Hellas Rally 2022

endtourista

'' ... ''
Όνομα
ΣΠΥΡΟΣ
Hellas Rally * 22-29 May 2022 * Loutraki Greece

Εν αναμονή του μεγαλύτερου αγώνα rally της χώρας μας, με κέντρο για φέτος το Λουτράκι, για πρώτη φορά.
Προβλέπεται μεγάλη (και ποιοτικά υψηλή) συμμετοχή και για φέτος, με τις συμμετοχές να έχουν καλυφθεί από νωρίς.
Διαβάζοντας τη λίστα συμμετεχόντων ( Entry List ) που αριθμεί 364 (!) αναβάτες (περιλαμβανομένων 33 στο Adventure Raid), ξεχωρίζω τρείς τέσσερις ελληνικές.

203AristotelisLimnaiosGRBETA390M2
527AnastasiosGeorgiouGRKTM690 Enduro RM5
600StefanosTheocharisGRKTM950 SEM6

531ChristosPelousisGRSuzukiDR650 RALLYEM5M M

Με το #527 ο γνωστός πια "δικός" μας Τάσος @kavadias ξαναβουτάει -και μπράβο του- στα βαθιά, σε διάστημα μικρότερο των δυο μηνών από τον παρθενικό του αγώνα rally.

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ, ΔΙΟΡΓΑΝΩΤΕΣ ΚΑΙ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ.

 
Τελευταία επεξεργασία:

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Καλησπέρα Σπύρο , επειδή δεν έχει τύχει ποτέ να παρακολουθήσω από κοντά , ξέρουμε αν υπάρχουν σημεία παρακολούθησης για θεατές;;; Ευχαριστω

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

endtourista

'' ... ''
Όνομα
ΣΠΥΡΟΣ
Καλησπέρα Σπύρο , επειδή δεν έχει τύχει ποτέ να παρακολουθήσω από κοντά , ξέρουμε αν υπάρχουν σημεία παρακολούθησης για θεατές;;; Ευχαριστω
Όχι, δεν υπάρχουν συγκεκριμένα σημεία θεατών.
Αν αυτό γινόταν οργανωμένα θα αποτελούσε κίνδυνο για την ασφάλεια του αγώνα (πολλές μετακινήσεις, πεζοί), αφού η διαδρομή δεν είναι κλειστή.

Όμως:
Μπορείς να παρευρεθείς στην εκκίνηση κάποιας ημέρας,
να σουλατσάρεις στο Bivouac χαζεύοντας αναβάτες, ομάδες, μηχανικούς και moto,
και αν επιτόπου απευθυνθείς στην οργάνωση του αγώνα, είμαι σίγουρος ότι θα σου προτείνουν κάποιο σημείο και την κατάλληλη ώρα,
αλλά και τον τρόπο που θα το προσεγγίσεις με ασφάλεια, ώστε να απολαύσεις κάποια περάσματα…
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Όχι, δεν υπάρχουν συγκεκριμένα σημεία θεατών.
Αν αυτό γινόταν οργανωμένα θα αποτελούσε κίνδυνο για την ασφάλεια του αγώνα (πολλές μετακινήσεις, πεζοί), αφού η διαδρομή δεν είναι κλειστή.

Όμως:
Μπορείς να παρευρεθείς στην εκκίνηση κάποιας ημέρας,
να σουλατσάρεις στο Bivouac χαζεύοντας αναβάτες, ομάδες, μηχανικούς και moto,
και αν επιτόπου απευθυνθείς στην οργάνωση του αγώνα, είμαι σίγουρος ότι θα σου προτείνουν κάποιο σημείο και την κατάλληλη ώρα,
αλλά και τον τρόπο που θα το προσεγγίσεις με ασφάλεια, ώστε να απολαύσεις κάποια περάσματα…
Τι εννοείς δεν είναι κλειστή, δεν είναι κλειστές και φυλαγμένες οι ειδικές όπως στα ράλι αυτοκινήτων; o_O
 

