένος και με είπε ''κάτσε να πάρω τηλ να δώ"
Και δεν περίμενα και έφυγα..
Από τότε τίποτα..
Τώρα βγάλε συμπέρασμα..
 

desert fox

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Σε αναμονη......
Μίλησα με τον ιδιοκτήτη του συνεργείου και μου είπε ότι πρέπει να μας το αντικαταστήσουν.Τους έστειλε φώτο.
Πήρε τηλ στην εταιρία και αυτοί λένε ότι στείλανε φωτογραφίες στην Γερμανία και περιμένουν απάντηση.
Κάποια στιγμή μέσα στον Σεπτέμβριο, με έδωσε το τηλέφωνο και πήρα και εγώ στην εταιρία , και μου είπαν
αυτό το πράγμα( ότι περιμένουν απάντηση από την Γερμανία) .
Από τότε έχω ρωτήσει τον ιδιοκτήτη του συνεργείου για τα λάστιχα 150.000 φορές και με λέει ,
θα πάρω τηλ να δω τι έγινε, και τελευταία με είχε πει ότι είναι στην μεταφορική .
Τον ρωτούσα πάλι για δυο βδομάδες και με έλεγε ηρέμησε αφού δεν το κυκλοφορείς..
(με έκανε και κάτι και νευρίασα, αλλά...δεν θέλω να κατηγορώ)
Και μια μέρα πήγα νευριασμένος και με είπε ''κάτσε να πάρω τηλ να δώ"
Και δεν περίμενα και έφυγα..
Από τότε τίποτα..
Τώρα βγάλε συμπέρασμα..
Ο εισαγωγεας των heidenau ειναι ο Νταλος Θεσ/νικη και ειναι φιλος.
Τα δικα μου heibenau εχουν επισης 5000 χιλ. και με πιο βαρυ μηχανακι και ειναι πεντακαθαρα.
Θα μιλησω αυριο και θα σου πω.
 

Alex990

Μέλος
Περιοχή
Βέροια
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
KTM 990
Ο εισαγωγεας των heidenau ειναι ο Νταλος Θεσ/νικη και ειναι φιλος.
Τα δικα μου heibenau εχουν επισης 5000 χιλ. και με πιο βαρυ μηχανακι και ειναι πεντακαθαρα.
Θα μιλησω αυριο και θα σου πω.
Οκ σε ευχαριστώ πάρα πολύ Δημήτρη..θα περιμένω..
 

desert fox

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Σε αναμονη......
Οκ σε ευχαριστώ πάρα πολύ Δημήτρη..θα περιμένω..
Λοιπον Αλεξ τα πραγματα εχουν ως εξης : Πριν απ ' ολα να ξεκαθαρισω οτι ασχοληθηκα με το θεμα καθαρα απο μοτοσυκλετιστικο ενδιαφερων και να σε βοηθησω να βρεις μια ακρη και απο περιεργεια , επειδη τα δικα μου λαστιχα( οπως και του Μανου αλλα και του Νοτη ) οπως ειπα, εχουν τα ιδια χιλιομετρα αλλα δεν παρουσιασαν το παραμικρο.
Η απαντηση που ηρθε στον Νταλο απο την Γερμανικη εταιρια (την οποια μετεφερε και στο συνεργειο που εβαλες τα λαστιχα ) ειναι οτι κατι τετοιο παρατηρηται οταν τα λαστιχα πατανε ξεφουσκωτα για αρκετα χιλιομετρα με τον παραγοντα καυσωνα να το επειδινωνει, γι αυτο σκιστηκαν στις κορωνες, οποτε δεν τιθετε θεμα αντικαταστασης.
 
Top Bottom