Home Service Manuals (Eλληνικα!)

Conquistador

Μέλος
Περιοχή
Dubai
Όνομα
Mario
Μοτό
Bmw r1200gs Adventure
Πππππςςςςςςς σ'ευχαριστουμε φίλε!
 

black_hawk

Μέλος
Περιοχή
Κερκυρα
Όνομα
Θανασης
Μοτό
R 1200 GS
Πππππςςςςςςς σ'ευχαριστουμε φίλε!
Εγω παντως, μολις το βρηκα, το παραγγειλα για το δικο μου (τελικο κοστος 30 euro+5 paypal=35)

Oταν το πιασω στα χερια μου (μεσω ΕΛΤΑ) θα γραψω καποιες εντυπωσεις, μιας και, (μετα απο σχεδον 10 χρονια!) καποια πραγματα στο μηχανακι μου τα ξερω..)
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
αψογος !!!!!
θα το παρω και εγω
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Εγω παντως, μολις το βρηκα, το παραγγειλα για το δικο μου (τελικο κοστος 30 euro+5 paypal=35)

Oταν το πιασω στα χερια μου (μεσω ΕΛΤΑ) θα γραψω καποιες εντυπωσεις, μιας και, (μετα απο σχεδον 10 χρονια!) καποια πραγματα στο μηχανακι μου τα ξερω..)
αναμενουμε.......;)
 

black_hawk

Μέλος
Περιοχή
Κερκυρα
Όνομα
Θανασης
Μοτό
R 1200 GS
Το λοιπον, το παρελαβα προχτες αλλα μολις σημερα το ξεφυλισα..



Εκτος απο διαφορες δοκιμες (50.000 χλμ, αλλα και αλλες) δοκιμες ελαστικων και συγκριση διαφορων εξατμησεων) στις 176 σελιδες του εχει:

Aπαραιτητα εργαλεια

DIY ρυθμισεις, επεμβασεις, επιδιορθωσεις σε ολα τα υποσυστηματα της μηχανης (φρενα, τροχοι, αναρτησεις, αξονας, ψαλιδι, ηλεκτρονικα, μπουζι, βαλβιδες, τροφοδοσια, κυλινδροκεφαλη, κυλινδρος, εμβολα, συμπλεκτης, μιζα κλπ) και ΚΥΡΙΩΣ! ΕΝΤΟΠΙΣΜΟ ΒΛΑΒΩΝ!
στο στυλ "αν αυτο το συμπτωμα, κοιτα εκει, εκει εκει" κλπ, (πραγμα αρκετα χρησιμο, ακομα και σε ταξιδι)

Επεισης κεφαλαια με ροπες συσφιξης (και με σχηματα, οπως ολα τα παραπανω για να ειναι πιο κατανοητο) ορια ανοχης και φθορας

Γενικα, με τις περιγραφομενες εργασιες (ολες με σχηματα, διαδικασια, απαραιτητα εργαλεια κλπ), κανει ευκολα κατανοητο, ΠΡΙΝ αρχισει κανεις, να καταλαβαινει αν "τον περνει" να συνεχισει 'η οχι ;)

Κατ'εμε, αξιζει τα λεφτα που εδωσα μεχρι δεκαρα! (Και, προφανως θα κουβαλιεται και αυτο, μαζι με τα διαφορα καθε φορα εργαλεια, σε διαφορες εκδρομες, κυριως μεγαλες..) :happy:
 
Top Bottom