Mariner

Everflowed
Περιοχή
Ν.Σμύρνη
Όνομα
Μαρίνος
Μοτό
ΚΤΜ 690 Enduro / BMW R1200GS Adv
Τι εννοείς δεν είναι κλειστή, δεν είναι κλειστές και φυλαγμένες οι ειδικές όπως στα ράλι αυτοκινήτων; o_O
Όχι, έχει τύχει σε χωμάτινη εκδρομή να βρεθούμε τυχαία στην αντίθετη ροή ειδικής του Hellas και να μας έρχονται αυτοκινητα ανάποδα, not fun at all.. Ο el-Gatto φαντάζομαι θα το θυμάται..
 

endtourista

'' ... ''
Όνομα
ΣΠΥΡΟΣ
Τι εννοείς δεν είναι κλειστή, δεν είναι κλειστές και φυλαγμένες οι ειδικές όπως στα ράλι αυτοκινήτων; o_O
Μπορείς να καταλάβεις κάποια πράγματα για τον τρόπο διεξαγωγής τέτοιων αγώνων, διαβάζοντας -ενδεικτικά-

τον κανονισμό της FIM Europe

η και τον Ειδικό Κανονισμό του GREECE RALLY 2021
 
Τελευταία επεξεργασία:

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Όχι, δεν υπάρχουν συγκεκριμένα σημεία θεατών.
Αν αυτό γινόταν οργανωμένα θα αποτελούσε κίνδυνο για την ασφάλεια του αγώνα (πολλές μετακινήσεις, πεζοί), αφού η διαδρομή δεν είναι κλειστή.

Όμως:
Μπορείς να παρευρεθείς στην εκκίνηση κάποιας ημέρας,
να σουλατσάρεις στο Bivouac χαζεύοντας αναβάτες, ομάδες, μηχανικούς και moto,
και αν επιτόπου απευθυνθείς στην οργάνωση του αγώνα, είμαι σίγουρος ότι θα σου προτείνουν κάποιο σημείο και την κατάλληλη ώρα,
αλλά και τον τρόπο που θα το προσεγγίσεις με ασφάλεια, ώστε να απολαύσεις κάποια περάσματα…
Τέλεια ευχαριστώ!!!

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Πάντως Πλαταιές θα περάσουν για ανεφοδιασμό κ ένα μικρό γεύμα.
Όταν μάθω περισσότερες λεπτομέρειες θα γράψω.
Αν δεν είμαι απών θα βγάλω κ μπόλικο υλικό από την διαδρομή.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

Srider

Βόρειο Μέλος
Περιοχή
Gothenburg - Sweden
Όνομα
Giorgos
Μοτό
Ténéré 700 World Raid | 2022
Οι πρώτες οργανωμένες αφίξεις
Νομίζω πως δεν έχει σχέση με το Ηellas Rally πάντως.
Η εταιρία είναι σουηδική και η εκδρομή είναι αυτή: https://ridenordic.com/en/adventuretours/greece-from-sea-to-sky/

5000 ευρώ για 8 ημέρες και διαλέγεις GS ή GSA

Ο ιδιοκτήτης είχε και την Touratech Nordic αλλά έκλεισε πέρσι το καλοκαίρι. Δηλαδή δεν υπάρχει πλέον μαγαζί αλλά παραγγέλνεις ότι θες από τουρατεκ ιντερνετικά και στο στέλνουν από τα κεντρικά της Γερμανίας αλλά με Σουηδικές (βλέπε ψηλές) τιμές.
 

Pelucifer

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
Suzuki DR650
Royal Enfield:500cc
Husqvarna TE450cc
Πάντως Πλαταιές θα περάσουν για ανεφοδιασμό κ ένα μικρό γεύμα.
Όταν μάθω περισσότερες λεπτομέρειες θα γράψω.
Αν δεν είμαι απών θα βγάλω κ μπόλικο υλικό από την διαδρομή.
Περιμένω τσίπουρο!!!
 
Top Bottom